Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok férfi miért választja...

Sok férfi miért választja azt, hogy külföldön dolgozzon, távol a családjától?

Figyelt kérdés
Sokan csinálják ezt, csak néhány hónapra jönnek haza. Csak nyugdíjas korukra tervezik a hazajövetelt, ha egyáltalán megérik. Miért adják fel a családi életüket csak azért, hogy több pénzük legyen és több nyugdíjuk?

2014. júl. 23. 23:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
szerintem nem érzik, hogy választásuk van, egyébként én mint nő sem mennék bele, hogy távol dolgozzon a férjem, inkább nyomorognék, de dísznek, és pénzkeresőnek nem kellene férj
2014. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk azért mert pl ausztriában is 1200euró a minimálbér, a hitelek meg nem csökkennek, ez nem a pénzéhességről szól, egyszerűen létfenntartás..
2014. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Én megértem azt, akinek nincs más lehetősége, hogy jobb életet teremtsen a családjának. Azt viszont nem, miért nem egy utánuk a család.
2014. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
*megy
2014. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
Amit én nem értek,tegyük fel Ausztriában 1200 euró a minimálbér.Viszont a lakhatás és a kaja,rezsi stb. jóval drágább,mint itthon.Akkor mégis miért éri meg elmenni?
2014. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
a kaja nagyrészét itthonról is eltudod vinni, a szállásokat meg úgy kell megválasztani, vannak direkt külföldi munkásoknak fenntartott szállások, többen vannak egy szobában, úgy megfizethető, vagy ha többen bérelnek egy lakást
2014. júl. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Van olyan is, aki kényelemből. Otthonról már menekülne, nyűg neki, de elválni nem akar, ezért külföldre megy dolgozni. Így jó fej lesz "apuka pénzt keres, értünk dolgozik", és a gyerekek meg addig is anyukát nyúzzák.


Természetesen nem mondom, hogy mindenki, de több ilyet is ismerek.

2014. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
83%
Nekem apám kiment németországba dolgozni, mivel már teljesen kilátástalan volt a helyzetünk, 1 hétig nem volt áram, nem fizettük be, mert kellett a vonatra a pénz, 1500 euróért dolgozik, és az élet drágább is meg nem is: ha jól kezeled a pénzt és jó helyen vásárolsz, akkor NEM drágább mint itt, ha herdálni akarsz, vagy olyanokra költeni, amire nincs is szükséged, akkor természetesen lehet hőbölögni hogy "minek megy ki az ember", amúgy nekünk megérte kimenni, (anyagilag) mivel a család is ment apa után és most úgy élhetünk, ahogy mindìg is elképzeltük... És külföldön (nyugaton) van a jobb fitetés (gondolom semmi újat nem mondtam), a szálláss drága (a bajor lakosság 70-80 %-a albérletben él) az havi 500-1000 euro kb, de most mindkét szülőm dolgozik, és igy az élet egyáltalán nem drága, az ottani fizetéshez képest, pl szüleim 3 hónapig spóroltak, és vettek egyösszegbe kifizetve egy autót (használtat peesze), röviden: azért válastja hogy mindenkinek jobb legyen az anyagi helyzete, neki, a gyerekeinek és a feleségének meg tudjon adni mindent (maán kívül :\)
2014. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Aki ilyet kérdez, az még nem volt igazán rossz helyzetben. Van, akinek az utolsó lehetősége arra, hogy talpra álljon. A család pedig mire menjen ki? Nyilván mérlegelni kell. Nehogy azt hidd, hogy mindenki jószántából választja ezt. Én látok, olyan családokat, ahol az apa külföldön dolgozik , mert ott keres jól, acsalád meg itthon, mert klfóldón a rendes lakás drága.

Nagyon irritáló a kérdésed, mert bár én nem vagyok ilyen helyzetben, de bármikor rosszra fordulhat a helyzet, és akkor elég trauma szétszakítani a csaladot, hogy megéljünk, nem még ilyen érzéketlen embereknek is magyarázkodni kelljen.

2014. júl. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Talán, hogy ne vigyék el a házat a gyerekek feje fölül, és legyen zabalnivaló.
2014. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!