Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja a sok "anyatigr...

Miért gondolja a sok "anyatigris" hogy joga van mások élete felett ítéletet mondani?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy minden tiszteletem azoké, akik munka mellett gyereket nevelnek és háztartást vezetnek. Azonban van néhány közöttük, aki azt hiszi, hogy ez őt feljogosítja arra, hogy másokat elítéljen. Szép dolog, hogy így él, de ahogy neki is volt ebben választása, úgy más is választhat más utat. A kérdésemet azért írtam ki, mert a napokban egy eléggé, számomra felháborító dolgot tapasztaltam. Ismerek egy nőt, aki csúnyán mondva "kitartott". A férje tartja el és gyerek sincs, de ők így döntöttek! Ketten, közösen. És ők így boldogok. Ez a nő, amennyire én ismerem, soha senkit nem bántott, köszön az utcán, mosolyog és értelmesen beszél. Nem értem mi olyan bűnt követett el, amivel kiérdemelte, hogy a sok dolgozó, mártír szomszéd őt csúnyán kibeszélje az utcán. Hadd idézzek fel néhány megjegyzést: "csak kihasználja a férjét" "undorító és önző nőszemély. Simán megtehetnék anyagilag, hogy bevállalnak egy gyereket, de persze abban a nagy házban ketten kényelmesebb. Persze a macskának annak van helye..."
2014. jún. 26. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Irigyek. Nekik nincs annyi pénzük, meg lehetőségük egy csomó mindenre, ezért azokat szapulják, akinek van.
2014. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem apám ilyen, sajnos, rosszabb, mint egy piacnyi pletykás vénasszony. Senkinek semmi köze hozzá, ha nekik így jó.
2014. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Szűklátókörűek. Van egy általános elképzelés, hogy hogy "illik" élni az embereknek: anyuci, apuci (mindketten dolgoznak), legalább két gyerkőc, szolid életvitel, stb (amivel egyébként semmi baj nincs). Ettől ők nem tudnak elvonatkoztatni, ami ezen kívül esik, az nekik nem normális, nem tudják elképzelni, hogy nem minden ember ugyanúgy szeret élni.

A másik, hogy sokan imádnak másokat kibeszélni. "Láttad Ixipszilonékat mit csinálnak, hogy élnek, mégy a baba sem jön! Szööööörnyűűűűűűű" Így legalább nem kell a saját házuk táján söprögetni, szentnek állíthatják be magukat, hogy bezzeg őőőők...! :)

Pláne, ha még valaki amellett, hogy kilóg a sorból, még szelídebb, jóindulatúbb, csendesebb is! Még jobban rászállnak a rossz varjak.

2014. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sokan hiszik azt, hogy joguk van elítélni másokat. Könnyű mások problémáján/életén csámcsogni. Szerinted miért olyan népszerű a sok sztármagazin? Miért van a kitudjahányadik évadja a Barátok köztnek, meg sok szappanoperának? Jó nézni mások szenvedését, meg ítélkezni felettük, hogy de buták, ahelyett, hogy mindenki a saját életét javítgatná, vagy fogadná el a rossz döntéseit, balszerencséjét.
2014. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
sajnos, hajlamosak vagyunk olyan felett pálcát törni, amit nem ismerünk, főképp itt Magyarországon, simán rádobálnak másra békát, kígyót, ha nem ismerik akkor meg főleg
2014. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Irigyek..


De ha megkrdezned az is azt mondaná h ő unatkozna, vagy ő neki a munka a mindene, akinek nem így van.. Perzse vannak akik a munkajukban is kiteljesednek, de vannak akiknek másképp jó( azért mert valaki nem dolgozik egy állásban, nem biztos, hogy lógatja a labát, sőt szerintem a igazi semmttevést nagyon kevés ember tűri jól.

Gyerekre pedig ki tudja, hgy szeretnének-e..lehet, hogy igen, de nem jön össze, de ezt nem fogják senki rrára kötni..


Másoat zavar az, hogy ők egyetértenek egymással egy olyan dologban ami számukra elképzelhetetlen.

