Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Se baba se család, mi lesz...

Se baba se család, mi lesz most velem? Hogyan tudnám így folytatni?

Figyelt kérdés

42 éves vagyok, kereken 20 éve vagyok férjnél és van egy 16 éves lányunk. Eddig annyira jó volt minden. Van egy gyönyörű házunk amit mi ketten építgettünk az évek alatt, egy-egy kocsi mindkettőnknek, a férjemnek vállalkozása van ami szerencsére remekül megy. Én ápolónő vagyok, amihez igaz nem jár csillagászati fizetés, de én szeretem. A lányunk egy nagyon okos, ambiciózus kislány. Ezt csak azért írtam le, hogy értsétek, miért döntöttem így. Mindig is két gyereket akartam, de amikor a lányom született akkor még nem voltunk olyan helyzetben, hogy rögtön utána egy másikat is bevállaljunk. De néhány éve, hirtelen újra rám tört az érzés, hogy nekem gyerek kell. Már nem volt semmi akadálya, így elővezettem a férjemnek. Teljesen ellene volt, ami engem nagyon megdöbbentett, hiszen anno még ő is kettőt szeretett volna. Azokat a dolgokat hoztam föl érvnek, amiket az elején is leírtam. Ő pedig szintén ugyan azokat. Azt mondta, nem azért küzdöttünk az évek alatt, hogy most újra leadjunk a színvonalból. Nagyon rosszul esett, de valahol megértettem. Ami ezután történt, tudom, hogy az én hibám, annyira visszacsinálnám ha lehetne. Mert attól, hogy az eszemmel megértettem a férjem, attól még bennem maradt az a szorító érzés, hogy most vagy soha, ha most nem lesz még egy babám, akkor végleg kifutok az időből. Eddig spirállal védekeztünk, azt kivetettem. Az elején gyötört kicsit a bűntudat, de meggyőztem magam, hogy ha majd valós lesz ez az egész, akkor majd a férjem is örülni fog. Amikor végül pozitív lett a teszt annyira boldog voltam. Amikor pedig bejelentettem akkor leginkább csak sírni tudtam. A férjem teljesen kiakadt, még sose üvöltözött így velem. Az pedig hogy a lányom is mellé állt, az teljesen padlóra küldött. Oda lyukadtunk ki, hogy vagy elvetetem vagy elválunk. Napokig gyötrődtem, hiszen gyakorlatilag meg volt mindenem amit valaha akartam, és mégis iszonyatos volt. Végül úgy döntöttem igazuk van. A műtét után úgy tűnt, rendbe fogunk jönni, bár még mindig nem sokat beszélgettünk. Aztán 1 hónapra rá a férjem azzal jött haza, hogy válunk. Azt mondta nem tud túllépni azon, hogy át akartam verni. Azt hiszem addig soha nem gondoltam így rá, de ahogy a szemembe mondta tudtam, hogy igaz, át akartam verni, meg akartam kerülni, olyat akartam rákényszeríteni amit ő nem akart. Sírtam, könyörögtem, de azóta tényleg válunk, illetve most van folyamatban. Azóta már el is költöztem, de csak én, a lányunk az apjával akar maradni. Itt vagyok most teljesen egyedül, nincs senkim. A legrosszabb az egészben, hogy tudom hogy az én hibám az egész. Hoztam egyetlen egy rossz döntést és 20 évet vágtam ki a szemétbe. Még csak azt se tudom, mondogatni magamnak, hogy majd meggondolja magát, hiszen itt vannak a papírok. Tényleg csak egy kérdés van bennem, hogy hogy fogom bírni folytatni?

Bocsánat a regényért. Azt remélem, ha kiírom magamból, talán könnyebb lesz.



2014. okt. 10. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
67%
Kemény áron de megtanultad hogy hazug embert előbb úton érik mint a sánta kutyát.
2014. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
40%
Nem kellett volna így átvágnod. Ha annyira két gyereket akartál miért nem váltál el fiatalabb korodban? Tényleg nem bántásból de 42 éves vagy van egy felnőtt lányod élvezhetnéd az életed miből gondoltad hogy a férjed ebben a korban örülne egy gyereknek?
2014. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
40%
Valóban követtél el egy hibát, amikor hazudtál, illetve nem mondtad el a párodnak, hogy kivetetted a spirált, de egy normális férj megértené a felesége gyermek iránti vágyát és ha még szeretne téged, akkor akarta volna a gyereket is. Nagyon gusztustalan, amit a férjed csinált, mert azt kellett volna mondania neked, hogy akkor is válik ha megtartod a gyereket és akkor is, ha nem. Mert igazából, ez volt az igazság és ő is hazudott neked. Én az ő hibáját sokkal nagyobbnak tartom a tiédnél. Nagyon szemét volt veled, de hidd el ilyen férfinál csak jobbat fogsz találni. A lányod pedig még ha nem is veled fog lakni, biztosan nagyon sokat fog találkozni veled, mivel gondolom jó a kapcsolatotok. ettől függetlenül biztosan angyon nehéz most neked, igyekezz barátnőkkel lenni, és később ha már készen állsz rá, akkor randizni. Ki tudja, talán még egy gyerek is összejön majd, sosem tudhatod.
2014. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
72%
Tanulságos történet. Nehéz lesz, de kezdj új életet, ha kell a semmiről. Aztán legközelebb szándékosan ne hibázz.
2014. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
58%

