Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 évesen nem késő külföldre...

23 évesen nem késő külföldre menni dolgozni?

Figyelt kérdés

élet mindig erre a pályára terelt. Pl középsuliba kereskedelmre jelentkeztem, de megtelt a szak és csak vendéglátósnak vettek fel. Aztán Okj képzésre Eus pályázatironak jelentkeztem de nem indult végül a szak így lettem újra idegenforgalmis.

Jelenleg egy gyárba dolgozom 4 műszakba . Az idegösszeroppanás szélén állok de nem a munka, hanem a fizetés miatt. Édesapám meghalt, örököltem tőle egy lakást. Hiába gürcölök egész hónapba egy gyártósoron alig birok mindent kifizetni. Német nyelvet tanultam iskolába 8 évig , tehát van egy kis alapom. Az a terv, hogy 2 évet tanulok még németet és elvégzek még egy pincér tanfolyamot is. Aztán kimegyek ausztriába pincérnőnek. Kapcsolatom nincs. A lakást pedig arra az időre kiadnám. Ha nem jönne össze a munka és haza kellene jönnöm édesanyámhoz is hazajöhetnék, külön lakunk de 5 percre egymástól.

Szerintetek milyen ötlet? Alap németet 2 év alatt fel lehet fejleszteni olyan szintre hogy kimehessek? Ja, van egy középszintű német nyelvvizsgám, de már sokat felejtettem azóta. Tudnátok tanácsot adni? Milyen ötlet? Sokan mondják hogy ilyen korban ez még kalandnak is jó, de mégis félek.köszönöm!


2014. júl. 5. 04:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jajj az eleje lemaradt: vendeglatas-idegenforgalom szakos szakközepbe jartam és ebbe a szakiranyba erettsegiztem, utana elvegeztem egy felsofoku idegenforgalmi Okj t.
2014. júl. 5. 04:30
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Juj de okos vagy, hogy ennyi mindent elvégeztél. Nem késő, miért is lenne az. Csak vigyázz, nehogy "bébysitter" legyél . Érted hogy értem?
2014. júl. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szia! Igazabol sosem akartam vendeglatast tanulni... De valahogy mindig igy jott ki, most latom be lehet nem veletlen...
2014. júl. 5. 05:03
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Egy nő egy gyárban max keres százezret. Külföldön meg legalább ezer eurót. Nem nehéz kitalálni hpgy melyik a jobb.
2014. júl. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne késő kimenni ? Sosem késő új életet kezdeni . Ismerősömék 55 évesen mentek ki külföldre . Egy másik ,túl vannak a 40-en a párjában ,ezen a nyáron költöznek Miami-ba ,mi is költözünk hamarosan Németországba ,bár a férjem már ott van /dolgozik évek óta (mi 33 évesek vagyunk) . Egyébként iratkozz be nyelvsuliba . Én is újrakezdtem a 0 -ról ,hiába tanultam világ életemben németet bárhová is jártam suliba .2 év alatt szuperül meg fogsz tanulni németül . Nincs mitől félni ,bele kell vágni ,utólag úgyis megbánnád ha nem adnál egy esélyt a dolognak ! Sok sikert !
2014. júl. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Szedd le a Rosetta Stone nevű progit, azzal tudsz tanulni, aztán hajrá.


DE amúgy ilyen gyakorlattal magyarországon is el tudnál helyezkedni kényelmesen :) De külföldön valszeg jobban fizetnének.

2014. júl. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm 50 évesen költözött ki Ciprusra. Szóval sosem késő!:)
2014. júl. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Én 23 éves vagyok, és ha ki akarnék menni élni külföldre, élni, akkor bizony most mennék. lőbb nem tudtam volna, több okból sem:22 éves koromig főiskolán dolgoztam, utána kezdtem el dolgozni, de ennek már 1,5 éve. Most van annyi spórolt pénzem, hogy egyáltalán bele tudjak vágni, ha szeretnék.
2014. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem. De ne várj. Most indulj. 1 hónap alatt többet fogsz megtanulni a nyelvből, mint tanfolyamon 2 év alatt. Van ismerettséged, csak nem tudsz róla, kezdj el keresni. Én 40 évesen öregnek gondoltam magam a költözéshez, azóta eltelt 10 év, és most éppen külföldi munkát keresek...
2014. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Azert nem megyek most,mert felek a nyelv miatt... Hiaba a nyelvvizsga , 3 eve nem hasznalom a nemet nyelvet

2014. júl. 5. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!