Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az osztrák nők/feleségek...

Az osztrák nők/feleségek miért kedvesebbek/rendesebbek mint a magyar nők?

Figyelt kérdés

Jópárszor dolgoztam Ausztriában,több család életébe beleláttam és a minden napjaikban,de meg kellett állapítanom sajnos,az osztrák nők nagyon kedves és melegszívű hölgyek.Nagyon kellemes tapasztalataim vannak velük,a magyar hölgyekkel ellentétben.Itthon ha oda megyek pl megkérdezni hogy mi merre van,vagy mert pl eltévedtem,kb elküldenek a francba!Ott kint a fővárosban eltévedtem és oda mentem egy kedves fiatal hölgyhöz,aki udavariasan útba igazitott.Vagy fél órán keresztül,türelemmel magyarázta,még a műholdas telefonját is elővette és addig azt mindta nem megyek sehova amíg útba nem igazit rendesen.

Ez csak egy eset a sok kellemes eset közül,itthon sokszor bármi egyszerű kérésem van egy nő felé,az elhajt.

Itthon olyan is volt hogy a vonaton utaztam és hely jegyem volt,egy csinos és szép hölgy mellé szólt a jegyem,majd amikor leakartam üllni.Kérdezte mi a francot akarom mellette húzzak onnan van elég hely.Hiába magyaráztam neki hogy oda szól a jegyem,csak mondta a magáét.Sorolhatnék még rengetek pl-t,de nekem osztrák nőkkel csak kellemes tapasztalataim vannak.


2014. okt. 3. 15:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%

Már megint ez a fránya általánosítás.

De ha már csináljuk... Azért mert a magyar férfiak erőszakosabbak, ha megszólít egy idegen jobb rögtön a legrosszabbat feltételezni, mint hogy aztán tényleg baj legyen.

2014. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Első tévedsz!Nem általánosítok,hanem ez általánosan sajnos igaz!

Sokkal nyugodtabbak,kiegyensúlyozottabbak!Nem kell a magyar férfiakra fogni.Érdekes az osztrák nők,nagyon is kedvelik a magyar pasikat,nekem ez a tapasztalatom.Velem mindig mindegyik kedves volt.Ellenben itthon!

2014. okt. 3. 15:28
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Ez a németekkel is így van.


Egyszerűen azért, mert itt más a mentalitás.


Gondolj bele, otthon ezt tanítják nekünk kiskorunk óta: ne állj szóba idegenekkel, ne nyiss nekik ajtót, siess haza, zárd be az autót, nézd már meg hogy néz ki meg hogy él ez meg az, stb.


Itt nyugodtan nyitva hagyják az autót a garázsban, akkor is, ha kulcs nélkül nyitható, sőt, a ház előtt is. Ha becsönget valaki, nincs olyan, hogy nem nyitnak ajtót - bár ez engem néha magyarként tény, hogy zavar - maximum ha valami koldus vagy hasonló, akkor elküldik. Ha meglátják a szomszédot a kertben megállnak beszélgetni a fiatalok is, teljesen normális,hogy ismered a közeli szomszédaidat, tehát azt a 4-5 családot, aki körülötted él, átveszik egymás postáját (a postán direkt lehet ezt kérelmezni), és így tovább.


Egyszerűen más a gondolkodás, sokkal nyitottabbak és barátságosabbak egymással, mert a szüleiktől is ezt látták.


Én pl. nem vagyok ennyire nyitott, de mégis ahányszor találkozok a szomszédaimmal megkérdezik mi újság, hogy megy a munka, és elbeszélgetünk 10-15 percet. Míg amíg Magyarországon éltem szóba se álltunk egymással, csak helló-szia-jónapot szinten - nemhogy a postámat rájuk bízni...


Vagy pl... 2 hete voltam egy számomra ismeretlen városban, a navigációm nem igazán találta a helyet, amit kerestem, és mikor kiszálltam az autóból, tehetetlenül néztem körbe, hogy most hol vagyok. Erre 1 perc múlva megállt mellettem egy autó, és megkérdezte, mit keresek, és útbaigazított! Csak mert látta, hogy eltévedtem.

