Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi van? (sógornő)

Ilyenkor mi van? (sógornő)

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit hosszú:

A sógornőm eddig egy csendes nő volt,akivel jól el lehetett beszélgetni,de pár hónapja gyereke született.Már a terhességnél is idegesítő volt,mert látványosan szedte be a bogyóit és rettegett a petrezselyem egy kis darabkájától is mert még elvetél(ezen persze csak csendben kuncogtam,nem láttam benne semmi rosszat).Aztán megszületett a baba, jöttek az érdektelen infók és képek amiket végig kellett hallgatni(ez már csöppet idegesített) és bármi van ő jól tudja mit kell tenni(közben nagy butaságokat mondanak) amikor pedig használt ruhát vettem a babának(sosem hordták idő előtt kinőtte a baba)akkor attól rettegett hogy elkapja így a bárányhimlőt. Most pedig bármiről beszélünk mindig a babára tereli a szót.

Nem tudom miért idegesít ez(és nem teszem szóvá),de a kérdés: Bennem a hiba hogy ez zavar? de ha nem mással is előfordult ilyen vagy ehhez hasonló a környezetében,hogy egy családtag állandóan magára tereli a figyelmet?

Arról nem is beszélve,hogy mindig a kezembe akarják nyomni a kicsit és kérdezik nekem mikor lesz már.

Bocs hogy hosszú lett és előre is köszi a válaszokat.



2014. okt. 25. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem benned van a hiba. Neked nincs gyermeked, így pláne, hogy zavaró, ha másnak folyton az a téma. A gyerekesek ilyenek: nekik csak a gyerek körül forog a világ (főleg, ha újszülött), és hajlamosak azt hinni, hogy mást is annyira érdekel minden apróság, mint őket. Pedig nem. Én is így vagyok vele, mint te. Udvariasan meghallgatom vagy átnézem a képeket, de a 20. után már unom. Persze, erre jön a: "majd, ha lesz gyereked." Igen, majd akkor fog érdekelni, mert az a saját:)
2014. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem benned van a hiba, hanem úgy általában mindenkit zavar az ha valakivel csak egy valamiről lehet beszélni, jelen esetben a babáról :)

ugyanakkor valahol normális is sógornőd viselkedése is (már nem a petrezselyem :D), hisz az ő élete most a baba, mást se csinált csak etet-altat-pelust cserél, hát miről beszélne... :)

én is ilyen voltam pár hétig szülés után, megszűnt a világ, aztán persze észrevettem magam :)

vigyázz a babára kicsit, hogy leugorjon a közértbe vagy elmenjen fodrászhoz, csodákat tud tenni egy kis kikapcsolódás ;)

2014. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
a lényeg az hogy a sógornőd túlaggódik mindent és kettyós.
2014. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ó a sógornőm úgy ilyen,hogy most már lassan fél éves a baba és minden hétvégén ott alszik a az apósoméknál,tehát akkor pihenhet is. Pedig az elején ott mondta nekem hogy amíg a kicsi alszik ő majd mi mindent fog csinálni mert annyi ideje lesz XD
2014. okt. 25. 23:20
 5/13 A kérdező kommentje:
Többnyire én is mosolygok (mert vicces tud ez lenni),csak a szülinapomon is ezt csinálta és ott már zavart.De akkor csak elszámolok tízig és mosolygok :)
2014. okt. 25. 23:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Én kismama vagyok, de világéletemben menekültem a pelus-kaki-tápszer-büfi témák bűvkörében leledző nőktől. A családban (elég nagy) is mindig a fiúkhoz/férfiakhoz csapódtam. Hát, most izgulok, hogy ha megszületik a gyerek, értelmes maradjak azért, Szerencsére van pár bátorító példa a környezetemben :-).
2014. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
óó legutóbb azon visított az ebédlő asztalnál a férjének hogy nyomja ki a pattanását a nyakán :D azért néha jót lehet rajta nevetni. Van valakinek hasonló személyiség a családjában? és kedves utolsó az alapján amit leírtál szerintem egy normális /kedves kismama lesz belőled:)
2014. okt. 26. 11:20
 8/13 anonim ***** válasza:
nagyon durva :) sajna tudom mit élsz át, mert az én sógornőm is ilyen, de neki még nincs gyereke, és szerintem jobb is ha nem lessz!!!!! :D
2014. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
miért milyen a te sógornőd?:) ja azt nem is említettem,hogy egy az egyben úgy néz ki,mint az anyósom :D
2014. okt. 30. 08:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Anyósod fiatalabban :D az én sógornőm például azon aggódott nemrég, hogy lehet terhes, hozzáteszem szed tablettát és gumival is védekezik mindig!! és ott siránkozott mindenkinek, hogy fel van puffadva a hasa meg mintha érezné benne a babát! én csupán kedvességböl nem áltam le felvilágosítani a szaporodásrol... aki hülye a szexhez az ne csinálja!!!!!!
2014. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!