Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élő fenyő, vagy műfenyő?...

Élő fenyő, vagy műfenyő? Szeretnék élőt, de nincs aki befaragja a törzsét!

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 20:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Kérd meg a szomszédot. Mi hárman vagyunk mégis szoktunk vele rendesen szenvedni.
2009. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Melyiket?? Ezek még köszönni sem tudnak, inkább úgy tesznek mint aki nem lát, éppen tegnap beszéltük meg a lányommal!
2009. dec. 16. 20:16
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Én fiatal lány vagyok, és igen kell még két ember aki lefogja a fát, illetve vagy 3 szabad óra, de tavaly én is megtudtam csinálni, akkor nektek is menni fog :)

Ha mindenképpen élőt szeretnétek venni, akkor vegyetek, csak ne a legnagyobbat :) Aztán éles kés, és apránként, türelemjáték. Esetleg ahol fát árulnak megkérdezheted, hogy nem faragnák e bele a talpba, nálunk megcsinálják némi plusz pénzért pár helyen.

2009. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Vidd el a talpat, és ott vásárolj fát, ahol segítenek beletenni. Most egy talppal nehezebb lesz a cipelés:)

Hidd el segíteni fognak, csakhogy náluk vásárolj!

2009. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Évek óta viszem magammal a talpat és ott vezsem meg, ahol bele is faragják. Még soha nem volt ebből gondom. tavaly egy helyen közölte a fickó, hogy neki erre se kedve, se ideje, de mivel kb. ezer helyen árulnak ma már a kisvárosokban is fát, kb. 10 méterrel kell odébbmenni és biztos befargják. ha fiatal lány vagy, szépen mosolyogsz és szívesen megteszik:) én is ezt csinálom:)))
2009. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk is mindig igazi fenyőnk volt, és ráadásul olyan 17-180 cm-s. És anyukám egyedül nevelt. Minden évben megoldottuk ketten, ő faragta, én fogtam.

24N

2009. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Mi évekig vettük az élőfát, kész cirkusz volt minden karácsony előtt a favásárlás...

Többször előfordult, hogy a férjem éppen akkor volt külföldön, mi cipeltük a gyerekekkel a fenyőt, nekem kellett a talpba befaragni, KÉSZ RÉMÁLOM VOLT!!!...


Aztán folytatódott a rémálom akkor, amikor 1 hét múlva minden csupa fenyőtű lett a lakásban...


Na, akkor besokkaltam és életem legjobb döntése volt, amikor megvettük a műfenyőnket : csodaszép élethű, 2 méteres! :D


Azóta nincs más gondunk, csak karácsony előtt elővesszük és szép kényelmesen összerakjuk (10 perc) és feldíszítjük.


Abszolút élethű, csak akkor látszik, hogy nem valódi, ha valaki odalép és megfogja az ágakat. (Sőt, még szebb is, mert szép formás, tökéletes kis fenyőfa, amilyet nagyon ritkán lehet kapni az élőfák között.)


Az sem mellékes, hogy mi évente megkímélünk egy 15-20 éve növekedő élő fenyőfát, miattunk nem kell kivágni és megölni...


Az sem mellékes, hogy évente ezen kb. 5-8ezer Ft-ot megspórolok!


A bevásárlás idejét, a cipekedést, befaragást, fenyőtű-takarítást már nem is számolom...


Szóval, nekünk csodaszép műfenyőnk van és azóta sokkal nyugisabb a karácsonyunk! :D

2009. dec. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
28%

Faragd be te bmeg!

ennyire nem vagy képes??


bocs

2009. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
A kérdésedben nem tudok segíteni, viszont egy tanácsot tudok adni. Ne olyan fenyőt vegyél, amit faragni kell. vegyél cserepeset, ami lehet, hogy drágább, de a legtöbb helyen visszaviheted, levásárolhatod stb. Az mégis igazi, van illata, meg minden, de nem kell megölni szegény fát.
2009. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Ez a fa megölése egy nagy butaság... Nem a fenyőerdőket pusztítják ki, hanem direkt erre nevelik őket.
2009. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!