2014. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
24%

Kultura .... van v nincs...


37N

2014. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Én is jártam külföldön több helyen, és nekem is feltűnt, hogy kedvesebbek az emberek. (Jó, én férfiakon tapasztaltam.:)) Egyszerűen az itthoni rossz gazdasági helyzet és a nehéz boldogulás teszi pesszimistává, rosszindulatúvá az embereket. Ahol nagyobb az anyagi biztonság, ott nem is mérgezi napi 24 órában az ember magát azon, hogy mit hoz a holnap. Persze máshol is vannak problémák, de itt konkrétan létbizonytalanság van, ami miatt sokan nagyon rosszul élnek, mások pedig ebből kifolyólag (bűnözés, egymás kihasználása) bizalmatlanok mindenkivel. Jártam olyan helyen is, ami rosszabb gazdasági helyzetben van az országunknál. No, ott pont ugyanolyan volt az utca embere, mint itt.
2014. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%
+ pénz
2014. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%

Az osztrák nők élete nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb. A legtöbbjüknek megvan a lehetősége hogy a számukra megfelelő életmódot válassza, ha gyerekei vannak. A férj keres eleget, hogy a nő otthon maradhasson, de ha mégis dolgozna vannak 4 vagy 6 órás vagy heti 2-3 napos munkalehetőségek is, nem megy benne tönkre. Míg nálunk az átlag anya 8-10 órát robotol és még rámarad mellette az egész háztartás, a férj nem veszi ki a részét, hiába dolgoznak ugyanannyit. Ezen kívül a fiatal lányok a szüleik attitűdjét veszik át, tehát kint a nyugisabbat, itthon a stresszesebbet. Így jelentkezhet ez a hozzáállás már gyerek nélkül is.

Amúgy én nő vagyok, és nem is különösebben szép (átlagosnak mondható) és nem is öltözködök kihívóan (farmer, sportcipő, mindent takaró póló,pulcsi) de bizony bennem is megáll az ütő, ha megszólít egy idegen férfi. Sajnos heti szinten előfordul, h beszólogatnak, "véletlenül hozzámérnek a buszon" illetve volt már hogy meg is támadtak:( Éltem faluban, vidéki kisvárosban és Bp-en is, sajnos mindenhol ez volt a tapasztalatom.

Ausztriában nem tudom milyen ilyen szempontból a helyzet, de ha jobb, akkor nem éri ennyi atrocitás a nőket, és nincs szükségük támadó magatartásra.

2014. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem általánosítasz. Aki elzavar az ülésedről, az szimplán bunkó. Attól, mert esetleg pénzügyi gondjaim vannak, kedvesen útbaigazítok bárkit is.
2014. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

Ez a beleláttál az életükbe... hacsak nem megfigyelted őket 24 órán át, nem jelent semmit. A többség a jobb oldalát mutatja idegeneknek, és nyilván nem akkor kezd el veszekedni a férjével, hogy miért nem mosogat el, mikor ott vagy.


Azt nem nézted, hogy a férfiak milyenek? Lehet, hogy ott ha leszólít valaki, nem beszólni akar, meg gusztustalanságokat mondani, hanem normális.

2014. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

ma 15:40


Nem tudom itthon mi a helyzet,mivel én soha egy nőnek nem szóltam be és ha valamit megkérdezek egy hölgytől,azt kedvesen udvariasan teszem és nem túl határozottan közeledek nehogy megijesszem.De itthon ez sem használ,lásd a vonatos példát és még sorolhatnám az itthoni eseteket.

Olyan is volt hogy siettem valahova és otthon hagytam az órámat és a mobilomat,megkérdeztem egy nőt hogy legyen kedves mondja már meg mennyi idő van.Majd rám se néz és elmegy mellettem.Nagyon szánalmas ez a viselkedés.Bezzeg ha valaki megtámadná,akkorelvárná hogy én idegenként kockára tegyem az életem hogy megmentsem...

2014. okt. 3. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!