Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Besokalltam, nem tudom,...

Besokalltam, nem tudom, hogyan tovább?!

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni. Párkapcsolatban élek már 5 éve. Ez alatt az időszak alatt hol volt munkám, hol nem. Szerencsére a párom jól keres, nem mondom, hogy luxusban élünk, de mindig van mit ennünk. Ő 28 éves és férfi. Nos, most jelenleg nincs munkám, foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesülök. Tudom, hogy nem sok, de több mint a semmi. Mivel itthon vagyok természetes, hogy én végzem a házimunkát (soha nem kértem meg, hogy akár egy poharat arrébb rakjon), főzök, mosok takarítok. Ennyi idős kora ellenére úgy viselkedik, mint egy gyerek. Százszorta fontosabb neki, hogy a konzolára meglegyen az előfizetése (ami havi több ezer forint), új játékokat vegyünk rá (több tízezer forint), és persze a csúcskategóriás mobilokról ne is essék szó (mert persze nem éri be olcsóbb telefonnal).


Ma kiborult a bili. Felhívott a munkahelyéről -amit sosem szokott, csak ha kell neki valami-, hogy van egy tuti biznisze. Semmi baja nincs a telefonjának, de neki másik kell. És, hogy ennyit meg ennyit kell ráfizetni. Oké, benyelem ezt is. Nekem egy régi nyomógombos telefonom van, amit 4 évvel ezelőtt vettünk 10 000 Ft-ért. Minden évben legalább 4x-5x cserél telefont. A barátaink előtt, már ultra ciki a téma, amikor megkérdezik, hogy neki miért van megint új telefonja és nekem még mindig a régi?! Persze ilyenkor egy viccel elintézzük. Félreértés ne essék, nekem jó ez a telefon, a célnak megfelel, de azt a pénzt tudnánk hova rakni. Persze értem én, hogy jelenleg nem dolgozok, de a segélyem felét sem tudom perpill magamra költeni. Mindent az ő igényeinek rendelek alá. Csak a telefonos eseten kívül említsek egy olyat, hogy már hónapok óta halasztgatom az új farmer vásárlását, pedig párezres tételről beszélünk. Neki valamelyik nap eszébe jutott, hogy kell farmer (bár van neki), de vettünk. És persze nem az olcsóbbikat.


Nem tudom mitévő legyek, szeretem és ő is szeret, hűséges is ez 100%. Beszéltem is már vele erről. De úgy érzem hiába közös a háztartás és minden egyéb, mivel nincs munkám, nincs jogom nagyon firtatni. Magamra sem ismerek már. Régen életvidám voltam, tele önbizalommal. Most meg...


Ez teljesen rendben van és csak én túlzom el?!



2014. aug. 9. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha a saját pénzéből költ magára, amiért megdolgozott, akkor nem sok közöd van hozzá. Kivéve, ha maradéktalanul minden hónapban (nem csak egyszer, egyszer, ha te is dolgozol) mindent a közösbe raktok és max. egyedi igényeitekre raktok félre külön mind a ketten.

Ha nincs közös kassza, akkor semmi közöd hozzá.Ne finanszírozd a segélyedből a dolgait és ennyi.


Ha meg nem juttok előre, akkor nem sok keresni valótok van együtt, mert ez a jövőben sem fog változni.

Gondolom te a gyerekre szeretnél félre tenni, hát a párod hozzáállásából nem tűnik nagyon úgy, hogy ő bármikor is akarna majd gyereket.

2014. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mond el neki újra, hogy túl sokat költötök olyan dolgokra, amik neki kellenek, pedig meglenne nélküle is.
2014. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, miért költöd rá a segélyed. Ő a saját fizuját magára költi. Te miért nem teszel így?
2014. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt vagy megbeszélitek vagy tönkremész ...
2014. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1. Válaszolónak:


Az anyagi kérdés ennél kicsit bonyolultabb. Közös kasszán vagyunk, amikor volt munkám volt, hogy abból fizettük ki azt az adósságot amit hozott a kapcsolatunkba. Tehát itt nincs olyan, hogy enyém vagy övé...


3. Válaszoló:


Azért nem költöm magamra a segélyem, mert szükség van rá a közösben, különben nem menne neki, hogy megvegye amire szüksége van. Tudom, hogy idióta vagyok. Ugyanis hajlamos továbbnyújtózni, mint ameddig a takaró ér.

2014. aug. 9. 20:10
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszoló:


A tönkremenésen már túljutottam, azt a munkanélküliség elintézi. Ezért tartok tőle, hogy csak eltúlzom a helyzetet. Emiatt kértem a segítségeteket, mert egy kívülálló mindig jobban meg tudja ítélni a helyzetet.

2014. aug. 9. 20:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok és hasonló problémával küzdök, jelenleg munka nélkül és a párom fizetéséből élünk. Mondjuk ő ad mindenre, de semmi pluszt nem költünk, csak a kaja és a lakás... én már magától a munkanélküli léttől vagyok depressziós, ez bőven elég ahhoz, hogy rosszul érezd magad. :/
2014. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

A párod felelőtlen és önző.


Azt írod, minden közös, vagyis a segély és az ő fizetése megy a közösbe.


Ebből következnék, normális esetben, hogy amíg te nem dolgozol, addig visszafogja magát, nincs egyéni luxus.


Visszaél a kiszolgáltatottságoddal, azért érzed magad a munkanélküliség állapotán túl is nagyon rosszul.

2014. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4-es, akkor kívánok Neked is sok sikert, hátha sikerül valami munkát találni!!!!


Kedves 8-as Válaszadó:

Tökéletesen sikerült leírnod amit érzek. Lehet csak ki kéne tisztulni a fejemnek és mindent derűsebben látnék!

2014. aug. 9. 20:52
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

" konzolára meglegyen az előfizetése (ami havi több ezer forint)"

Miért nem vesz éves előfizetést? Egybe 15e de olcsóbb mintha havonta venné.


Telós dolgot én megértem hogy cserélgetni kell... de általában 1 teló 1 év szal 4x-5x cseréli az már baj... és miért cserélgeti?


De azt nem értem minek halogatod elmész veszel magadnak ezt azt haza jössz azt tényként közlöd ennyi

2014. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!