Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haztartasbelik! Ti miert nem...

Haztartasbelik! Ti miert nem mentetek vissza dolgozni szüles utan?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok, hogy valaki miert dönt ugy, hogy otthon marad ebben a penz nelküli vilagban.
2014. szept. 29. 16:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%
9-es.Nekem van egy svájci nyugdíj előtakarékosságom.Abból lesz nyugdíj,meg abból amit dolgoztam mielőtt htb lettem.
2014. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
Én 3 gyerek mellett visszamentem dolgozni, mert volt rá igényem. Hát, mondhatom, hogy nem egyszerű. Ha az ember munkát vállal,nem ő dirigál, hanem a munkahely. Ahol már szinte sehol nem veszik figyelembe, hogy gyerekeid vannak, akik lehetnek betegek, megy egy csomó minden, ami vele jár. Nem húzhatod ki maga a túlórák alól, ha a cég helyzete azt kívánja. Én szeretek dolgozni, de ha nem lennének nagyszülők, bizony nem tudnám megoldani, hogy megmaradjon a munkahelyem, pedig nagyon rendes főnökeim vannak. Gyes vége felé már nagyon nem szerettem az otthonlétet, viszont ez így nagyon sok. Igaz, én csak akkor passzolom le a gyerekeket, amikor tényleg a munkahelyemen vagyok. De azért nem egyszerű mindennap meleg vacsit tenni az asztalra, ellátni a gyerkőcöket, tanulni, velük is lenni foglalkozni. Aki még nem csinálta, hajrá, és azután nézze le a htb-ket!
2014. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
96%

Nem én vagyok, hanem a barátnőm.


Semmi segítségük nincs

A férj jól keres

Többet volt otthon, mint a munkában hol az egyik,hol a masik gyerek lett beteg, vagy saját maga

Nem vollt akora szám a munkája, hogy karriernek élje meg.

Eleinte prőbalkoztak a bébiszitterrek, de többet vitt el, mint a fizu, és még bűntudata is volt, hogy vetegen nincs a gyekkel..

Később mindenképpen vissza szeretne menni dolgozni, de inkább csk azért, hogx ne otthon legyen, most tényleg nincs rá ideje, bedolgozik a férje alá.

Így is átlagon elül élnek, mindent együtt teremtettek meg( a férje nem végezhetett volna a sulival, ha a baratnőm nem dolgozik, és tartja el évekig)

2014. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%
13. Teljesen meg lehet érteni. Én is mindig nagyon sajnálom, hogy nem tudok annyit a gyerekeimmel lenni, amennyi igényük lenne rá, amennyit szeretnék. És ami időt együtt töltünk, akkor is fáradt vagyok. Viszont csak itthon lenni htb-nek az meg nekem nem megy hosszútávon. A munkaidő beosztást pedig sajnos nem mi határozzuk meg.
2014. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Nem tudok,mert állandóan beteg a gyerek,illetve van egy speciális gyerek betegsége is amit kinő majd mire suliba kerül,akkor reménykedem benne,hogy sikerül majd munkába állni.Segítség nincs,szerencsére a férjem keres eleget,nem tudom mi lenne velünk ha nem lenne elég a fizuja.Kerestem itthoni valós munkát,de nem találtam.
2014. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
69%
Én htb voltam. 18 évig. Lesz nyugdíjam, mert az életbiztosítással kombinált nyugdíj előtakarékosságiba havi 60.000-t fizetünk. Most dolgozok, de csak napi 6 órában.
2014. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

én most gyesen vagyok de mikor a gyermekünk ovis lesz akkor is max 4 órába tudok dolgozni. na most ez úgy fog kinézni,hogy:-mivel kisvárosban élünk alig van munka max bolti eladó de oda nem vesznek fel 4 órába ezt közölték is így csak Pesten lesz ilyen munka.

-a gyereket vinni kell az oviba 7-8ra.

-óránként megy busz szóval 8 vagy 9 órakkor indulhatnék Pestre

-1 óra az út szóval 9-10-re érnék be (és nem a belvárosba kelenföldre)

-14-15 óráig tudnék dolgozni,mert utána indulni kell oviba a gyerekért

-16-17-re oda is érek az oviba

-keresnék 40 ezer ft-ot kb abból 15 ezer a volán bérlet, 10 ezer a bkv


Szóval ezért mi is gondolkodunk rajta,hogy esetleg nem mennék vissza dolgozni amíg a gyerek nem iskolás addig max elvégzek egy másik szakmát is. A férjem keres annyit,hogy ne dolgozzak de én viszont szeretnék emberek között lenni,mert itt senkit se ismerek csak hát így :S

2014. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
65%
azt nem értem, hogy ha valaki felteszi a kérdést, hogy a háztartásbelinek hogy lesz nyugdíja, és erre ketten is hasznos választ adnak, az miért lett lepontozva?
2014. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
60%

en nem szultem es megsem dolgozom;-))))

viszont olyan orszagban elek ahol ez nem problema sem a jelenben sem a kesobbiekben.

UI. jelenleg boven megelunk a ferjem jovedelmebol, a nyugdijrendszer meg itt nincs osszefuggesben a munkaval.

aki betolti a 65 evet az mindenki egyforma nyugdijat kap az allamtol ha soha nem dolgozott egy napot akkor is annyit mint az aki 40 evet dolgozott.

ezalol azok a kivetelek akik bizonyos hatar feletti vagyonnal rendelkeznek ok egyaltalan nem kapnak allami nyugdijat cask a sajat maganpenztari nyugdijukat kapjak.

a vagyonba nem szamit bele a csaladi haz vagy lakas erteke amiben elsz es a egy db auto szemelyenkent.

2015. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
47%

19 es vagyok.

azert nem dolgozom mert nincs ra szuksegunk es mert jobban erzem magam ugy hogy azt csinalok amit akarok.

a bankszamlank kozos annyit kolt rola mindegyikunk amennyit jonak lat. sem a ferjemet sem engem nem zavarja hogy melyikunk keresi meg a penzt amit elkoltunk. ha nekem lenne olyan allasom engem se zavarna ha o nem dolgozna. hazassagban minden kozos, a penz es a vagyon is fuggetlenul attol hogy ki keresi megt. Ja es utalok dolgozni;-))))

2015. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!