Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek zavaró a nagy...

Szerintetek zavaró a nagy anyagi különbség két ember között? Ti bevállalnátok az összeköltözést?

Figyelt kérdés
A barátom (és az egész családja) enyhén szólva is gazdag. Az én fizetésemből tulajdonképpen a rezsijét sem tudnánk kifizetni, még nyáron sem. Szerinte ezzel nincs semmi baj, ő keres kettőnk helyett is. Sőt, azt mondja, butaság részemről, hogy dolgozni járok, nyugodtan maradhatnék otthon, vagyis nála, mert jelen pillanatban még külön élünk. Semmi dolgom nem lenne, ott a bejárónő, aki takarít, és néha főz is rá, ha nem, akkor meg megyünk étterembe, vagy rendelünk pizzát. Házasságot, gyereket nem akar, többször is mondta, hogy élvezzük ki, hogy kettesben vagyunk, kötöttségek nélkül. Ő lehet, hogy élvezi is, de én egyre inkább úgy érzem, hogy csak egy kitartott valaki vagyok, és ha összeköltözünk, tényleg nem tudok érdemben hozzájárulni a családi kasszához. Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de nagyon zavar a helyzet. Soha nem bánt meg készakarva, de észre sem veszi, hogy néha menniyre nem szép, amit csinál. A múltkor pl. nem ette meg a szendvicset, amit egy kirándulásra vittem neki, mert "az ilyen olcsó szalámikba minden sz*rt beledarálnak". A drágára viszont nincs pénzem, így sem azt vettem, amit egyébként szoktam. Soha nem jön el hozzám az albérletbe, mert az ő házában ott a plazmatévé, meg a bőrkanapé, ami "mégiscsak kényelmesebb, mint az Ikeás bútor". Szerintetek működhet így egy kapcsolat, vagy mindig háttérben fogom érezni magam?

2014. szept. 3. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

A szegénység nem szégyen!

(Viccen kívül, komolyan)

2014. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk 7 éve működik így. Bár az én párom (férjem) ügyel rá, hogy ne bántsa meg az érzéseimet, mert tudja, hogy engem a mai napig kissé zavar, hogy a fizetésünkben és a hátterünkben mekkora különbség van. Már van 2 gyerekünk is, tehát működhet.
2014. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk 4 éve működik.Eleinte én is nagyon szenvedtem ettől,úgy mint Te,nagyon lassan,de megszoktam,most,hogy már együtt élünk,és közös kassza van(amit én kezelek)elsimultak ezek a dolgok.
2014. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az probléma lehet, hogy nem kötelezi el magát, de azért függj tőle.
2014. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működhet, de a munkád ne add fel. Ha egyszer vége lesz a kapcsolatnak, akkor elvesztegetsz egy csomó év munkaviszonyt, később nehezebb visszatérni, ha szülsz, vonnak meg támogatást, később lesz nyugdíjad, stb. A fizetésedet meg lehet, hogy nem is fogja elkérni - úgy értem, nem lesztek közös kasszán, így megtarthatod, félreteheted későbbre, vagy magadra költheted.
2014. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem zavaró.

Én a barátomnál élek,még suliba járok,de eleget keres ahhoz hogy majd ne keljen elmenem dolgozni,de nem szeretném,hogy örökre eltartson.


A te esetedben inkább azzal van gond hogy nem akar elköteleződni.így nem hiszem hogy sokáig működne

2014. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor megnyugodtam, hogy van, akinél működik a dolog.

4-es, nagyon jól megfogalmaztad, tulajdonképpen pontosan ez a bajom!

A munkámat nem akarom feladni, mert egyrészt szeretem csinálni, másrészt pedig megenne az unalom egész nap otthon, csak hát rossz hallgatni, hogy az úgysem fizet semmit.

2014. szept. 3. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem az anyagi különbség a baj itt. Akár még működhetne is a dolog, ha normális, szerény hozzáállása lenne.

Hanem, hogy nem akar házasságot, gyereket, nem akar elköteleződni. De te úgy ugrálj, ahogy ő fütyül. Meg fennhordja az orrát.

Teljesen átérzem a problémádat, nekem sem esne jól, ha az ő kedvéért veszek valamit, drágábbat mint szoktam, de nem eszi meg, kidobja, csakmert az ő kényes hasa nem ahhoz van szokva. Na meg, hogy nem megy el hozzád az albérletbe, merthogy... az ő házában ott a plazmatévé, meg a bőrkanapé, ami "mégiscsak kényelmesebb, mint az Ikeás bútor"...no komment...

Egy fennhéjazó alak, én nem bírnám vele hosszú távon, "szépen" elmondanám neki, mit tegyen a sok pénzével!

2014. szept. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem lenne ezzel probléma de a párod elég csúnya módon érezteti veled ezeket a különbségeket, még ha nem is mondja ki konkrét szavakkal de a viselkedése azt sugallja hogy semmitérő az életed és nem akar a része lenni.
2014. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Én bevállalnám, utálom hogy látástól mikulásig dolgozom, hogy megéljünk, utána hullafáradtan megyek be az egyetemre, hogy valahogy előbbre is jussunk, hétvégén pedig sosincs semmi pihenőm, mert takarítok vagy főzök vagy tanulok, és soha, de soha nem érek a végére. A munkát hagynám a fenébe, az időm tanulással tölteném, aztán egy legalább olyan jól fizető állást keresnék, mint ő :D
2014. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!