Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem azt mondja, nem...

Feleségem azt mondja, nem vagyok a társa, mivel jelenleg nincs munkám. A társ az tényleg összekapcsolódik a munkával, vagy is ha valaki nem talál munkát, az már nem is társ?

Figyelt kérdés

Tudom valamilyen szinten igaza van,mert nyilván hozzá kellene járulnom a kiadásokhoz,de ezt leszámítva mindenbe mellette állok és álltam mindig is.Nem mellesleg egyfolytában munkát keresek,ő azt gondolja hogy csak itthon várom a sült galambot,ma is voltam 2 interjún és vagy 5 helyre beadtam az önéletrajzomat.Már olyat is csinálok hogy a kocsiba mindig van nálam,ha meglátok egy helyet,oda beadom az önéletrajzot és egyfolytában nézem álláskerső portálokat,amit találok,egyből küldöm is.

Szóval cudar a helyzet,ő jól keres és most csóri vagyok.Tudom fontos a pénz,de egyszerűen nem akarja elhinni hogy nekem is rossz ez a helyzet,azt gondolja élvezek itthon lenni,pedig naponta vagy 3-szor rámjön a bőghetnék férfi létemre.Azt mondta 1.5 hónapom van,ha nem találok addig valamit,akkor elhagy.Hogyan lehet ilyen feltételekhez kötni?Mivan ha nem rajtam múllik??5 hónapja vagyok munanélkül.


2014. nov. 12. 13:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*múlik
2014. nov. 12. 13:57
 2/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy nem szeret téged önzetlenül. Éppen ő az, aki nem viselkedik társként.

Mi a szakmád amúgy? Milyen munkát keresel?

2014. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Ilyenkor mindig eszembe jutnak azok a hozzászólások, akik szerint megváltozott a világ és a nőknek már egyáltalán nem az számít, hogy a férfi mit dolgozik és mennyit keres. Hát persze :)
2014. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
5 hónap sok idő én megértem a párod
2014. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Ez a no nem szeret teged, de legalabbis nem ugy ahogy szeretned vagy ahogy elvarhato lenne mert en a ferjemmel ezen vegimentem..Volt h ezer eve munkanelkuli volt par honapig es neem erdekelt, nem noszogattam h menjen dolgozni mert tudtam enelkul is h melot keres, nem akartam meg ennel is jobban stresszelni.


Plusz en jol kerestem akkor is, szoval kieses nem volt es amikor hazajottem mindig ragyogott a lakas (ezt se kertem soha):-)))


Szoval ha valaki igazan szeret az nem fenyeget, zsarol elhagyassal hanem tamogat, kitart, segit.....es feltetel nelkul szeret.

2014. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg jól keres ahogy írtad nem tudom mi a baja,ha ő lenne a helyedbe neki is rosszul esne az amit most ő csinál veled.Nálunk ugyan ez van csak én családi pótlékot és Gyest kapok ami nem sok és páromnak egyáltalán nincs semmi jövedelme.Én is sokat veszekszek vele ez miatt már 2napja de ő csak a lakóhelyünkön szeretne munkát ami ugye nincs sok ami van azt mind végig járta.Mond a párodnak segitsen munkát keresni!Én már minden lehetségest meg tettem.
2014. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha ő így áll hozzá,akkor nem szeret,hiszen nem áll melletted jóban,rosszban,nem támogat,hanem ultimátumot ad,és tönkretesz lelkileg...én a helyedben akkor is elhagynám hantalálnék munkát...bár úgy érzem te valamiért nagyon szereted őt...komolyan kitenne téged az utcára ha nem találsz állást?már ne haragudj,de nagyon önző feleséged van...ha még az lenne hogy otthon sörözöl és tévézel,és az ő pénzét iszod el már hosszú ideje akkor megérteném...na de így?
2014. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Hú, ez komoly....a feleséged nem túl kedves ember. Szerintem ez bunkóság volt tőle.

Viszont volt hogy egy ismerősöm munkát keresett már hónapok óta és persze otthon ugyan ez volt a helyzet mint nálatok, csak ot kiderült hogy a pasi olyan helyekre jelentkezik amihez még a végzettsége sincs meg. Válasz: nem fog szar helyre elmenni dolgozni, és neki a képességei megvannak hozzá. Az nem lényeg pl hogy elvárás a diploma vagy a nyelvismeret :) ugye Te nem így tolod? :)

2014. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ma 14:07


Nem tudom hogy kirakna e,még nem volt ilyen,úgy hogy nem tudom mennyire gondolja komolyan.


ma 14:08


Érettségim van és 2 szakmám és beszélek egy idegen nyelvet.Csak olyan munkákra jelentkezem,amihez vagy értek,vagy van hozzá végzettségem.Mind a 2 szakmámhoz értek.Egyébként ezen felül olyan munkákra is jelentkezem,amihez nem kell végzettség,szóval úgy vagyok vele,hogy bármit elvállalok csak legyen munkám.Szóval nem válogatok,de nyilván olyan helyre nem fogom elküldeni az önéletrajzomat,ahova egyetemi végzettség kell,mivel az nincs.

2014. nov. 12. 14:16
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk apósom volt ilyen szituációban.


7 hónapig volt munkanélküli. Eleinte minden munkát visszautasított, hogy nem fogadja el, mert neki magasabb a bérigénye (mérnök). A végére elfogytak a lehetőségek és a kora miatt a maradék helyekre nem vették fel.


A végére anyósomnak "pattant meg a feje", mert így szép lassan felélték az összes tartalékot, mivel a kiadások két fizetésre voltak kalkulálva (rendszeres megtakarítás, törlesztő, stb.) Bennünk is kettős érzelmek voltak, mert valahol igaza volt abban, hogy fogadjon el egy munkát, ami kevesebbet fizet és onnan nézegessen jobbat, viszont apósom sem a lábát lógatta ez idő alatt és baromira megviselte a munkanélküliség (családfenntartóból eltartott lett).

2014. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!