Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves lány vagyok. Anyám...

20 éves lány vagyok. Anyám baba koromban elhagyott. 3-4 évente látogatott, de 10 éve már azt sem teszi, azóta semmit nem tudok róla. Hagyjam a fenébe, felejtsem el?

Figyelt kérdés
Tudom, nem érdemli meg, hogy felkeressem, nem is igazán érdekel, csak talán a kiváncsiság, hogy egyáltalán még élhet-e. Egy postacímet tudok, ahol régen ellehetett érni. Megpróbáljak írni neki egy levelet?
2008. aug. 1. 21:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki arról írt, hogy mit tegyél, de senki nem írt arról, hogy mi van akkor, HA. (Persze nem azt kérdezted, de úgy érzem fontos.)


Böngészgetem ezt a családi kategóriát és több helyre írtam két Varga Endre-idézetet, mert láthatóan sok helyzetben eligazít, és lám ide is érdemes beírnom.


"Az embert a kapcsolat teszi naggyá, melyben részt vesz, s a szerep, melyet felvállal. A kapcsolatot pedig az áldozat teszi naggyá, melyet meghoznak érte."


Valamint:

"A szeretet a másik ember vélekedésének, gondolatainak és álmainak tisztelete, együttérzés a hibáiban, és az az elv, hogy kisebb áldozatot hozunk azért, hogy neki ne kelljen nagyobb áldozatot hoznia."


Mit jelentenek ezek számodra?

Az első idézet az édesanyádra vonatkozik, arra, hogy őt milyen naggyá (nem) tette az a kapcsolat, melyet veled (nem) alakított ki, és az áldozat, melyet ezért (nem) hozott meg.


A második idézetből pedig pl. az "együttérzés a hibáiban" kapcsolódik ehhez, hiszen anyukádnak ez egy hibája, amit tett, hogy elhagyott. Akkor leszel boldog, ha együttérzel a hibáiban, máskülönben csak keserűséget okozol magadnak.


És az első idézet Rád is vonatkozik. Azt üzeni, nem az határoz meg téged, hogy mit tett az anyukád, hanem hogy te magad mit teszel, milyen kapcsolatokért milyen áldozatokat hozol.


Az anyukád nem Te vagy.


Nem vagy hibás a történtekért.


Az élet Rólad szól.


Ha ezt tudod, akkor egyet érdemes tenned: dönts és élj a fentiek szerint. Úgy véled megfelel a fentieknek az, ha felkeresed az anyukádat? Akkor tedd.


A fontos az, hogy a Te lelked, lelkiismereted legyen tiszta. Más lelkiismeretét meg bízd másra. :)

2008. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Megkerested az anyukádat? Mi történt?
2010. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Én nem kerestem meg végül, hanem anyám a telefonszámomat megszerezte és felhívott,hogy találkozni szeretne velem.

A lényeg, hogy úgy döntöttem, hogy semmit nem akarok tőle. Nem kértem számon, hogy miért hagyott el, addigra már teljesen nem érdekelt a dolog. Mondtam neki finoman,h nem haragszom, nem érzek semmit iránta, se szeretetet,se gyűlöletet,semmit...nem akarok beszélni vele többet, ne keressen. :)

Tudomásul vette és nem telefonált azóta sem.

2011. jún. 21. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!