Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már több éve együtt élsz...

Ha már több éve együtt élsz valakivel, normális dolog az, hogy még mindig külön pénzen vagytok?

Figyelt kérdés
csak mert én 2 éve lakok együtt a barátommal és még mindig ki ki a saját pénzéből él. Mindennek kiszámolja a felét (rezsi, albérlet, kaja...) aztán ki kell fizetnem.Ezzel nem is lenne gondom de még akkor is így volt amikor munkanélküli voltam. Szerintem ez nem normális állandóan csak a pénz, pénz...pedig nem csoró.
2010. jan. 7. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem normális. mi még nem is éltünk együtt, még önálló keresetünk sem volt, de megosztottuk amink volt (a zsebpénzt :) ) most már házasok vagyunk, mindketten keresünk és ez ugyanígy van


annyit tudok mondani, hogy talán akkor érthető, ha mindkét fél a külön kassza híve. de látom te nem vagy az, így mindenképp kellemetlen

2010. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Jaj jaj!Akkor ez a kapcsolat nem fog sokáig tartani!Sajnálom!Ha szeretsz valakit és eldöntitek,hogy összeköltöztök akkor függetlenül attól,hogy ki viszi haza a nagyobb összeget egy kasszán kellene lenni.Ez így normális.Tudod,jóban rosszban,betegségben,szegénységben.Együtt viszitek a terheket.És ez nem megy ha nem dobtok mindent a közösbe!
2010. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarlak elkeseríteni,de ha még akkor is elkérte mindennek a felét,mikor munkanélküli voltál akko gáz van. Gondolj csak bele,ha otthon leszel egy pici babával akkor is mindennek a felét kell majd fizetned és ha baba van akkor azután van költség,pláne,ha mondjuk tápszeres. Nekem egy rövid ideig volt ilyen pasim,de hamar lezártam vele a dolgot. A férjemmel már az összeköltözésünk pillanatában természetes volt,hogy minden közös. Volt,hogy én kerestem jobban,volt,hogy ő. De ettől függetlenül megy minden a közösbe és pluszba mindig van nálunk költőpénz. És szerintem ez így egészséges.
2010. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, azért nem eszik ilyen forrón a kását...legalábbis, amíg meg nem beszélitek. Lehet, hogy neki otthonról ez a norma, vagy nem tudja másképp, mert nincs rá ötlete vagy fel sem tűnik neki, hogy ez így neked nem jó! Nálunk is így volt az elején, de aztán belerázódtunk. Sőt, van egy ismerős, akik 10 év után is így csinálták. Ahány ház, annyi szokás. A lényeg, hogy ha neked ez így nem jó, akkor beszéljetek róla sokat...és akkor kiderülnek az indítékok és, ha ekkor látsz olyat, ami nem tetszik, akkor lehet közösen változtatni vagy közösen úgy dönteni, hogy ez így nem megy nektek együtt közösen.

Remélem, minden úgy alakul,ahogyan jó!

2010. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez nagyon furcsa lenne. Meg nem is célszerű. Mi összerakjuk amink van, befizetjük a csekkeket, megvesszük, ami kell és ha hó végén marad, azt félrerakjuk. Ezért nem értem. Így nem is lehet takarékoskodni.

Ha elmentek pl. nyaralni, akkor is külön fizettek mindent?

Főleg, ahogy írod, mikor munkanélkülin voltál, akkor is elvárta. Egy párkapcsolatban az a normális, ha segítjük, támogatjuk a másikat. Ezek szerint nálatok nem így van.

Olyat már hallottam, a közvetlen környezetemben is van ilyen, hogy egy férfi ad egy fix összeget a barátnőjének/feleségének, azzal száll be a háztartásba, de nem kiszámolják fillérre, hogy mennyi a fele mindennek. Ha az adott hónapban véletlenül többet költ a nő, akkor kér még és kap.

Szóval nem, szerintem ez nem normális.

2010. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Egy jó darabig mi is így éltünk, kiszámoltuk a rezsi felét, hol egyikünk, hol másikunk vásárolt.

Valahogy nem volt közös...


A férjem egyszer csak úgy döntött, feladja az anyagi önállóságát, és közösek leszünk. Ma az én számlámról megy a rezsi, az övéről vásárolunk (van hozzá kártyám) és van közös megtakarításunk.

2010. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura, hogy neked ennyi idő után fura, tehát még nem tettél semmit, hogy ne így legyen.
2010. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kasszát kell összedobni,hanem a közteherviselést!25 éve vagyunk házasok és ebből 20 éve külön kasszán,de ez nem befolyásolja a házasságunkat,ráadásul a feleségem kérte a külön kasszát,mert amikor vállalkozó lett(kényszerből) olyan pénzek is voltak nála ami nem az ővé volt!Annyira nem foglalkozunk egymás pénzügyeivel azt se tudom mennyi a fizetése (mivel vállalkozó Ő se tudja a sajátját!Max a könyvelő)

Szóval megegyeztünk én a saját bankszámláról fizetem az összes állandó költségeket rezsi stb,gyerekekkel kapcsolatos dolgokat bérletek iskolai befizetések.Ő meg a bevásárlást tekintve munkahelyéről hazafele 3 szupermarket előtt jön el.Mindig volt mit enni,és mindig minden számla ki van fizetve.Szóval nem ezen múlik!

2010. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
Hááát, én csodálkozom. Nem, nem úgy mint ti, hanem azon, hogy játszuk a nagy közöst, meg minden, de nem jut eszetekbe, hogy amikor a másik munkanélküli is van rezsi és kaja stb költség? Ezt nem úgy értem, hogy bármilyen körülmények között szigorúan felezzenek, de ha én lennék olyan helyzetben igenis egyenrangúnak, egyenfizetőnek követelném meg magam! Soha ne tudja senki a fejemhez vágni, hogy többet rakott bele anyagilag mint én! Nyilván előzetes megbeszélés kérdése, hogy hogyan gazdálkodtok, de a szerelem egy dolog, van anyagi része is akár elismeri valaki akár nem.
2010. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Ennyire nem szabadna szigorúan számolgatni mindennek a felét, bár nyilván nem várható el a párodtól sem, hogy mindent Ő fizessen. Nálunk általában Ő fizeti be a csekkeket, én meg a boltokban állom a sarat.Sokkal többre jön ki a végén a rá eső rész, de nem lenne úriember ha ezt felemlegetné, pláne hogy többet is keres. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy valamennyi nagyvonalúság kell hogy legyen egy férfiben.
2010. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!