Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha rátok nyit a gyerek szex...

Ha rátok nyit a gyerek szex közben, hogy reagáltatok, illetve mit csináltatok utána?

Figyelt kérdés
Hogyan tudtátok megoldani ezt a kényes ügyet?
2010. jan. 12. 02:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
Hogy képzeled hogy szexelsz egyáltalán amíg gyereked kicsi? :O Hát neki kéne áldoznod az életed! :D Amúgy ajtó bezárás, gyerek ne legyen otthon, ti ne csináljátok otthon stb...
2010. jan. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Filmekbe azt szokták mondani:

- csak játszottunk, bírkóztunk

és akkor megkérdi a gyerek:

- ja? és ki győzött?

Természetesen anyu :)

2010. jan. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én csak a megtörtént eseményt szeretnék kapni válaszul és nem vagyok kíváncsi a véleményekre. Gondolom ismerős a történet, anya és apa sokat dolgozik, este lefekszenek és amikor éppen megkívánják egymást (mert már hosszú ideje nem volt nemi életük) és szexelnek, mert máskor nincs idejük egymásra, illetve nincs kire bízni a gyermeküket. Szerintetek ez bűn?! Szerintem nem szégyen mások megtörtént eseményéből levonni a tanulságokat, illetve okulni.Köszönöm.
2010. jan. 12. 03:25
 4/15 A kérdező kommentje:
2010. jan. 12. 03:47
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Egy cigány ismerősöm konkrétan azt csinálta, megmondta a gyereknek, hogy anya és apa szexel, mert ő szabadon neveli. Eztán eszébe sem jutott a gyereknek, hogy benyisson.

Az más kérdés, hogy milyen traumát okozhatott ezzel.

2010. jan. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Attól is függ mekkora a gyerek.

Azért nem kell tragédiaként megélni, pl. ha nem olyan pici, a mai kölköknek több eszük van már 10-12 évesen, mint nekünk felnőtt fejjel, ha viszon pici úgysem érti, lehet bolondítani, mint az előttem szóló is írta, bírkózás stb.

2010. jan. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen nem fordulhatott elő nálunk.Amíg kicsik voltak a gyerekek nappal nem volt szex.Éjjel pedig a szobájukban aludtak.Ha felébredtek,akkor sem jöhettek át soha éjjel a szobánkba,én mentem át hozzájuk.Amikor már nagyobbak voltak,és egyedül is tudtak játszani,akkor a szoba ajtaját magunkra zártuk.(Ez nagyon ritkán fordult elő).

A te kérdésedre pedig:nem írod mekkora a gyerek.A korától függ,hogy valami hazugsággal magyarázod ki a dolgot,vagy felvilágosítod.Legközelebb legyetek előrelátóbbak.

2010. jan. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Semmi esetre se hazudjatok neki! Ha kicsi, mondjátok neki, hogy szeretgettétek egymást. Ha nagyobb, akkor esetleg fel lehet világosítani, legalábbis óvatosan nekikezdeni.
2010. jan. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

LEgnagyobb hiba ezt tabuként kezelni...miért kellene eltitkolni? ahogy az előttem levő mondta amig kisebb lehet hulyiteni, mikor nagyobb akkor diszkrétnek kell lenni.

Ez teljesen normális dolog, és miért ne szeretgethetné egymást két ember a saját otthonában ha a gyereke otthon van? (persze diszkréten)

nem kell, hogy a családban tabu legyen a téma. én olyan családban nőttem fel ahol tabu volt a téma, és ha szexjelenet megy a tv-ben a mai napig átváltják vmilyen más adóra, pedig már felnőtt vagyok...

kell tudni a gyerekkel beszélni erről is, mert higgyétek el nincs annál rosszabb ha burkoljuk, eltakarjuk, szőnyeg alá söpörjük a témát...

És jól mondta valaki kisebb gyereknek lehet mondani, hogy birkoztunk, játszodtunk stb nagyobb gyereknek pedig, hogy szeretgették egymást (felnőttek dolga) :)

bocsi hogy irtam kommentet is, szerintem igy érthetőbb...

2010. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem hülye, hanem csak gyerek. Miért kéne úgy kezelni a szexualitást, mint valami tabut? Szerintem a lehető legtermészetesebb dolgo, hogy ha két ember szereti egymást, akkor szerelmeskedik. Örülhet a gyerek, ha ilyen szülei vannak. Persze ez egy intim dolog, nem előtte csináljuk, dehát Istenem, megesik az, hogy rányit az emberre. Már bocsánat, de ezerszer inkább lennék olyan szülők gyereke, akikre véletlenül rányitok szeretkezés közben, mint akikhez tilos éjszaka bemenni, ha rosszat álmodtam!!!?? Belegondolni is rossz.

Ha kicsi a gyerek, ha nagy, el lehet neki magyarázni úgy, hogy megértse, hogy mi is történik.

2010. jan. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!