Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez kimeríti már a családon...

Ez kimeríti már a családon belüli erőszak fogalmát?

Figyelt kérdés
A férjem mindig vállon üt, meg ha valamit elrontok akkor combon üt, ő azt mondja viccből, de néha már lila a vállam. Sokat veszekszünk ö azt mondja, hogy lusta vagyok, miközben 2 gyereket nevelek, vezetem a háztartást. Mit gondoltok?

2014. jún. 19. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő elront valamit, például nem megfelelő nagyságúra vágja a füvet , üsd kupán. Aztán majd rájön hogy te is tudsz vicces lenni.
2014. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
ez kimeríti igen, és csak rosszabb lesz..fogd a két gyereket és lépjetek le, mielőtt őket is viccből lilára veri
2014. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Őő..nem.. Hacsak nem szólszhogy neked ez nem vicc..

Ilyen 16 éves koromban csináltunk az akkori tinikapcsolatomban.. Nekem is mindig lila volt.. Poén. Volt és vicces..


A többit sem ártana megoldani..

De ez a kapcsolat kuka.. Ha 2 gyereket vállatatok, de ennyr nem tudtok megbeszélni

Elvileg a gyereketet nem te neveled, hanem TI nevelitek..


Viszont ha jelzed, ogy neked ez nem vicc, és foytatja, akkor szamíthat csaladon belüli erőszaknak...feljelentheted ha vetetsz látleletet

2014. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha lila marad a helye, akkor jó eséllyel erővel üt, ez már erőszaknak minősül, főleg úgy, hogy te ezt nem viccnek veszed. Ha csak megpaskolna (mondjuk a feneked, nekem a férjem rá szokott paskolni), annak nyilván nem maradna nyoma, hacsak nem extra érzékeny a bőröd. Az nem lehet, hogy nem tud finom lenni a férjed? Vannak olyan emberek, akiknek nincsenek finom mozdulataik, csak durvák, erősek. Mindent erősen fog meg, nem tud gyengéden közelíteni.
2014. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem az erőn múlik, hogy erőszak-e. Azon, hogy a másiknak megfelel, vagy sem.


Ha valakinek alacsony a fájdalomküszöbe és nem zavarja hogy ütik, akkor nem számít annak. Ha zavarja és ENNEK ELLENÉRE csinálnak valamit, akkor egy fenékre legyintés is az lehet.


Mint ahogy a molesztáláshoz se kell hozzáérni az áldozathoz, elég olyanról beszélni, vagy testrészeket mutogatni neki.

2014. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Egy példát hadd mondjak:


Régebben jártunk kick-boxra a férjemmel. Itthon gyakoroltunk egymáson. Többször ütött úgy, hogy lila maradt a helye. De ez nem volt erőszak, ugyanis otthoni edzés keretében ütött meg, számítottam a fájdalomra, lila foltokra.


Viszont, ha mondjuk a fenekemet fogdosná annak ellenére, hogy szólnék, hogy pl engem ez zavar, az már erőszaknak számítana. Igen, házasságban is.


Tehát nem a mozdulat jellege dönti el, hanem a másik fél hozzáállása (akarom, nem akarom).

2014. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Az en látom mar attól lila lesz, ha valaki normálisan megfogja, nem kell hozza szorítás, se ütés. Egyszeruen ilyen érzékeny es a gyerekem is ezt örökölte.... Nem volt egyszeru igy vele a bolcsode es az ovoda....


Na, onnantol erőszak, ha te nem akarod. Mondjuk ez itt csak nekem nem világos?: "akkor combon üt, ő azt mondja viccből, de néha már lila a vállam" A combon valo ütés tol hogy lesz lila a vall??.?

2014. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Kesergés és rémképzetek gyártása helyett próbáltad már megbeszélni vele, hogy neked ez fáj?

Könnyen lehet, hogy fogalma sincs, hogy mekkorát paskol rád viccből.

2014. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Van róla fogalma, mert már 1000X mondtam neki.

Nem tudom, hogy a gyerekeknek mennyire jó ha azt látják hogy Apa ütögeti Anyát! Sokszor a fiam is ütöget és nem érti, hogy ez miért nem helyes, hiszen az Apja is ezt csinálja!

2014. jún. 19. 09:37
 10/14 anonim ***** válasza:
12%
Ez egyáltalán nem meríti ki, jogászként írom. De ha sokat mondogatod, rágalmazásért már te felelhetsz.
2014. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!