Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szerint túl sokat...

Párom szerint túl sokat költök magamra. Szerintetek is is így van?

Figyelt kérdés
Sajnos elég rossz anyagi körülmények között éltem, anyám még a fizetésem is elvette amíg élt. Egy éve vagyunk együtt a párommal és úgy érzem felszabadultam. Így, hogy ő is keres már sokkal többmindenre kimerek adni pénzt és nem sajnálom. Nike cipő, farmerek, most vettem egy 6000 forintos télicsizmát és kinéztem egy 10000 forintos télikabátot is. Ezek mind az én fizetésemből vannak fizetve. Melesleg most élem a második gyerekkoromat, minden olyat megveszek amikre gyerekkoromban vágytam, de sajnos nem kaptam meg. Szerintetek is túlzás amiket csinálok? Èn havi 60000 forintot keresek párom 120000 plusz 6000 forint bónt kap. Az ő házában élünk és neki van három gyereke.
2014. okt. 20. 10:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Amíg egy kapcsolatban van "én pénzem, te pénzed", addig az nem valódi kapcsolat. Abban nincs bizalom, csak távolságtartás. Ha két ember együtt él, igazán és teljesen, akkor minden közös. És akkor van joguk beleszólni abba, hogy ki-mire költ. Nálatok elcsúsztak a határok. A pasi eltart, fizeti a rezsit gondolom, a fizuja nagy része elmegy gyerektartásra, te pedig nem segítesz be gondolom,mert a fizud minimum felét elköltöd. Lehet, hogy most éled a második gyerekkorod, de akkor ne akarj felnőtt kapcsolatban élni! A felnőtteknek kötelezettségeik és felelősségérzetük is van. Amúgy nem drága és sok,amiket veszel, csak nem havi 60ból... Minden relatív.
2014. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha minimum 100 ezer nettót keresnél akkor azt mondom oké, de havi 60-ból..
2014. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem az összes fizetésedet ezekre költöd, és nem halmozod a cuccokat, akkor szerintem nem probléma.

Nálunk is hasonló a felállás, mégse kell pulóverben és sporcipőben járnom télen sem, csak mert a rendes téli holmi drága:) De az ilyen cuccokból úgysem vesz az ember évente újat, tehát visszahozza az árát:)

2014. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
20 km-re lakunk a munkahelyünktől. Ő kocsival jár én busszal, nekem fizetik a bérlet 80%-át, neki viszont csak 5000 forint benzinpénzt fizetnek. Akkor miről is beszélünk?
2014. okt. 20. 11:07
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
A jövedelmehez kepest valoban tul sokat. A haztartashoz hozzájárulsz?
2014. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Arról beszélünk, hogy egyedül éhen halnál, legalább tartsd tiszteletben a véleményét, ha már segít megélni.
2014. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

6000 Ft-os csizma az olcsó, és a kabát sem drága, szóval ezek szerintem nem túlzások, bár ha kevés a pénz, akkor jobb, ha nem egy hónapban veszed meg őket.

Ha a farmerek is drágább fajták, és többet is vettél egy hónapban, akkor megértem, ha kiakadt, neki 3 gyereket kell ellátnia, és a te 60000-ed finoman szólva is baromi kevés, még neked is.

Mi ketten élünk 180000-ből, és így is jól meg kell fontolnunk, mikor és kinek veszünk ruhát, szóval 3 gyerek mellett képzelem, ez milyen nehéz lehet.

2014. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem csodálom ha párod így gondolja. Szerintem próbálj meg úgy élni mintha magadnak kéne mindent fizetned... na úgy mennyit tudnál költeni havonta hülyeségekre? Semmit, 60ezerből éhen halni lehet. Nem is nagyon értem mondjuk hogy lehet 60ezret keresni mikor a minimálbér több ennél. Keress egy normális munkát és gondolkozz azon mennyit vásárolsz. Felesleges dolgokat ne halmozz fel. Ha a pároddal élsz és 3 gyerekkel, akkor amit ti ketten kerestek pénz az is édes kevés, szóval ne szórd el.
2014. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is nagyon értem mondjuk hogy lehet 60ezret keresni mikor a minimálbér több ennél"

Mondjuk úgy, hogy nem 40 órást dolgozik. pl.

2014. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
A minimalber 60 körül van nettóban, ha nem tud csaladi adókedvezményt igénybevenni,
2014. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!