Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell jelentőséget tulajdonítan...

Kell jelentőséget tulajdonítanom annak, hogy a gyerek ezt mondta? Vagy ez még a normális testvérféltékenység kategória?

Figyelt kérdés

28 hetes terhes vagyok. A férjem hatéves kisfia ma is rajzolt nekem, ahogy mindig szokott. Kérdeztem, mi van a képen, és ő mosolyogva azt válaszolta, hogy a baba a hasamban, aki épp kitörte a nyakát és meghalt. :(

Nagyon rossz volt ilyet hallani, biztosan látta is rajtam, hogy nem esett jól. Meg is beszéltük, hogy ilyesmit nem szabad mondani, senkinek sem szabad a halálát kívánni. Meg beszélgettünk még kicsit a tesóról, aki nemsokára meg fog születni, nem tűnt úgy, mintha dühös lenne rá. (Eddig sem utalt erre semmi jel, a kezdetektől igyekeztünk őt bevonni minden előkészületbe.)


Kell aggódnom emiatt a rajz miatt, vagy ez még normális mértékű féltékenység, ellenérzés? Ti mit tennétek?



2014. dec. 14. 17:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
15%
már megint te vagy kérdező nem unod hogy felnöt nő létedre állandoan egy 6 éves gyerekre panaszkodsz törödj bele hogy az a gyerek nem fog csak úgy eltüni az életedből hiába nyavajogsz
2014. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem normális, egy 6 éves nem úgy érti ezt, mint egy felnőtt. Te is jól reagáltad le, nem kell veszekedni emiatt a gyerekkel, rendesen megbeszéltétek. Féltékeny a kistesóra, de nem fogja "kitörni a nyakát" ebben biztos lehetsz.
2014. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

A szorongás az édestestvér érkezése előtt is el tudja uralni a gyerekeket. Ebben a helyzetben a kisfiú csak azt látja hogy neki volt egy családja Apkája-Anyukája és Ő, majd ez az egység borult, és most a te jelenléteddel és születendő gyerekeddel még meg is pecsételődik szerinte ez a helyzet. Lehet hogy titkon remélte hogy újra boldog családként él a szüleivel. Úgy érzi hogy ha nem érkezne meg a kisbaba akkor esélyesebb lenne az álma.

Még testvérek közt is előfurdulhat ilyen. Hiszel hiába mondják hogy ugyanúgy fogják szeretni és minden marad a régiben, de a kicsi mindig a kissebb marad. Olyan ez mint ha a férj egy új asszonyt vinne haza és meg akarná győzni a régi asszonyt hogy csúnya dolog írígykedni, hiszen őt továbbra is ugyan úgy szereti. Az érzés amit most átél a kisfiú ilyen érzés.

2014. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%

Hmm, érdekes.

Rendesen fizetitek a gyerektartást?

2014. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!