Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Költözzek el...

Mit gondoltok? Költözzek el itthonról ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Budapesten tanulok évek óta, eddig kollégiumban laktam, most lehetőségem van arra, hogy albérletbe költözzem. (tisztázzuk a félreértések elkerülése végett, hogy a szüleim nem támogatnak, mindent magamnak fizettem, és ezután is így lesz, tehát az albérletet is.)

Viszont, nem szeretném folytatni a szakot, amit eddig tanultam. így most olyat fogok tanulni, amiért nem kéne elköltöznöm, de itthon nem érzem jól magam, nem a családom miatt, hanem ebben az egész megyében. Eléggé pénzkidobás lenne csupán azért elköltözni, mert nem érzem jól magam, és az is ellene szól, hogy kb a lakás kifizetése után maradna 20-30 ezer élni egy hónapban.

Eléggé racionális tudok lenni, belátom, ha valami nem jó, vagy meggyőzhető vagyok. épp most úgy állok, hogy inkább vállalom azt, hogy nehezen élek, csak ne kelljen itthon lennem. Vélemények?


2014. aug. 25. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány éves vagy és mennyire tudsz a kollégiumi viszonylag szabad évek után visszarázódni a családi mindennapokba. Nem mindenkinek megy.


Másrészt viszont 20-30 ezerből lehetetlen megélni egy hónapban.

2014. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te már eldöntöted. ;)
2014. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kettes vagyok +t
2014. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi a baj a megyével? Milyen megye? Csak nem Borsod? :)

Neked kell döntened ebben. Én nem dobnék ki feleslegesen csak azért pénzt az ablakon, mert nem tetszik a hely, de ez én vagyok :)

2014. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mérlegelned kellene, hogy az idő alatt, amíg elvégzed az iskoládat, megéri-e maradnod otthon anyagilag és érzelmekben is.
2014. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem 20.30-ból élek, hanem miután kifizettem mindent, annyi maradna, ételre, meg utazásra. Most már hónapok óta újra otthon lakom, és nagyon nem jó. Nem azért, mert nem vagyok szabad, vagy nincs meg a terem, de egyszerűen vannak olyan megyék, mint Borsod is, ahonnan szabadulni kell minél előbb. De még tényleg nem döntöttem. Nem akarok egy gyerekes döntést meghozni, csak azért, mert nem érzem jól magam, amikor az oktatást valóban itt is megkaphatnám.
2014. aug. 25. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Már hogy tudnál megélni havi 20-30 ezerből, még akkor is, ha ebből "csak" a kaját, az utazást és minden váratlanul bekövetkező kiadást is ebből kellene kifizetni?! Szerintem lehetetlenség!!
2014. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ott fogsz tanulni, amiért nem kéne elköltözni, akkor ne költözz. Felesleges pénzkidobás.
2014. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapból azt mondanám, hogy ha nem szeretsz ott élni, ahol élsz, költözz el, nem árt a szülői házból is kiszakadni, ha lehet, minél előbb. Ugyanakkor teljesen kizárt dolog, hogy 20-30 ezerből meg tudj élni.

Nem tudom, mennyi a bevételed, de mivel ilyen kevés marad, felteszem nem sok. Lakótársakkal költöznél? Ha igen, és úgy marad ennyi pénzed, éhen halsz, ha egyedül tartanád fenn az albit, és úgy, akkor egy-két lakótárs megoldhatja a problémád.

2014. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!