Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya leszek, ha így...

Rossz anya leszek, ha így érzek, ugye?

Figyelt kérdés

20 hetes terhes vagyok, és teljesen kiborított a férjem óvodás kislánya. Máskor is volt itt nálunk hosszabb ideig, akkor nem éreztem ezt, de most nagyon nem bírom a kiképzést. Pedig még csak nem is viselkedik rosszul, csak mozgékony, eleven, meg elfelejt dolgokat.

És nekem semmi türelmem hozzá, egyszerűen megőrülök hogy mindent 100szor kell elmondani neki naponta (vegyél papucsot mert felfázol, ne tedd az üdítőt a földre mert kiborul, ne mászz utcai ruhában az ágyba, ne csámcsogj, stb).

Pedig a kislány nagyon szeret engem, mibndig jön oda hogy játsszak vele vagy beszélgessünk, de nekem semmi kedvem és energiám hozzá. Közben persze lelkiismeret-furdalásom van, hogy ilyen gonosz vagyok és nem foglalkozom vele.

Tudom, csúnya dolog, de alig várom, hogy este végre letegyük aludni. És teljesen kétségbe vagyok esve, hogy hogy fogom ezt bírni a saját gyerekemmel napi 24 órában. Kezdem azt hinni, hogy alkalmatlan vagyok az anyaságra. Gondolom az enyémnek is egy csomószor el kell majd mondani ugyanazt, és ő is fél óra alatt fog átöltözni, és mindent 100szor fog megkérdezni, mert hát minden gyerek ilyen. És nagyon félek, hogy hozzá se lesz elég türelmem, és teljesen kétségbeestem, hogy hogy fogok boldogulni majd a gyerekemmel, ha a férjemé is ki tud kergetni a világból.

Ezek nem normális érzések, igaz? Mit csináljak, hogy több türelmem legyen és hogy jó anyja tudjak lenni a gyerekemnek és normális pótmamája a férjem lányának ?



2014. okt. 29. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Megint jönnek a megmondó, kárörvendő b.romemberek ide, de ne vedd magadra.

Egyébként minden gyerek ilyen, bár szerintem a terhességed miatt alapvetően érzékenyebb vagy az ilyenre.

2014. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Soha senki gyerekét nem bírtam elviselni, komolyan. Az agyamra ment az összes. Kivéve a saját fiam. A környezetem folyamatosan meglepődve mondja, hogy hogyhogy ennyire megváltoztam. Vele minden más. Nagyon szeretem és ez meghozta a türelmem, egész nap nyugiban elvagyunk együtt, pedig rámol, pakol, hisztizik is sokszor, de nem baj. Éjjel kelek, teszem a dolgom, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor borultam ki miatta eddig. Tényleg, csak azt tudom mondani, a saját gyerek más. Türelem! :)
2014. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már abból, hogy azon gondolkodsz, hogy hogyan legyél jobb anya, kiderül, hogy nem vagy rossz (pót)anya és nem leszel rossz anya.



Egyrészt mosz eléggé túlérzékeny vagy a terhesség miatt, márrészt túl jól akarsz mindent csinálni.


Gondold át, hogy mi az, ami tényleg fontos:

a papucs nem annyira, ha nagyon hideg a padló, akkor vegyetek a kislánynak vastag zoknicipöt, ami melegen tartja a lábát és nem kell külön felvenni,

az üdítöt ne add oda neki, hanem a konyhában lehessen csak inni - akkor nincs gond, hogy jáek közben kiborul-e

Ha odaér hozzátok, akkor öltözzön/öltöztesd át, az ágyra meg teríts egy takarót,

a csámcsogásnál ne azt mondd, hogy nem szabad, hanem hogy aki nagy/okos/ügyes - te tudod, mi az, ami neki pozitiv - az már tud csámcsogás nélkül enni, a pici/buta/ügyetlen valaki még nem,


A játszás-beszélgetésnél meg egyezzetek meg, hogy egy órát játszol, utána pihenni akarsz, mert elfáradtál, ö meg addig nézzen könyvet vagy TV-t, és késöbb újra legyen egy idöszak, amikor ráérsz.


Egyetlen gyerekkel sem kell és nem is szabad napi 24 órában ilyen módon foglalkozni, kell neki idö arra is, hogy megtanulja saját magát elfoglalni rövidebb-hosszabb ideig.

2014. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy csak a hormonok teszik.

Ahogy mondtad a kislány volt már nálatok többször is és nem érezted ezt, szerintem ez egy múlandó dolog.

Rengeteg változáson megy most keresztül a tested és a lelked is.

2014. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek az ovisok, az en 4 eves fiam is ilyen,a z enyem, imadom, de nehez...Nyugi, nem leszel rossz anyuka emiatt, nem egyszeru szulonek lenni, ez 24 oras melo!v Udv a klubban! Ne iygulj, ha mar azon izgulsz jo anyka leszel-e vagy nem akkor jo uton vagy :) Kitartas!!!!!
2014. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Van egy szép mondás


A gyerek olyan mint a fing: Másét nehéz elviselni, de a sajátodat azért szívesen szagolgatod!


Nem lesz itt gond

2014. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előzőn jót nevettem, de igaza van, a másét mindig nehezebben viseljük, mint a saját gyeremeket, majd meglátod, hogy a te babáddal milyen türelmes leszel és mennyire fogod szeretni. Férjed lányával pedig csak önuralom kérdése, hogy kedvesebb legyél, főleg ha szeret is téged, gondold bele magad az ő helyeztébe, talán könnyebben megy majd.
2014. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, es probalj ugy nezni a kislanyra, hogy o lesz a gyermeked noverkeje, nagytestvere :) igy kicsit hatha konnyebe lesz
2014. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Majd megtanulod hogy egy ovodas gyerek az nem felnott :)
2014. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólásokhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy Te nem egy 5 évessel fogsz indítani, addig még van bő 5 éved!

Anyává nem egyik pillanatról a másikra leszel. Először megszülöd, gondozod, majd kialakulnak az anyai érzések, de ekkor még csak egy darab fekvő kis test. Inkább csak gondozni kell és teljesen más problémák is járnak ezzel. És ahogy fejlődik a babád, úgy fogsz te is edződni hozzá.


Nekem sem volt sosem türelmem a gyerekekhez, aztán a babámmal fokozatosan alakultam én is. Most 1,5 éves és kezdünk belelépni a mindent 100szor szájbarágós korszakba és meglepő módon remekül bírom.


Idővel te is így leszel meglátod. És nem leszel rossz anyag.

2014. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!