Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek még van esélyem...

Szerintetek még van esélyem egy komoly párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Az interneten megismertem egy külföldi fiút, akit nagyon megszerettem és találkozni szerettem volna vele. Úgy érzem, hogy ő is kedvelt, bár lehet, hogy megjátszotta. Megbeszéltük, hogy találkozunk (én mentem volna ki hozzá), de a találkozó sosem jött létre. Azt mondta végül, hogy ennyit nem ér az egész. Azóta megismertem mást és ő is hasonlóképp azt mondta, hogy a nagy távolság miatt nem éri meg...szerintetek tényleg lehetetlen ez? Én egyszerűen jobban megértettem magam velük, mint a legtöbb magyar fiúval, sokkal több közös témánk volt, ezért szerettem volna megismerni őket.


20/L


2009. dec. 18. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen külföldi fiút akarsz, költözz ki először külföldre, állj meg ott a lábadon egyedül, utána nézz körül! Egy kapcsolat nem három nap alatt mélyül el, nem csoda, ha a pasik nem akarják vállalni annak a felelősségét, hogy csak miattuk költözz oda. Randizgatni meg többezer km távolságból nem lehet.
2009. dec. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem is úgy terveztem, hogy bárkire is támaszkodnék akármilyen tekintetben...és mivel itt vagyok egyetemista, nem tehetem meg, hogy csak úgy kimegyek.
2009. dec. 18. 16:28
 3/11 A kérdező kommentje:
És persze vágyom arra, hogy legyen 1 párkapcsolatom, mert magányos vagyok és nagyon szeretnék valakinek szeretet adni.
2009. dec. 18. 16:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy nem kihasználni akarod a fiúkat, de gondolkoztál a gyakorlati megvalósításon? A fiúknak fontos egy kapcsolatban a testiség, nem igazán tolerálják a "három napot szerelmeskedünk, félévet álmodozunk" jellegű kapcsolatokat. Úgy még csak-csak működik egy távkapcsolat, ha előtte már együtt voltatok, és miután egymásbaszerettetek, akkor kerültök olyan helyzetbe, hogy csak alkalmilag látjátok egymást, de ritka az olyan ember, aki eleve belemegy egy ilyenbe. Pláne, ha még tanulsz, és tudja, hogy évekig nem lehettek még rendesen együtt. Miért nem nézel körül a környezetedben? Azért itt is akadnak normális fiúk.
2009. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg külföldi ösztöndíjat megpályázni, akkor hamarabb kikerülhetsz.
2009. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem foglak most vállveregetve sajnálgatni, hanem elmondom az én történetem.

A párommal több mint két éve ismerkedtem meg az interneten. Egy országban lakunk, 160 km-re egymástól. Nem is akartunk mi ebből semmit, az elején megbeszéltük, hogy a távolság miatt értelmetlen lenne a dolog, később mégis összejöttünk. 7 hónapig bírtam a havi max kétszeri találkozót. Tudom, 160 km nem a világ két legszélső pontja, de iskola és munka mellett egyikőnk sem szabadult el csak úgy. Végül nálam betelt a pohár. Pedig tudtam, hogy egy hét, és kiderül felvettek-e egyetemre, akkor konkrétan egy suliba járunk, és akkor tényleg nem kell sokat kibírni... De nem ment. Annyira hiányzott valaki, akihez, ha kell este tízkor állítok be kisírt szemekkel, vagy az éjszaka közepén hívom el randizni... Nem lehetett akármikor. Szóval... Nem bírtam idegileg. Szakítottam. Persze, idekerültem egyetemre, később összejöttünk, rá egy évre összeköltöztünk, és most boldogok vagyunk.

De gondold végig, ha nem akarsz te odamenni, vagy az a bizonyos srác hozzád ide jönni, akkor hosszútávon ennek nincs igazán értelme. Pláne, ha te most húsz éves fősulis vagy, gondolom 1-2 év még hátra van.

Létezik más megoldás is, ha ennyire külföldi srácot akarsz. Tanulj nagyon jól, a pasik most úgysem veszik el a figyelmed, és menj ki egy fél évre Erasmussal külföldre tanulni. :)

Sok sikert!

20/L

2009. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem nyomatékosítottam szerintem eléggé: ez a két eset nem párhuzamosan történt és az első nagyon fájt, mert megbeszéltük, hogy kimegyek, hogy találkozzunk és akkor majd meglátjuk. Nem vártam semmi különösebbet, úgy gondoltam, hogy ahhoz úgyis találkozni kell, hogy lássuk, működik-e. Ő belement, aztán kb. 8 hónapra eltűnt, hiába írtam neki, aztán nagyon sokadik emailre csak annyit írt, hogy már nem akarja a találkozót stb. Nekem szándékomban áll megházasodni, tehát én kimondottan komoly kapcsolatot szeretnék. Csak úgy a tanulás miatt nem váltanék sulit, de ha jönne valaki, akivel komolyra fordulnának a dolgok, akkor szívesen átmennék másik suliba. Néztem ösztöndíjat, de ahová menni szeretnék, oda nincs Erasmus, mert nem EU-s ország.
2009. dec. 18. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:
én pont fordítva tennék. Kimennék külföldre dolizni vagy tanulni és ott ismerkednék meg egy nekem való fiúval. De így fordítva, hogy kimegyek külföldre, mert komoly kapcsolatot szeretnék ott valakivel?! (ráadásul "megbeszélten") Csipkerózsika, éééééébresztőőőőőőő!
2009. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én tudok példát akinek sikerült, de ellenpéldát is akinek nem. Szóval húgom egyik barátnöje csakúgymint húgom spanyol mániás, csakis spanyol anyanyelvü pasikkal kommunikált msnen akiket különféle oldalokon ismert meg. Elöször csak beszélgettek. Barátok lettek. És mivel amúgyis be volt tervezve a lánynál egy Spanyolországi utazás, megbeszélték, hogy akkor kint személyesen is randiznak. Olyan jól sikerült a randi, hogy utána a fiú jött ki Magyarországra, pár randira rá pedig a lány kiköltözött Spanyolországba a sráchoz. Ennek lassan 2 éve és még mindig nagyon boldogok. Szóval semmi sem lehetetlen!:)
2009. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja tényleg! én is ismerek egy ilyen csajt, még a tvben is mutatták.. szenyorita szöszi vagy mi volt a neve? :D
2009. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!