Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg ennyire érzéketle...

Most tényleg ennyire érzéketlen gyerek lennék?

Figyelt kérdés

Édesapám évek óta alkoholfüggő. Mikor iszik rendszerint agresszívvé válik, kötekedni kezd az emberekkel, vagy kellemetlen helyzeteket provokál. A hétvégén lesz a szalagozóm és ma szintén illuminált állapotában anyukám elég erélyesen felszólította, hogy ne igyon aznap. Ezután én is megkértem , hogy legalább azon az egy napon türtőztesse magát csupán ennyire kérem, mert ez az alkalom nagyon fontos számomra.

Ezután mikor hazaértünk feljött a szobámba és a szememre hányta, hogy ő mindig kiállt mellettem anyával szemben (ami egyébként igaz is) és hogy gondoljak erre, mikor így hátba támadom. Most meg teljesen jogosnak érzem amit mond és bűnösnek érzem magam amiért megkértem erre az egészre. De mégsem akarom, hogy ittasan jöjjön, mert tudom mi lenne a vége.

Nem lelki megnyugvást akarok tőletek kapni, hanem az őszinte véleményeteket. Esetleg veletek fordult elő hasonló?



2014. dec. 2. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Nálunk nem szokás a gyerekes felnőtteknek alkoholistáknak lenniük, mert a társuk figyel rá ha gyengének tünik az ember, és közbelép, ha látja, hogy ..nem hagyja idáig fajulni a dolgokat mint nálatok.

Ideje lenne anyukáddal és édesapáddal elbeszélgetned.

2014. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad rosszul, ez nem hátbatámadás. Egy szalagavatóra nem illik részegen menni.
2014. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy érzéketlen. Én még "keményebb" lennék, konkrétan megtiltottam volna neki, hogy eljöjjön a szalagavatómra, nehogy piásan leégessen mindenki előtt.
2014. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de egy alkoholista családban általában már beszélgetni sem ülnek le az emberek. Mellesleg rengeteg családban probléma ugyanez (ezzel nem arra utalok, hogy elfogadom hiszen pontosan tudom, milyen lehangoló, magányos és sokszor félelmetes egy ilyen családban felnőni) és annak is van oka, hogy nem derül ki. Mert nem beszélnek róla. Mert a legtöbb esetben nem is beszélhetsz róla a saját szüleidnek sem hiszen ha nevén nevezed a problémát (ezesetben: Apám alkoholista) akkor te vagy az áruló, a tiszteletlen, semmirekellő gyerek és akkor még örülhetsz ha a dolog csak lelkiterror nem pedig "igazi". Így az ülj le a szüleiddel beszélgetni tanács csak egy üres tanács hiszen ahol ki se mondhatod a problémát ott hogy is beszélgethetnél róla? (ne haragudj a válaszom miatt ha támadójellegűnek véled csak próbáltam magyarázatot adni)
2014. dec. 2. 21:27
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :))

Ha valakinek még van tapasztalata azt is megköszönném.

2014. dec. 2. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy érzéketlen. Az alkeszek ilyenek, nincs betegségtudata és a pia az neki jár. Sajna ez csak rosszabb lesz valószínűleg. Valahogy anyukád nem tud rá hatni?
2014. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, az orvosától is kapott nagyon komoly figyelmeztetéseket. Többszörös visszaeső és beszélni sem lehet vele, mert mindenre csak az a válasza, hogy ő keresi a kenyeret, azt csinál amit akar.
2014. dec. 2. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
7 Az anyukádra haragudj, mert ha törődött volna az apukáddal, odafigyelt volna rá, akkor ma nem lenne alkoholista és nem beszélne igy otthon, mint ahogy teszi.
2014. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne az anyja hibája legyen már, hogy iszik! Felnőtt ember, felelős a döntéseiért!

Az anyja hibája az, hogy hagyta, hogy a gyereke így nőjön fel!


Kérdező: az apád sosem teheti jóvá, hogy így kellett felnőnöd. Nem tartozol neki semmivel, és nem támadtad hátba.

2014. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!