Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jöttök mindig azzal,...

Miért jöttök mindig azzal, hogy mindenki a saját dolgával törődjön?

Figyelt kérdés

Azt aláírom, ha olyan a kérdés, amiből egyértelműen kiderül, hogy a kérdező bele akar szólni más életébe, akkor ez a legjobb válasz. De rengeteg olyan kérés van, hogy csak látott egy X viselkedés formát, és kíváncsi, hogy egyes emberek miért csinálják úgy, ahogy azt a dolgot.


Pl. Miért adnak az anyukák 40fokban is kalapot a gyerekre?

Nem azt írja, hogy most ő minden anyukához oda fog menni, és szólni, hogy vegye le a gyerekről, csak egy kérdés.

És erre jön a válasz, hogy törődjön a saját dolgával, meg semmi köze hozzá. Miért??? Nem ez az oldal lényege, hogy anonim, de minket érdeklő dolgokat kérdezzünk?

Miért nem lehet leírni, hogy azért, mert a kisbaba könnyen napszúrást kap?? Nem tart tovább leírni, és még válaszolt is.


Csak egy fiktív példa volt.


2014. szept. 12. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert sokan úgy teszik fel a kérdést, hogy "Ti is egyetértetek azzal, hogy fel kell jelenteni a gyámügyön az anyukát, aki 40 fokban kalapot ad a gyerekére?"


Hát egy ilyen stílusú kérdésre nem is érdemes normális választ adni.

2014. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Szervusz Kedves Kérdező! :-)


Azért mert az emberek nagyobb része megkeseredett középszerű valaki, és sajnos ennek megfelelően is viselkednek.


Mindig mindenkiben a kötözködő rossz indulatú embert látják, de csak azért mert magukból indulnak ki. Ha őket nem érdekli a másik ember, nem érdekli semmi, akkor másokat se érdekeljen.


Én nem csak itt, hanem élőben is sokszor abba futok bele, hogy mondjuk felteszek egy személytelen tudományos jellegű kérdést, hogy vajon kinek mi a véleménye a témáról. Persze nem tudnak hozzászólni, ezért leugatnak, hogy én vagyok a hülye, mert korán reggel, vagy késő este vagy ebéd után...mindegy, de ne fárasszam őket ilyen kérdésekkel.


Különben is, az az én bajom egyes ismrőseim szerint, hogy túl jól átlátom a dolgokat, meg azt, hogy mi lenne a megoldás bizonyos problémákra, és ezért érzem én rosszul magam egy hizonyos közegben. Pl munkahelyen.

Szerintük. Az fel sem merül, hogy a hiba bennük van, mert ők NEM látják át a problémákat és nem akarják megoldani őket. Nem a hiba bennem van. Hihetetlen...

2014. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első, persze, ezt írtam is, hogy abban az esetben, ha egyértelmű, hogy bele akar szólni, az oké. Így kezdtem :)
2014. szept. 12. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
A 2. teljesem jòl leìrta , hogy igenis a mai vilàg egyàltalàn nem olyan felvilàgosult , mint ahogy az emberiség hiszi. Sõt, ahogy haladunk a korral egyre butulnak az emberek. Ego, tudatlansàg, szex dögivel , mert ez az élet értelme.... hàt ezért kötöszködnek.
2014. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy látom, nemcsak itt, hanem a való életben, hogy az első reakció mindig a rosszindulat/agresszió.


Pl volt egy autós koccanásom, hátulról belémjött egy autós a stop táblánál. Na mondom így jártam, kiszállok, lepapírozzuk és ennyi. Kiszállok és mosolyogva mondom, hogy "jó napot, na mi történt?" Erre elkezd velem üvölteni, hogy miért álltam meg mikor nem jött autó. Na akkor már én is rászóltam erélyesen, hogy vegyen vissza és normálisan papírozzuk és ennyi.

De ezen kívül ezer és ezer eset láttam autóval, az emberek dudálnak egymásra ahelyett, hogy picit türelmesebbek/megértőbbek lennének.


De máshol is, ha valakit meglöksz a boltban, nekimész, egyből harapják le a fejed anélkül, hogy rádnézne vajon rosszindulatúan vagy jószándékkal reagálsz.


Ugyanez vannak a munkahelyen (nem mindig de sokszor), már úgy jön ide a kolléga, hogy ezt és ezt elrontottam, aztán megnézzük miről is van szó és kiderül teljesen más a probléma.


Sőt sajnos ezt sokszor haza is viszi az ember és a párjával is egyből agresszíven reagál le egy-egy félresikerült beszólást, ahelyett, hogy őszintén megkérdezné "ezt most miért mondtad, mert rosszul esik?".


Sokszor van, hogy kimegyek bevásárolni sokan vannak, tolakodnak, beszólogatnak, elédvágnak, rádhúzzák a kormányt stb és tényleg tiszta ideg leszek mire hazaérek.


Szóval nagy általánosságban úgy mondanám, hogy stresszes az emberek élete, ezt a stresszt egymáson vezetik le ami még több feszültséget okoz és még ingerültebbek lesznek. Mert csak az ő bajuk létezik, a másik nem siethet, nem lehet figyelmetlen kicsit, nem tévedhet.


Mindig is jókedvű, vidám embernek tartottam magam, aztán 30 fölött, hogy már van gyerekem és megéltem egy csomó negatív dolgot, aztán kisbabával dettó és most már egyre jobban inkább a családom felé fordulok, egyszerűen nem éri meg kedvesnek lenni az utcán. Sajnos ez kell, hogy mondjam. Egy emberrel kedves vagyok de még aznap hárman belémkötnek...belefáradtam.


Akkor látom csak a különbséget, mikor vidékre megyek és köszönnek egymásnak az emberek, a boltban kedvesek, türelmesek, előzékenyek. Ott nem érzem ezt a fajta agresszivitást (vagy nem annyira).

2014. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!