Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » új kapcsolatból születendő...

Farkasné T. Tünde kérdése:

új kapcsolatból születendő gyermek vezetékneve mi lesz apasági nyilatkozat nélkül ha még az extől nem vagyok elválva?

Figyelt kérdés
voltunk az anyakönyv vezetőnél apasági nyilatkozatot tenni párommal, de ott elutasították mert még nem lett kimondva a válás az exemtől és a válás után is csak 1 év után tehet apasági nyilatkozatot. De egyikünk sem akarja hogy az exem vezetéknevét kapja a baba és szerencsére az exem sem. Így ha nem viszek sem házassági anyakönyvi kivonatot és apasági nyilatkozatot és még a mai napig házasságban vagyok az exemmel akkor szülés után kinek a vezetéknevét kapja a baba? Az enyémet ilyenkor? Vagy automatikusan az exemét? Már nagyon idegesít ez a dolog mert nemsokára szülők...

2014. júl. 29. 00:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Azt amiben házasságkor megegyeztetek, ezt megkérdezték és felírták.

Az új párodnak gyerekszületés előtt el kell venni ahhoz hogy ne az ex nevét kaja. Mondjuk ha azt kapja sem tragédia mert utána azt is lehet rendezni.

2014. júl. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
választhatsz a csak anya, csak apa, anyai apai név kötőjellel. ezt az apasági nyilatkozatban kell rögzíteni, mivel nem vagytok házasok. Anyakönyvvezetőnél kell tenni ezt a nyilatkozatot, és erről ő ad egy másolatot. DE a később született azonos kapcsolatből származó gyerekeknek is csak ez lehet a neve.
2014. júl. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
A jelenlegi férjed nevét kapja, mivel nem vagy elválva. Ő még csak érzelmileg ex, papíron nem.
2014. júl. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18%

#3: NEM igaz.


A szülők eldönthetik, hogy az anya vagy apa nevét kapja a gyerek. A kérdés alapján a válófélben lévő férj nem akarja, hogy az ő nevét viselje a gyerek, így simán kaphatja az anya nevét is, ha ebből a házasságbók nincs másik gyerek, aki már a férj nevét viseli, ugyanis az első gyereknél kell eldönteni, hogy adott házasságból született gyerekek a férj vagy a feleség nevét viseljék-e.


EZt a sokak által hangoztatott hülyeséget honnan szedi mindenki, hogy alapvetően, és egyértelműen a férj nevét viseli a gyerek? Mert NEM igaz, csak bevett szokás, és ennek semmi köze az apasági nyilatkozathoz, és a az esetleges későbbi gyerek tartáshoz.

2014. júl. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Az előző írta jól, mindenképpen a férjed vezetéknevét kapja, hiszen a jog feltevése szerint a gyerek az övé, mert ő a férjed. Szépen elválsz, és akkor jön a második kör, új papírok intézése, ilyesmik.

Nem kell bepánikolni, évi sok-sok gyerek születik meg így, és a név később rendeződik el. Nem akarlak bántani, de eddig miért nem néztél utána? Mindjárt szülsz, és csak most jut az eszedbe a neve?

Csalni nincs sok értelme, úgyis lebuksz, és baromi nagyot égnél. Ez már így lesz, el kell fogadni, mert nem váltál el időben. De ismétlem, ez csak átmeneti, és nincs nagy jelentősége, csak ügyintézni kell majd a dolgokat.

2014. júl. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

5-ös vagyok,

4-esnek, onnan veszem, hogy tanultam jogot, de íme:


"A családi jogállás

Az anya családi neve is adható a gyermeknek? (Gyermek névviselése)


A gyermek – szüleinek megállapodása szerint – apjának vagy anyjának nevét is viselheti. Házasságban élő szülők gyermeke azonban anyjának családi nevét csak akkor viselheti, ha az anya kizárólag a maga nevét viseli. A házasságban élő szülők valamennyi közös gyermekének csak közös családi nevet lehet adni. A gyermek utónevét pedig a szülők határozzák meg."


Nyilvánvalónak vettem, hogy a feleség viseli a férje vezetéknevét, így nincs mit tenni, a férj nevét kapja a gyerek, hacsak, az anyuka nem maradt a lánynevén, de felteszem, ha így lett volna, elmondják neki a hivatali emberkék.

2014. júl. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Kedves előző!


Ha a feleség felvette a férj nevét, akkor valóban azt kapja a gyerek, de ezt írtad:

"Nyilvánvalónak vettem, hogy a feleség viseli a férje vezetéknevét,"


Miért is? Egyre kevesebben veszik fel a férj nevét, és egyre többen tartják meg simán a lánykori nevület, mint pl. én is.

(Csak megjegyzem, a férj is felveheti a feleség nevét.)

2014. júl. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Az apaságtól független a névadás.

Az önkormányzatnál az anyakönyvi hivatal tud felvilágosítást adni.

2014. júl. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 7-es,


azért igenis feltételeztem annyit a kérdezőtől, hogy ha már ott van, elmondja, hogy ő más vezetéknevet visel, és értetlenkedik, miért nem kaphatja meg azt a gyereke..


8-as, olyan nincs, hogy hasból bemondasz valamit, és az apaságtól független a névadás, ezt gondolom viccnek szántad:))

Nagyon egyszerű, beidéztem a vonatkozó törvényt, de nem kell elhinni, egy szimpla guglis keresés is kiadja 2 másodperc alatt.

Aki férjnél van, és szül, annak a gyereknek jogilag a férj az apja, lehet ezen háborogni, de így van. Megdönthető vélelem áll fenn, tehát van lehetőség ezen változtatni.

2014. júl. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Házasságkötéskor nyilatkozni kellett, hogy kinek a nevet kapja a születendő gyermek. Ha oda a ferj neve lett beírva, akkor a ferj nebpvet kapja. Jelen pillanatban, ha meg nem vagytok elválva, a gyerek ezt a nevet fogja kapni, apaként pedig a ferj lesz bejegyezve. Ha a kedves férjjel besétált ok az anyakonyvi hivatalba es kerítés, hogy a gyermek az anya nevet viselje, az megoldható, de apaként akkor is o lesz beírva. Ha szerencséd van es lezajlik a valoper a gyerek születése elott, a valodi apuka pedig feleségül vesz, akkor a gyerek az o nevére kerül.
2014. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!