Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek, család mellett mit...

Feleségek, család mellett mit dolgoztok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok hogyan lehet összeegyeztetni a munkát a családi élettel. Feleségként épp munkát keresek, de úgy érzem, hogy néha túl nagyok az elvárásaim: szabad hétvégék, lehetőleg ne legyen túlóra, stb. Még épp nincs gyerek, de ha lesz, és vissza akarok majd menni oda dolgozni, akkor jó előre tervezni. Nos, bebizonyosodott, hogy ilyen munka nincs a szakmámban a környéken. Kíváncsi lennék, hogy más feleségek tegyük fel gyerek mellett milyen munkát végeznek, főképp hogy milyen időbeosztással, esetleg hétvégente is vagy nem, túlóra, stb.. Ha nem titkos, akkor írjátok meg a körülbelüli fizut, mert kaptam egy munkaajánlatot és összehasonlítanám az árakat (ha végre lesznek hajlandóak kerek-perec meghatározni) és a programot.
2014. okt. 15. 15:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még nincs gyerek, én webáruházakat üzemeltetek és anyukám cégének adminisztrációjába segítek be.

Anyutól nem kérek ezért pénzt, a webáruházból változó jövedelem jön be, de havonta 300 ezer minimum.

2014. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

HR-es vagyok egy multinál.

Heti 40 óra, túlóra ritka, hétvége szabad.

Férjem, egy óvodás gyerekem van, illetve márciusra várjuk a kistesót.

Amikor visszajöttem dolgozni a fiam pedig bölcsibe, az első 4-5 hónap pokoli volt, mindketten folyamatosan betegek voltunk.

Ha tehetném, néhány hónapig csak 4-6 órában jönnék vissza, hogy legyen átmenet.

2014. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Ügyfélszolgálaton dolgozok.

Hétvégén nagyon ritkán, félévente 1x, az is önkéntes. Ilyenkor kapok cserébe 2 szabadnapot.


Túlóra van, heti 2x hosszú nyitva tartásunk van, ilynekor 10 órát dolgozok. A túlórát nem fizetik ki, hanem ha összejön a 8, akkor kapok szabadnapot.


A fizetésem nettó 160-165.


Egy ovis gyerekünk van.

2014. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%

Uzletvezeto vagyok.

Hetfotol pentekig 8-17ig dolgozok szombaton 8-13 ig

De van olyan, hogy a gyartoval, partnerekkel kell talalkozni munka utan. Reggel en viszem suliba a fiam, du az apukaja megy erte. Munka utan neha vasarolok valamit, este fozok, mosok, vasalok, takaritok, mosogatok.... a fizum 280ezer havonta plusz unnepekkor 100-150ezer ajandek.

2014. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Én most még itthon vagyok, de nemsokára újra dolgozni fogok. Ügyvéd vagyok, magamnak osztom be a munkát (persze a tárgyalásokat kivéve). Hétvégén nem dolgozom, csak ha nagyon megéri. Egy 2,5 éves fiam van. A pénz nyilván változó.
2014. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nekem is ügyfélszolgálati állásról kell döntenem, fizut még nem mondtak konkrétan, de álom lenne a 160-as bér... Pályakezdő vagyok, plusz a cégnél is a legalsóbb állásra keresnek valakit ("telefonoskisasszony"), szóval szerintem minimálbér... Ráadásul két hétvégén dolgozni is kell... A férjemmel jóformán csak hétvégén tudunk együtt lenni, mert neki emberölő munkahelye van. nem tudom érdemes-e elvállalnom...
2014. okt. 15. 15:35
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Kormánytisztviselőként dolgozom, munkaidő: 8-16:30, de pénteken csak 14 óráig vagyunk. Nem valami megterhelő a munka, szerencsére nem dolgozom magam halálra, a bevásárlást általában munkaidőben oldom meg, és munka után már egyenesen megyek haza, főzés, vacsi, tanulás, játék a gyerekekkel. Heti 3x edzeni járok, akkor kicsit csúszik a főzés, a férjem segít a gyerekeknek.

A munkámat szerencsére könnyen össze tudom egyeztetni a családdal. A fizetésem cafetériával együtt kb nettó 200.000 ft, de ez azért nem nagyon összeg, mert 3 gyermekünk van. A férjem fizetése nélkül nem haladnánk előre, mivel ő majdnem 3x annyit keres, mint én.

2014. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Én pl. direkt úgy kerestem munkát, hogy hétvégén dolgozzak csak (pici gyerek), túlórát a 8,5-re nem kérhetnek, maximum azt hogy valamelyik másik napon menjek be. Beosztásmódosítás bármikor lehetséges, akár időszakosan is (pl. ha úgy döntenék, hogy decemberben 25 helyett 35 órát szeretnék, akkor nagy valószínűséggel úgy fogok decemberben, de "véglegesre" is lehet változtatni)

Kereskedelemben dolgozom

2014. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

jogász vagyok, közigazgatásban dolgozom egy félkatonai szervezetnél (nem rendőrség) jogi csoportvezetőként. Heti 40 óra a munkaidőm. Ennek eloszlása:


H: 8.00-18.00

K-SZ-CS: 8.00-16.30

P: 8.00-12.30


Ebből heti 3X1 óra kötelező mozgás. Szóval én kétszer járok futni, egyszer pedig erőnléti edzésre, szóval az még lejön a munkaidőből, így nem a szabadidőmből veszi el az időt. Hétvége szabad, amióta itt dolgozom egyetlen egyszer túlóráztam, de csak azért mert elmentem másnaptól szabira és volt egy határidőm, ami pont a szabi utolsó napján telt volna le.


Gyerekünk még nincs, de már nagyon szeretnénk, próbálkozunk egy ideje. Én nagyon szeretem a munkám, szeretnék ide visszajönni szülés után is.


A fizetésem nettó 240.000, ami szerintem nagyon jónak számít.

2014. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó: de ha valami katasztrófa van (pl. tavalyi árvíz, vagy bármi hasonló) ahhoz titeket is kivezényelnek, nem? Vagy az irodistáknak az nem kötelező?
2014. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!