Mindenkit módszeresen átvágtál, akit szerettél. Ezzel sajnos nem nagyon lehet mit csinálni, mert senkit nem lehet rávenni a megbocsátásra, és a bizalom sem fog ismét újraépülni a lányoddal. Egyébként abszolút dicséretesnek tartom a lányod hozzáállását, még ha ez most számodra nem is jelent túl jót. Ő nem fog ilyet elkövetni a kapcsolataiban.

Te nem nagyon tudsz mit tenni azon kívül, hogy elfogadod a döntésüket. Később lehet a lányod megbékül (a férjed nem valószínű), az sokkal durvább lett volna, ha a férjed akarata ellenére megszülöd a babát. 42 éves vagy, újabb kapcsolatod és gyereked valószínűleg már nem lesz. Én a helyedben teljesen új életet kezdenék, új munkával, keresnék valami új célt. Foglalkozz gyerekekkel, ha annyira hiányoznak az életedből, vagy állatokkal, akármi. Keress olyat, ami kitölti az űrt az életedből. Még mindig hátra van az életed fele, úgyhogy merj nagyot változtatni. Különben csak őrlöd magad a hibád miatt, de ez már nem tesz jóvá semmit. Még lehetsz boldog mindezek után is.

2014. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 anonim ***** válasza:
12%
*jav: új kapcsolatodból gyereked valószínűleg már nem lesz. Új kapcsolatod persze lehet még.
2014. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:
38%

"Valóban követtél el egy hibát, amikor hazudtál, illetve nem mondtad el a párodnak, hogy kivetetted a spirált, de egy normális férj megértené a felesége gyermek iránti vágyát és ha még szeretne téged, akkor akarta volna a gyereket is. "


Attól mert szeretek a párom nem bocsátanám meg ha szándékosan átverne. Aki szereti a párját azt tiszteli is, annyira hogy őszinte legyen felé. Ezt férj megtette ezek után nehogy már a nő legyen áldozat. Aki annyira gyereket akart mégis feláldozta a meglévő gyerekét és valahogy abortuszra is eltudott menni.

2014. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
59%
Én is 42 éves vagyok.. és az én lányom még kisebb mint a Tiéd. Valahol értem a benned zajló folyamatokat az újabb gyermek iránt... De én azt mondom, ilyet nem szabad csinálni senkivel..Talán ha még nem lett volna egy gyereked, és kétségbeesve akartál volna egyet az utolsó pillanatban.. akkor talán (!! talán!!) valahol jobban meg lehetne érteni.. :(
2014. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim ***** válasza:
12%
A lányod döntésén viszont meg vagyok döbbenve... 16 évesen ennyire nem örülni, ha testvére lehetett volna...
2014. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon megértőek vagytok szegény kérdezővel, tök jó, természetesen nem kellett volna kiírnia a gyk-ra a kérdését, mert itt egyeseknek annyi empatikus képessége van, mint valamilyen alsóbbrendű állatnak. Nem volt jó ötlet, amit csinált, de akinek a gyerek ekkora teher, mint ennek a férjnek az már eleve nem jó ember szerintem. Két gyerek nem sok és rengeteg ismerősöm van, aki ilyen korkülönbséggel is vállalta a gyereket. A 16 éves lánynak pedig semmi köze ahhoz, hogy az anyja abortusz mellett dönt, vagy sem, egyébként rosszul döntött, mert most legalább egy gyereke lenne, aki mellette van, de a szemét férje kiügyeskedte az abortuszt. Szerintetek az tényleg oké, hogy választás elé állítja a kérdezőt, aki fejet hajt az akarata előtt, gyakorlatilag kijavítja a hibát és mégis válni akar a férj? Szerintem gusztustalan. Egyébként az ilyennek simán a képébe kellett volna hazudni, hogy spirál mellett esett teherbe. Aztán ha válás lesz, szépen fizetheti a gyerektartást, a gyereknek meg a közelébe se engedném.
2014. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!