Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Köszi ha tanácsot adtok!

A párommal nagyon fiatalon összejöttem, a testvéreivel nagyon jó, testvéri a kapcsolatunk. Az apja meghalt, az anyjával nagyon rossz a kapcsolatunk. Sokszor szívtunk miatta, tesóit segíteni kellett, a kicsit magunkhoz is vettük, pénzügyileg is kizsigerelt míg hagytuk. Mikor párom elkezdett dolgozni, még jobb volt a kapcsolat, felvett neki és a párjának egy hitelt. Vállalkozni akartak, de elszórták a pénzt, hitelt nem fizették elkezdtek lecsúszni. Mikor volt munkájuk érdekes módon mindenki kibabtrált velük, ok nélkül elbocsátották őket stb. csupa érdekes sztori... A hitelt tehát nem fizették, mentek az értesítések a címükre mivel oda volt bejelentve párom, de nem adták át. Így mikor már ment hogy mi van akkor a hitellel, ha nem dolgoznak, már a sok kamat is ráment. Ő sem tudta elkezdeni rögtön a törlesztést, a kistestvére miatt az anyjáékat is segítettük. Közben volt sok vita, balhé, még nekik állt feljebb. Az anyja párja beképzelt, semmirevaló volt, ő okozta a veszekedéseket a viselkedésével. Párom két tesója közben végleg összeveszett az anyjával. Elkezdtük fizetni a törlesztéseket, a testvérei is segítettek. Közben mi is összevesztünk az anyjáékkal. Sokat tűrtünk a kistesója miatt, de besokkaltunk mi is. Idővel a kisgyerek hozzánk került annyira nem tudták eltartani, vállaltuk. Hivatalosan is. A többi tesójával laktunk egyébként szinte végig albérletben, fizetjük közösen a hitelt. Örököltem egy házat apám után, nagy így beköltöutünk átalakítottuk, bővítettük. Mi lakunk az egyik részben párom kitesójával és a közös gyerekkel, másik részben húga férjével, gyerekkel. Nagyjából külön vagyunk, bár mégis egyben. Csak így tudtuk megoldani, hogy fizetve is legyen a hitel, ház is legyen. Együtt finanszíroztuk. Nincs is ezzel gond, jó a kapcsolatunk.

Nagyon hálásak vagyunk a két tesójának, hogynem hagytak minket elúszni az adósságban. És a gyerek finanszírozásába is beszálltak, bár úgy gondolták jobb lenne, ha örökbeadható lenne, mert nagyon fiatalok voltunk még a gyerekhez, sokba is került, nehéz volt megoldani, hogy mindig vigyázzon rá valaki. Tehát tényleg hálásak vagyunk, szeretjük őket.

És akkor a probléma: megkeresett minket párom anyja már nincs hová csak az utcára, befogadnánk e... nem jó szívvel, de mi igen. Mi mást tehetnénk? Mi így látjuk. De a testvérei teljesen kiakadtak. Mindkettő. A húga azt mondja akkor költöznek albérletbe, itt hagy mindent amibe benne a pénzük. Ezt lehet nem tenné meg, férje nem hagyná,de biztos haragudnának jó ideig.

Nem tudom mit tegyünk? Ti mit tennétek? Nem örökre gondoltuk, bár félő a nyakunkon maradna.



2014. ápr. 3. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Énrse fogadtam volna be.
2014. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előzményekkel eszembe sem jutna befogadni, ráadásul még csak nem is a párod édesapja, hanem az anyjának az adott élettársa volt. Nem hagynám, hogy amit eddig helyre tettem, és végre egyenesbe jött a család, azt most ismét tönkretegye/tegyék! Ismered, hisz szívtatok miatta/miattuk eleget. Az esélyeik megvoltak, hogy rendesen éljenek, de ahelyett hogy észrevették volna a lehetőségeket és azt, hogy milyen szerencsések, hogy ilyen gyerekeik, segítőik vannak, csak mégjobban lehúztak titeket, s a végén még titeket okoltak mindenért. Nekem személy szerint eszembe sem jutna, hogy a továbbiakban bármiféle segítséget adjak, azon kívül, hogy továbbra is ti fizetitek a hiteleket/tartozásokat amit a párod anyjának/élettársának kellett volna! Nem is gondolkodnék ezen, nem fogadnám be!!
2014. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Túl jószívűek vagytok, én meg gonosz. Miután mem a te anyád, közös háztartásban vagytok másokkal, szerintem a tesóknak kellene dönteni. Egyébként én nem fogadnám be. Egyáltalán lenne külön szobája? Messze kimerítette az érdemtelenséget.
2014. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
nem fogadnám be
2014. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha te ezek után befogadnád, akkor lelked rajta. Megértem én hogy a párod anyja, de könyörgöm. Nem érdemli meg mindenki a gondoskodást. Neki nyilván ez a legegyszerűbb, de erre nem kötelező tekintettel lenned.


A nyakatokba varrt egy kisgyereket, egy hitelt, meg miegymást. A sok cirkusz csoda hogy nem ölte meg a kapcsolatotokat. Mindezt azért, mert benne vagytok egy mártír szerepbe pároddal együtt.

Én hallgatnék a tesóra, anyuka meg kezdjen felelősségteljesen gondolkodni. Az se érdekelne ha megy a híd alá.

Amúgy meg az biztos, hogy nem átmeneti lenne az ott lakása, de az ebből adódó feszültség se.

2014. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Csak az anyjáról lenne szó természetesen. Tudom, hogy nem érdemli meg, de mégis rossz érzés. Tudom, hogy párom min megy keresztül, de hallgat rám, nem akarom bántani.

Szoba úgy lenne, hogy a két gyerek egyszobába menne. Lányok mindketten. Igaz 13 a párom húga, 2 a mienk. A húga miatt sem tudjuk mi lenne a jobb. Ő nem is ismeri az anyját, a mostani helyzetről még nem beszéltünk vele

2014. ápr. 3. 14:29
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

semmiképp sem fogadnám be hisz meg volt a lehetősége tudod mi lesz?:

beköltözik nyalizik ezt teszi majd, így segít úgy segít majd stb. beköltözik elején jófej aztán kezd megnyílni a szája, ezt miért csináljátok stb. végén teljes elnyomás ő azt csinál amit akar kijelentéssel és a végén már nem érzed magad jól a házadban.

minek olyat befogadni aki ilyen szemét volt veletek? nem vagytok normálisak!!

2014. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
hidd el mindig a jószívű szívja a legjobban, és én azt vallom nem a gének tesznek valakit egy szülővé szóval nem is ezért kéne valaki felé megfelelni vagy ellátni...
2014. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha a saját lánya sem akarja, hogy betegye a házatokba a lábát, annak nyilván van oka, ismerheti az anyját. Írtad, hogy Nektek is rossz vele a kapcsolatotok, mondjad párodnak, hogy Te sem akarod befogadni.


Így párod mondhatja azt, hogy bocs anya tőlem jöhetnél de párom meg húgom családja hallani se akar rólad (lehet hogy ő sem, csak ezt becstelenségnek tartaná a szemébe mondani).


Anyuka menjen el közmunkásnak, havi 15 ezerért vannak munkásszállások. Az élet nem habostorta, aki lecsúszik, az viselje a következményeit is.

2014. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem mártírkodás, csak sosem volt más lehetőség. Most is csak azt látom, hogy menne a híd alá. Megérdemli e, az tudom, hogy más kérdés. A kapcsolatunk stabil, ezzel nincs gond
2014. ápr. 3. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!