Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hugom tönkreteszi a családom...

A hugom tönkreteszi a családom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves hugom, a város legjobb szakközép sulijába jár,először nem vették fel,majd fellebbezéssel bekerült,mert ő mindenképpen vendéglátóipariban akar tanulni.Anyum mozgatta meg az ismeretségi körét,hogy bekerüljön.Úgy érzi nem bírja.Sokat hiányzott,betegeskedett,nem győzte a bepótlásokat.Van egy 22 éves barátja,ő is magántanuló volt,a rossz magatartása miatt,ő rakta a bogarat a fülébe.Elment orvoshoz,aki gyógyszeresen kezelte,hugom úgy jött el,hogy félévtől ő magántanuló lesz.Apu ellenzi a dolgot,anyum az orvos véleményére kíváncsi.Szerintünk a gyógyszeres kezelés bevált.Igazából ő nagyon hisztis,minden akar,követel,majd csapkodja az ajtókat és úgy beszél,hogy én a 21 éves fejemmel nem merek ilyen hangon beszélni a szüleimmel.Már 2 éve cigizik,de nagyon sokat és nagyon erőset,ideges lesz ha egy szál is kimarad.Végül magántanuló lett,ma volt az orvosnál.Apum hülyeségnek tartja az egészet és úgy gondolja elszúrja az életét,hiszen pont egy ilyen szakmai sulinál fontos,hogy bent legyen,ráadásul anyu intézte el neki.Anyum nagyon ideges lett miatt,főleg mert a hugom szinte manipulálja a szüleim,és félnek ,hogy mi lesz vele otthon,hiszen ő nagyon is társasági lény,még inkább hisztis lesz.Apum leírta a hugom,anyu tiszta ideg.Hugom pedig már tervezi,hogy jogsit szerez,anyuék megcsinálják neki a nagyszobát,hiszen a mostaniban,nincs hely franciaágynak,és hát neki már fiúja van.Anyagilag viszont rosszul állunk,apum nemdolgozik a jövő hónaptól,de persze anyuék mindenre azt mondják neki,hogy persze,persze az is meg lesz,a jogsi is a szoba is,csak hogy lenyugodjon.Én egyetemista vagyok egy másik városban,nem tudok,hogy segíteni a szüleimen,félek,hogy mi lesz még itt.Szerintetek mit tehetnék?Hála Istennek jó tanuló vagyok,tudom a saját költségeimet finanszírozni,sőt be is tudok anyuéknak segíteni,de félek a hugom elrontja az életét.Úgy gondoljuk anyuval,apuval,hogy ha a barátja nem ér úgy majd rá,ő pedig otthon megzakkan az unalomban,még rosszabb lesz a helyzet,anyum így is kivan a munkahelye miatt idegileg.Mit tehetnék?Hugommal lehetetlen beszélni,leordítja az ember fejét.Olyan gyerek még,de olyan nagynak gondolja magát.
2010. jan. 13. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fontos lenne tudni mi baja a húgodnak, enélkül nem tudom megmondani szükséges-e, hogy magántanuló legyen. Vendéglátóiparban valóban nagyon fontos, hogy részt vegyen az oktatáson. Biztos nagyon rossz lehet, hogy így viselkedik, de ne félj benő a feje lágya. A szüleidnek kellene kicsit keményebben visszaszólniuk, ha követelőzik, nehogy már a nyúl vigye a puskát. Te is beszólhatsz nyugodtan, nem létezik olyan ordítás, amire nem lehet visszaordítani. Nekem az jött le, te nem vagy ilyen, de van aki csak ebből a hangnemből ért.
2010. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Hát jó szar nektek ha nekem ilyen hugom lenne.... nem lenne,mert a szar is kiverném belőle.:S Hát sajna olyan korban van h neki nem lehet beszélni mert ő az úr. Ha nem érti meg h nincs ott az anyagi akk ellett baszva a nevelése.
2010. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A húgod a saját életét teszi tönkre, a szüleid elsősorban nem áldozatok, hanem a probléma fő okozói, te vigyázz magadra nagyon!
2010. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kimaradt,hogy a tanárok nagyon csípik a hugomat,focizik,gasztronómia szakkor tag,DÖKös,osztály felelős.Amikor beteg volt az osztálytársai hívták,hogy mi van vele,küldték neki a lecót.Van olyn tantárgy amiből ő a legjobb.Azt meg megértem,ha bioszból,fizikából elég neki a 3as.Tehát tanulmányi gondjai nincsenek,az osztályban ő az 5. legjobb tanuló.
2010. jan. 13. 17:03
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Meg kell neki magyarázni hogy leányom, addig te nem kapsz lóf@szt sem, amíg nem vagy hajlandó normálisan viselkedni, plusz beíratni valami elvonókúrára. Tényleg tönkreteszi az életét.
2010. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

hát a legjobb az lenne ha el tudnál menni onnan saját életet élni. a hugod nem a te lányod és ezt ő meg is mondaná a szemedbe, hogy: "nem vagy az anyám", szal ált esélytelen ilyen testvért megnevelni.


a többi már a szüleid dolga. Elcseszték ,elkényeztetik, nyalják a seggét. Hajrá, majd idővel rájönnek, hogy nem kellett volna, illetve még ez sem biztos. Sajnos ez az ő hülyeségük amiből neked ki kell keveredned. Jobbat nem tudsz tenni.

2010. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint összecsúsztak a dolgai,ráadásul még kamasz is,szorongásos tünetei vannak.Coaxilt és ataraxot szed.Anyumat féltem a legjobban,mindig is én voltam a villámhárító közöttük,úgy érzem ha baj lesz,nem lesz elég erőm,hogy vigasztaljam anyum,sok minden összejött nekem is,idén diplomázom.
2010. jan. 13. 17:09
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos nem hagynám, hogy egy 16 éves így a fejemre nőjön. Az ilyen embernél a szép szó már nem segít, határozottan és erélyesen kell fellépni. Ha a barátjának magatartásbeli problémái vannak, gondolom ő sincs rá túl jó hatással. Elképzelhető, hogy a háttérből még uszítja is. Ebben az esetben a csávó is megtudná, hogy hol lakik a jó isten...
2010. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
Húú...én biztos agyon verném ha ilyen hugom lenne.:@ De nagyon!!!Miért nem teszed te is ezt? Nagyobb vagy! Merj visszaszólni neki,és ne engedd,h olyan hangnemben beszéljen veled.Anyukádéknak meg kicsit be kellene keményíteni,ha a hugodnak a szép szó nem elég,akkor jöhet a fenyítés,ha az sem,akkor be kell teljesíteni az utóbbit.Nem azt mondtam hogy az anyud verje agyon,de azért néhány nyakas megtanítaná neki,hogy 16 éves kis csicskák ne dohányozzanak mint a gyárkémény,ne legyen ilyen nagy pofája,és próbáljátok eltávolítani a fiútól.Főleg 16;22...pff...és igenis rakjátok vissza a suliba,mert ha vannak álmai h mi legyen nem nagyon fog menni.Meg ez neki csak jó,h magántanuló,és ne engedjétek,hogy jó legyen.Legyetek kemények és határozottak!
2010. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
17:22- sztem az álma már valósult sajnos van egy idióta pasija és 3 csicskása akik fizetnek neki mindent! Én is 16 vok de így soha nem tudnák cselekedni a családommal! Inkább megdolgozok a cuccaimért!
2010. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!