Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim kezdenek az idegeimr...

A szüleim kezdenek az idegeimre menni, ezért szeretnék elköltözni. De ennyi pénzből hova, hogyan?

Figyelt kérdés
Nem rossz a viszonyunk alapvetően, szeretetben nőttem fel, egyszerűen a gond az, hogy nem bírtak elengedni a gyerek szerepből. És ez sajnos már évek óta nem javul, ez nem a megbeszéljük kategória, nem tudnak ezen változtatni. Minden lépésemről tudni akarnak, hova megyek, kikkel, mit fogunk ott csinálni, a lakásba nem hívhatok fel senkit, se a legjobb barátnőmet, se a páromat (eddig még egyiket se), kiakadnak ha alkoholt merek inni, számon tartják a pénzügyeimet hogy mikor mire mennyit költöttem stb.. Most például nem szólnak hozzám 2 napja, amiért elmentem az új barátommal, 1 éjszakára wellness hotelba. Mert hogy ez milyen erkölcstelen, meg hogy ilyenre minek kidobni pénzt, meg hogy nem illik hozzám a férfi és ne találkozzak vele többet. Persze próbáltam a lesz*rom taktikát, hogy udvariasan leépítem az ilyen kérdéseket amik nem tartoznak rájuk, de ez náluk nem működik mert akkor napokig veszekedés, és nemszólok hozzád van. A rendes higgadt megbeszélés meg mégannyit sem ér, mert kinevetnek. :/ Szeretnék végre a magam ura lenni, élni az életemet ahogy mások ennyi idősen, de eddig bárhogy számoltam nem hinném, hogy megoldható a dolog anyagilag. A fizetésem 90-103 ezer között változik, de albérleti szobát 35-40 ezer alatt nem találok Sopronban. Szobatársat nem akarok, így is fura lesz idegenekkel egy lakásba költözni, meg szeretném ha feljöhetne hozzám néha valaki ismerős. Szóval ha reálisan számoltok, meg lehet élni annyiból ami marad normális színvonalon? Vagy bele se kezdjek? 23/L
2014. okt. 4. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyi a havi költségvetésed, én 110 alatt keresek, ebből bérlek egy szobát, ki lehet jönni szépen, mondjuk igaz, én 28at fizetek érte. Ha nincs olcsóbb, lehet hogy kénytelen leszel választani a szüleid és egy szobatárs között. Melyikkel tudnál inkább együttélni...
2014. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Biztos talalnal szobat 20E-ert is...

Tegyuk fel hogy 20E van szoba

akkor az etel: napi min 1000-2000 ft.. ( ha jol akarsz etkezni persze,nem csak 1 fajtat) az min 30E forint. mar 50-nel jarsz

tisztalkodasi szerek,ruhak,gyogyszer: havi 10E korul.

Noss: ha tudsz sporolni akkor kijossz belole..

Meglehet elni belole ha jol betudod osztani a penzt..

de meg ha 35 is.. meg akkor is megtudsz elni 90-bol egy szobaban

2014. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Megpróbálhatsz félrerakni a fizudból és amikor lesz pár havi tartalékod, akkor költözni. Így pár hónapod lesz azért alkalmazkodni az új helyzethez. Ha nem jön össze, minden hónapban fogy a tartalék, meggondolod magad, akkor gondolom a szüleid visszafogadnak.

Az is egy lehetőség, hogy jobban fizető állást keress, ha ennyire bizonytalan vagy. Ha van tartalékod, akkor pedig más városban vagy akár külföldön is szerencsét próbálhatsz. Sok sikert!

2014. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van,én szüleim is dettó ilyenek! Nyugodtan költözz el,lehet találni olcsó 1 szobás lakásokat,meg lehet élni!
2014. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sopronban és Győrben a legdrágább az albérlet az országban.

Én is ebben a helyzetben voltam. Sajnos tényleg nincs más megoldás csak a költözés. A legnagyobb kérdés, hogy sikerül e alacsony rezsijű lakást kifogni. Esetleg nincs olyan barátnőd akivel összeköltöznél? Azzal sokat lehetne spórolni.

2014. okt. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Jó hogy rezsit senki nem számolt neki :)))

Szép és jó ahogy ecseteltétlek hogy ennyi meg annyi a kaja meg tisztálkodási szerek (q***a meg lehet oldani fillérekből is, szóval azon lehet a legjobban spórolni szerintem).

Rezsinek számits egy olyan 15-20.000 körül... tehát ha reálisan és picit felkerekitve számolunk :

- albérlet 40.000 (számoljuk durván)

- rezsi 20.000

- kaja 30.000

(ez már 90.000 ft)


Megpróbálni meg lehet, meghúzni magad ha ügyes vagy megtudod, de kétlem hogy ilyen élet mellett futná wellness szállodákra...

2014. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

már bocs ha menni akarsz

1 ne verd el a pénzt wellnesre

2 szok hozzá a szobatárs gondolatához, nem csodálom ha beléd kötnek ne légy ilyen gyerekes 23 évesen

2014. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A szálloda nem pénzszórás volt, egyszerűen nincs hol együtt lennünk, hozzám nem jöhetünk, és hozzá se a családi körülmények miatt. Szóval olcsó panziókba, vendégszobákba muszáj járnunk, most kipróbáltunk egy jobb kategóriájú helyet. Az utcán mégsem lehet szeretkezni.
2014. okt. 4. 19:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is ennyit keresek, meg lehet belőle élni. Nem túl magas színvonalon, de a nyugalom érdekében megéri. Csak mellette teperni kell az előléptetésért vagy jobb állásért :D
2014. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ha gondolod, egy kis költségvetés: a lakás 35-50 között mozog rezsivel együtt. Ha szobát bérelsz, akkor lehetőleg olyat keress, ami fix áron van, akkor azzal tudsz minden hónapban kalkulálni.

A kaját úgy szoktam megoldani, hogy általában főzök, olcsó és gyorsan elkészíthető kajákat. Például zöldséglevest, 300 Ft körül van egy adag leveszöldség és az több napig kitart. Minden héten csinálok valamilyen főzeléket, ami szintén olcsó (a legtöbb zöldségnek 300-400 Ft kilója maximum, de annak a harmada is elég két napra), és mindig van valamilyen tésztás kaja is. Egy káposztás tészta megint csak fillérekből megvan. Így amikor otthon főzök, az minimális pénz és munka. Emellett viszont heti 1-2 alkalommal ebédelek a munkahelyemen. Olyankor rendelek olyan kajákat, amiket amúgy nem csinálnék meg. Így összességében elég változatos az étrendem és 20 ezer körül kijön.

A fennmaradó összeg még így sem sok, de olyan 30-40 ezer körül szokott maradni. Abból ha nem is lehet túlzásba vinni, de telik szórakozásra, öltözködésre, stb.

Persze nehezebb, de ha az ember megszokja, hogy odafigyel, akkor meg lehet oldani :)

2014. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!