Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg minden nőnek "kötelező...

Tényleg minden nőnek "kötelező" gyereket szülnie?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdés ihletett meg, ahol lepontozták és leszólták azt, akinek esze ágában sincs gyereket vállalni. Én 24 éves lány vagyok, már végeztem az egyetemmel, most a karrierem szépen ível felfelé és örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaim ennyi idősen és sikerül saját magamat eltartanom. Szeretnék utazgatni, bejárni a világot, még "élni", amíg fiatal vagyok. Nekem például nem elsődleges a gyerekvállalás, sosem szerettem volna gyereket igazán. Nem vetem el ezt a témát, de nincs olyan ember az életemben, akinek szülnék és nem is akarom elkötelezni magam. Ez tényleg ennyire elítélendő és ássam el magam? Tudtommal már nem a 19. században vagyunk, ahol a nők feladata a gyerekek nevelése otthon, függetlenség megszűnése és az alárendeltség a férfiaknak. Ha annyira modern világ van, akkor miért kéne szégyellnie magát annak, aki magára koncentrál és nem vállal gyereket? Nem hiszem, hogy ebből arra lehetne asszociálni, hogy rossz ember, nem szereti a gyerekeket és érzéketlen.
2010. jan. 24. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
22%
Hát...ilyen ember ne is szüljön, jobb ha ez a mentalitás nem öröklődik tovább.
2010. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez teljesen egyéni döntés, hogy kinek mi a fontosabb: a karrier, vagy a család/gyerek. Nem elítélendő, ha te az elsőt választod inkább, ez a te döntésed, senkinek nincs beleszólása. Én a másodikat választanám. Különbözőek vagyunk.:)
2010. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem igazad van. Én is így vagyok vele, hogy a suli után inkább a karrieremmel törődnék és nem a családalapítással. Használd ki a lehetőségeidet amíg fiatal vagy és élvezd az életet! Ne foglalkozz senkinek a véleményével, tégy úgy, hogy Neked jó legyen, Te jól érezd magad. Ha nem szeretnél gyereket, akkor nem lesz. :)

17/l

2010. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs semmi probléma a mentalitásommal, de különleges képességekkel bírhatsz, ha már ilyen jól megismertél:)
2010. jan. 24. 16:20
 5/76 anonim ***** válasza:
94%
Nem kotelezo!En sem szultem eddig.
2010. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem minden nőnek kötelező gyereket szülni. Sok érv van mellette és ellene is. De te még csak 25 éves vagy, akár 5-10 év múlva is másként látod a dolgokat. A jelenlegi helyzetedben éljél egy kicsit. Semmi sem kötelező másért, a világnak megmutatni, hogy gyermeket kelljen szülnöd. Meglásd még semmiről nem maradtál le, csak mosd kezded élni az életed, és gyűjteni a tapasztalatokat, hogy felelősségteljes felnőtt váljon belőled.
2010. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
44%
17 évesen milyen határozottan tudnak egyesek nyilatkozni és elutasítani a családot, gondolom hasonló határozottsággal másztok ágyról-ágyra, és fotok is 40 éves korotokig, amikor majd rádöbbentek, hogy mégiscsak család kéne. Szép dolog a karrier, de mi értelme, ha senkid nincs? A barátnők majd szépen sorban férjhez mennek, a barátok megnősülnek, te meg divatos szóval élve szingli, amúgy meg vénlány maradsz. Ha neked ez kell...
2010. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:
Amíg én nem foglalkozom azzal, hogy ki mikorra tervez gyereket és mennyit, addig elvárom én is ugyanezt. Ismeretségi körömben igencsak megoszlanak a vélemények, gyakran kapnak rosszindulatú megjegyzéseket azok, akik nem szándékoznak gyereket szülni vagy aki egyszer meg meri említeni, hogy szeretne inkább a karrierjére koncentrálni.
2010. jan. 24. 16:23
 9/76 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem pár év múlva megváltozik a felfogásod. Ha találkozol életed szerelmével, minden vágyad lesz egy baba. Azzal semmi baj nincs, hogy még várni akarsz.
2010. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
52%
Most lehet, hogy így gondolod, de előfordulhat, hogy 60 évesen bánni fogod, és majd látod, hogy a kortársaid már az unokákat(!) fogják a kezükben...
2010. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!