Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknél van a családban autó,...

Akiknél van a családban autó, akkor a gyereket/gyerekeket, mindig mindenhová autóval viszitek?

Figyelt kérdés

10+ gyerekekre gondoltam.

Főleg ha nem jelent gondot a tankolás. Akkor mindenhová és mindig autóval viszitek a gyereket, vagy megtanítjátok neki, hogy van busz, villamos, troli, stb?


2014. nov. 4. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a szülő autóval jár dolgozni, nincs bérlete, szóval igen, autóval viszi a gyerekét is mindenhova.

Anno csak néha, hétvégén mentünk bkv.zni. most hogy a gyerekek gimisek, már mindenhova bkv.val mennek, megyünk. Mindenkinek van bérlete.

2014. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van autó, de a gyerek iskolába busszal megy ami mindössze 5 megálló. A ház előtt száll fel, és az iskola kapu előtt száll le a buszról. Mivel én is gyorsabban beérek busszal mint kocsival így én sem kocsival járok dolgozni.
2014. nov. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem suliba visznek, haza busszal jovok. Ha este bejovok a belvarosba akkor buszozok.. a megalloba apa el szokott jonni ertem mert felt:-)
2014. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs BKV,a kicsit autóval mindenhová,a nagy másik városba jár középsuliba,Ő buszozik.
2014. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem

nekem alap h a gyerek közlekedik van bérlete

kocsi max extrém esetnél van

vagy hétvégi kirándulásnál

ha lehet én is kerülöm az autó használatát

pedig nem lenne gond azzal járni csak hát sok esetben sokkal lassabb mint a bkv :-D

2014. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk csak egy gyerekünk van, így lehet nem mérvvadó a válaszom, de mi rengeteget bkv-zunk. Ha arra kéne várni, amíg az apja hazaér a munkahelyéről, és csak utána indulnánk neki bárhová is, hát akkor soha nem mennénk sehova, még bevásárolni se.

Bár ekkora gyereklétszámnál már lehet, hogy jobban megérné az autó, nem tudom. Havi szinten annyi buszbérlet nem kis pénz.

2014. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:) :) :) "10+ gyerekekre gondoltam."


Ez nem azt jelenti, hogy 10-nél több gyerek van, hanem, hogy minimum elmúlt 10 éves. :)


Nálunk bár van autó, de csak ha szükséges akkor használjuk.

Viszont a párom gyereke aki 12 éves, nem hajlandó BKV-zni.


A suli kb. 50 méterre van, az anyukája lakásától, az osztálytársai, vagy ugyanabban a panelban laknak, vagy 1-2-vel arrébb.


Van olyan barátnője, aki "átmegy" hozzá pl. egy másik kerületből, de őket kaputól kapuig, kocsival viszik és hozzák.

Olyan is van, hogy a kislány "megy át" ezekhez az osztálytársakhoz, de akkor azon gyerekek szülei jönnek érte, és viszik haza.


Így amikor apukás hétvége van, akkor teljesen mindegy, hogy süt a nap vagy nem, jó idő van vagy nem, vagy nekünk mondjuk 1000 Ft-ot kell beosztani 3 napra, akkor is kocsival kell menni érte és kocsival kell hazavinni.


Állítólag iskolával, illetve az anyjával rettentő ritkán utazott már BKV-val, (az anyjának nincs jogsija, így autója sem) de amúgy soha. Egyedül meg még 1 megállót sem.


Háziorvos, vagy bolt, vagy játszótér, vagy akármi ahol a gyerek is jelen lehet, mind-mind 1-2 száz méteren belül van, így oda átsétálnak az anyjával.


Ha akármilyen programot akarunk hétvégén (ami nem itthon ülős), akkor azt nem tudjuk megvalósítani, csak akkor ha autóval megyünk.

Ha várni kell a villamosra, akkor már nyafog, ha meleg van akkor azért, ha hideg van akkor azért.

2014. nov. 5. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!