Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a családodban az egy...

Mennyi a családodban az egy főre eső jövedelem?

Figyelt kérdés

És mennyit (per fő) tartanál elégségesnek a

1. nagyon szűkös

2. szűkös

3. átlagos

4. nagyon jó

életszínvonalhoz? Mik ezek a minimum összegek?


2014. nov. 27. 08:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
nálunk nagyon változó. jelenleg 2-en vagyunk anyával+kutya. mind a ketten szoktunk maszekolni, meg van egy lakásunk is amit kiadtunk albérletbe. legutóbb a kettőnk összbevétele mindennel együtt kb 400E ft volt(többnyire azért nem éri el ezt az összeget, max akkor ha tényleg sokat dolgozunk). szerintem átlagos színvonalon élünk. az a baj, hogy anyának sok büntetést kell kifizetnie, a számlák se 2 fillér és ez viszi el a pénzt, hogy ezeket befizessük.
2014. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%
én külföldön élek.A férjem cégtulajdonos, én alkalmazott vagyok a cégnél.ö papiron kb 12000 frankot keres havonta, én 3500-4000-et.gyerekünk még nincs.ez még itt is jo életszinvonalnak szàmit.az àtlagos sztem otthoni viszonylatban kb 120 Ezer fejenként, a nagyon szükös 80ezer fejenként.
2014. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

2700 eurot keresek, ennyit elegnek is tartanek egy nagyon jo eletszinvonalhoz, DE mivel vagyunk hatan (feleseg, ket gyerek, ocs es idos szulo), igy ez hattal osztodik, viszont hozzajon a szulo magyar nyugdija.

Kb 500 euro lesz belole, ami mar csak egy eleg szukos eletszinvonalra eleg.


(Kulfold termeszetesen, Magyarorszagon atlagosra is eleg lenne 500€/fo, de ott meg a budos eletben se keresnek ennyit)

2014. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

0. Kb. 130 000, a többi kérdés nagyon relatív, hiszen kinek mire van szüksége, pénzből meg sose elég. Amíg egy fizuból éltünk, addig kb. 20 ezerrel költekeztünk túl mindig. Aztán amióta két fizuból élünk, ugyanúgy alig marad hó végén :D Szóval én a hivatalos adatokra támaszkodnék:


1. A létminimum 90 ezer körül van.

3. Az átlagfizetés 153 ezer, ha jól tudom.


A 2-es e kettő között, a 4-es az átlag feletti.

2014. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
#4 - pont ezekre a relatív, szubjektív összegekre lennék kíváncsi.
2014. nov. 27. 09:26
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Akkor ti mindannyian elég jól éltek.Mi négyen vagyunk egy háztartásban.A párom fizetése kb havi 90 ezer forint.Én ettől valamivel többet kerestem,de most munkanélküli vagyok.Ami 62 ezret jelent havonta.De jövő hónapban már nem kapom.És az önkormányzatban pedig közölték hogy ezután semmilyen támogatásra sem vagyok jogosult.Még a szocit sem kaphatom,mert a párom fizuja,plusz a két gyerek után járó havi 22 ezer családi pótlék meghaladja a havi 89775 forintot.És aki olyan családban él ahol az összes jövedelem meghaladja ezt az összeget,az semmilyen támogatásra nem jogosult.Magyarország,én így szeretlek.
2014. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 2-es. Ha itthon 80-120 jutna fejenkent az emberekre akkor senkinek se lenne problemaja. De itthon kb 50 jut fejenkent max 70...s ez szamit atlagnak...nyilvan vannak kivetelek de ez pl egy, 2 gyermekes csalad...

Nekunk 2 gyerekunk van s igy jut fejenkent 82ezer...es ez baromi jonak szamit mert havi 60-at rakunk felre fixen plusz a babakotvenyre havi 5-5.Nyilvan en kapom a gyedet.

2014. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
7-es. én ezt ugy értettem, hogy a két felnött keres ennyit.plusz mondjuk àtlagosan két gyerek.
2014. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekünk még nincs, az össz havi bevételünk 260 ezer. Tehát fejenként 130 ezer jut. Ebből a pénzből átlagosan élünk, de azért megengedhetjük magunknak hogy olykor étterembe menjünk, pizzát rendeljünk vagy vásároljunk pár olyan dolgot ami nem feltétlenül fontos. Tehát most a 3-as szinten élünk.

A többi választ havi össz bevételként írom, a mi életszínvonalunkhoz mérten: (2 embernek)

1. nagyon szűkös - havi 100-120 ezer össz bevétel

2. szűkös - havi 180 ezer össz bevétel

3. átlagos - havi 200-250 ezer össz bevétel

4. nagyon jó- havi 500 ezer össz bevétel, plusz ez felett már elégedettek lennénk.


De persze ezek függenek attól, hogy ki milyen életszínvonalon él, illetve szeretne élni.

2014. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül élek egy kertes házban havi 40-50k körüli bevétellel.

Ennyiből már nem lehet éhen halni, de élni sem.

(15 fokos a lakás, egyetlen örömöm az internet, kaját megtermelem, amit lehet...)


Minimum:

egy társasházban, fázós szomszédokkal a fűtésre nem kell költeni, napi 200Ft-ból már lehet nem éhen halni, a közös költség és a közművek, kémény, kuka ... alapdíjai fixek...

Így 20-30.000alatt már simán el lehet élni (de minek?)


Én még a havi 90-100.000Ft-ot is a szűkös életszínvonalhoz sorolnám.

2014. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!