Ha mindkét félnek megfelel ez az állapot, akkor nem tudom én sem másnak mi köze hozzá..

Nekem barna a hajam, mindenki szerint a szőke jobb volna, nekem és a férjemnek is a barna tetszik jobban, csak azért mert mások szertint a szőke jobb, attól még nem festetem át a hajam, akkor sem ha a utcában mindenkinek szőke volna, ha nekem jobb a barna;-)

Béna példa de érdemes egyszerű példán át megnézni a dolgokat..

2014. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Ezen kár problémáznod, mert úgyis tök mindegy mit csinálnak, valakinek úgyis szúrja a szemét. Ha bevállalnának egy gyereket, akkor azért, mert nem csinálnak kistestvért, és egy gyereknek a legnagyobb ajándék a testvér. Ha kettőt csinálnak, akkor kettő az nem gyerek, három kell a hazának. Ha hármat csinálnak, akkor valaki biztos nekik támad, hogy mik ők, nyulak??? Nem tudnak védekezni????

Ha lenne gyerek és az anya visszamenne dolgozni, a gyereket bölcsibe adná, akkor minek szült a karrierista önző r....banc, különben is állandóan hiányozni fog a munkahelyéről és szegény kollégák szívnak miatta, ha otthon marad, akkor élősködik a férje és a társadalom nyakán, miért nem megy vissza dolgozni?


Ez a kis mese pontosan leírja hogy mi megy a valóságban:

[link]

2014. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, soha nem tudhatod a pontos okot, hogy az említett nő miért is van otthon. Csak a saját példámat mesélem el.

Sajnos sokáig borzasztó magas volt a vérnyomásom, napi szinten órákat vérzett az orrom, többször összeestem. Természetesen kirúgtak (vendéglátóztam), pont akkor kapott a férjem egy másik állás lehetőséget, másik városba, így költöztünk. Többek között az orvos javaslata is volt, hogy jót fog tenni a változás, a férjemmel pedig megbeszéltük, hogy nem is kezdek munkát keresni, amíg nem vagyok 100%-os megint. Természetesen az új szomszédok csak annyit láttak hogy itthon vagyok állandóan, rákérdeztek. A legteljesebb természetességgel közöltem, hogy így nekünk tökéletes, kettőnk döntése hogy itthon vagyok. Közben kiderült még 2 másik betegségem, ami rengeteg kezeléssel járt, több mint 2 évet voltam itthon... De amit én kaptam a kedves szomszédoktól, minden voltam a szomszéd asszonyok szemében csak fehér ember nem... Az már csak plusz volt nekem is, hogy alapvetően kedves és udvarias vagyok...

Senki sem ítélhető el, amíg 1000%-osan pontosan nem tudod a miérteket!

2014. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván megint az anyákat kellett elővenni és úgy tenni fel a kérdést, mintha csak ők lennének mindenlébenkanalak...Szerintem meg már ez az unalmas. Nem azért lesz valaki ilyen kellemetlen, mert gyereke születik, hanem mert alapból ilyen a természete. Azok aki mindenbe beleszólnak, mindenkit elítélnek, már a gyerek előtt is ilyenek lehettek. Én pl most várom a második gyerekemet, de pont letojom, hogy ki, mit csinál. A pletykás anyukákat, meg nyugdíjas szomszédokat messzire elkerülöm, nem szeretek más életében vájkálni és amúgy sem elégítenek ki az ilyen "hallottad, Juliska megint megcsalta a férjét" tipusú magasröptű beszélgetések :D Mert ilyen a természetem és még ha 8 gyereket szülök is ilyen maradok. Szóval primitív emberek mindenhol vannak, nem csak az anyák között.
2014. jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Én egy dolgozó anyuka vagyok, általában annyi időm sincs néha, hogy tv-t nézzek, nemhogy pletykáljak. Szerintem pont ők nem igazán tudnak ezzel foglalkozni, mert ha idejük is lenne, mással foglalkoznának. Engem is sokszor kibeszélnek, sőt másokat is, ez egy rossz emberi tulajdonság, nem kell ráhúzni csak a dolgozó anyákra.
2014. jún. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!