Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az embernek milyen pszichológi...

Az embernek milyen pszichológiai/egyéb problémái lehetnek, ha élete végéig párkapcsolat nélkül él?

Figyelt kérdés
Párkapcsolat alatt a szexet is értem, mint az apácák és papok azzal a különbséggel, hogy az egyed nem érez elhivatottságot az "egyedüllétre" (egész konkrétan református meleg vagyok és a lelkészem szerint ezt kéne tennem).

2014. szept. 28. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Tehát egy lelkész szerint neked egyedül kellene élned életed végéig? Ne hallgass már ilyen butaságokra.
2014. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Semmilyen. Sokan éltek így, akik ma már öregek. Régebben, ha özvegy lett valaki, akkor sem keresett párt magának, nem is szexelt titokban, hanem élte egyedül az életét. Az emberek tudtak uralkodni az ösztöneiken. Csak most tartják feltétlenül fontosnak a szexet.
2014. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

"Régebben, ha özvegy lett valaki, akkor sem keresett párt magának, nem is szexelt titokban, hanem élte egyedül az életét."


Ezt nem tudhatod biztosan.

2014. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

"Régebben, ha özvegy lett valaki, akkor sem keresett párt magának, nem is szexelt titokban, hanem élte egyedül az életét. Az emberek tudtak uralkodni az ösztöneiken"

ez csak valamilyen idealizált, sosem létező múltban volt igaz. egyébként az emberek talán még inkább az ösztöneiknek éltek, mint most...

2014. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valamilyen problémája mindenkinek van ezért ezt nem lehet a társtalansághoz kötni.


Sőt vannak akik komoly betegségekkel élnek párkapcsolatban és vannak akik komolyabb problémák nélkül is szinglik.


Ez inkább a sors kérdése. De nem világos hogy mit is kéne tenned?

2014. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénfüggő. Biztos van, aki jól viselné az egyedüllétet, mert nem bír másokkal együtt élni - bár tapasztalatom szerint azok, akik senkivel nem jönnek ki jól, azok önmagukkal sincsenek békében... Szerintem ehhez olyan irdatlan akaraterő és elkötelezettség kell, ami nincs meg mindenkiben. A régi remeték nagy százaléka zakkant meg pár év alatt.

Szerintem a többség simán becsavarodna és macskás öregasszony/öregember lenne. Úgy vélem, te is ebbe a kategóriába tartozol, hisz mint írtad, nem érzel elhivatottságot az egyedüllétre.

Tegyél rá, mit mond a lelkészed (aki, gondolom, szakmai ártalomként ellenérzésekkel viseltet a melegek iránt) és éld az életed úgy és azzal, ahogy az neked a legjobb.

2014. szept. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedüllét nem feltétlenül jelent magányosságot. Az ember körül tudja magát venni számára kedves emberekkel, programokkal, teendőkkel, amik éltetik, szeretetet és energiát adnak neki. Ettől függetlenül szerintem minden embernek igenis szüksége van (jár neki, ha így tetszik) a szerelemre, a szexualitásra, ami minden más jó dologtól eltér, amit nem tud se gyerek, se állat, se hobbi, se rokon, semmi és senki pótolni. Felelőtlenségnek és butaságnak tartom azt tanácsolni valakinek, hogy élete végéig éljen egyedül, csak mert homoszexuális. Pont egy lelkész tanácsolja ezt, amikor téged Isten így teremtett, neked ez az életed, ebből kell kihoznod a jót, a szépet, a fejlődésedet. Miért kéne lemondanod bármiről is csak mert más vagy? Isten ilyet sosem "kérne" senkitől. Ez csupán a lelkész "emberi oldalából" született gondolat, elutasítás.
2014. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kovpet ***** válasza:

"a lelkészem szerint ezt kéne tennem"


Hadd ne mondjam, hogy szerintem meg a lelkészednek meg mit kellene tennie...


Neked meg azt, hogy élj úgy, hogy amellett, hogy nem ártasz másoknak, törekszel a boldogságra. A saját boldogságodra.

Ebbe jelen esetben szerintem beletartozik, hogy megszakítod a kapcsolatot azzal a homofób emberrel és racionálisan kezded nézni a világot.

2014. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

gratulálok az életed elcseszéséhez!


de mielőtt még önként boldogtalanná tennéd magad abban a tudatban, hogy a lelkészed jó, hasznos és tévedhetetlen tanácsa a homoszexualitás búnös voltáról a Biblián alapszik, ajánlom elolvasásra Birtalan Balázs Válaszd az életet írását, továbbá tanulmányozára ezt [link]

és ezt [link]


-egy meleg református

2014. szept. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos, DE az már most kiböki a szemem, hogy a lelkészed kegyetlenül diszkriminálja a melegeket. A kereszténységnek épp arról kéne szólnia (legalábbis tudtommal), hogy Isten előtt mind egyenlőek vagyunk, Jézus mindenkit szeret, a szeretet a legfontosabb és el kell fogadnunk egymást. Nekem nem épp úgy tűnik, mintha a lelkészed ezeket az alapelveket követné. Úgyhogy nehogy egy ilyen ember miatt élj boldogtalanul remeteként életed végéig!
2014. szept. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!