Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol lehet ilyen esetben...

Hol lehet ilyen esetben segítséget kérni? 3 gyermeket nevelünk, férjemnek és nekem is van munkahelyem-most gyeden vagyok a legkisebbel-tehát nem ingyenélők vagyunk.

Figyelt kérdés

Férjem fizetésének jó részét levonják,kezesnek ment el jóhiszeműen.Édesanyám agysorvadást kapott.ápolnom kell,sok idő még a nyugdija elintéződik,eddig dolgozott.

Csőtőrésünk volt biztositó nem fizet,KÁRUNK 300.000fT

2keresztfiam is mindig nálunk van szinte és a szomszédék lánya.

NEM PÉNZT KÉRNÉK.

Tartós élelmiszert,pelenkát,bébiételeket,tejpépet.

SEMMIFÉLE SEGÉLYT NEM KAPHATOK MERT A 3PLUSSZ GYEREK NINCS IDE BEJELENTVE.

És nem veszik figyelembe sem a levonást,sem azt,hogy ápolom édesanyámat,sem a csőtőrést.

Kilátástalan a helyzetünk,hol kaphatok segítséget?


2010. jan. 20. 18:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból írom, de ha tehetném én már vagy 100 gyereket magamhoz vettem volna a rossz körülményeik, szüleik miatt. Persze értem én hogy sajnálod őket, meg hatalmas szíved van, de neked elsősorban a saját gyerekeiddel kell foglalkoznod, nekik megadnod mindent amit tudsz, és nem pedig tőlük elvenni hogy mások megkapják azt. Azt a 3 kicsit haza kell küldened, mert nektek sem megy jól.Ez az első lépés.
2010. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te neveled a nővéred gyerekeit, akkor miért ő kapja a pénzt? Fizessen neked érte, vagy gondoskodjon róluk. Ha tudod bizonyítani, hogy te eteted, ruházod, neveled őket, akkor a gyámhivatalnál kérjed, hogy nálad helyezzék el őket. akkor tán még pénzt is kapsz utánuk.
2010. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjed kezességet vállalt, mert balek módjára valaki más hitele többet ért neki, mint a három gyereke megélhetése. Te szintén balek módjára megsajnáltad a szegény rokonokat és még a szomszéd gyerekét is te eteted.

Ápolod a beteg anyádat, ami még rendben is lenne, bár azt nehezen tudom elképzelni, hogy egyetlen másik rokona sincs rajtad kívül.


Bocsáss meg, ha ezt mondom, de úgy tűnik, a férjeddel együtt balekok vagytok. Ahelyett hogy a saját dolgotokkal törődnétek, úgy gondoljátok, hogy még három embert "kötelességetek" ellátni, istápolni. És titeket mikor fog valaki kisegíteni? Pl. az, akinek a hitelét fizetitek (nyilván nem egy vadidegen emberért vállaltatok kezességet)? Vagy a rokonaitok? Ápolási díjat kell kapnod, olyan nincs, hogy nem adnak.


Tudod, van egy határ, amíg az ember lehet karitatív. Amíg neki is van mit ennie. Nálatok a "karitativitási keret" már jó ideje kimerült, erre mit csinálsz? A neten sírsz tápszerért meg pelenkáért ahelyett, hogy egy időre felfüggesztenéd az erőn felüli segítségnyújtást, és a világ minden problémáját a hátadról szépen letennéd a földre, hogy csak a sajátod maradjon. Nem te vagy Jézus reinkarnációja, ne viselkedj úgy!

2010. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!