Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik rám a férjem?

Jogosan haragszik rám a férjem?

Figyelt kérdés

Másfél hete volt itt utoljára az ovis gyereke, elég csúnyán köhögött és náthás volt.

Rá két napra engem is leterített ugyanez a köhögős, náthás izé. Azóta is szenvedek vele, nem tudok kikeveredni belőle, sőt ráhúzódott az arcüregemre is.

Ezért megkértem a férjemet, hogy beszéljen a gyerek anyjával, hogy ha legközelebb köhögne a gyerek, vigye el legyen szíves dokihoz, mielőtt idehozza, hogy tudjuk, fertőz-e. (Ha fertőz, esetleg elmennék valahová arra a pár napra, olyat nem kérnék, hogy ne jöjjön ide a gyerek betegen.) Vagy ha az anyja nem ér rá, akkor vigye el a férjem. Ugyanis terhes vagyok, és így nem olyan egyszerű meggyógyulnom, mindenféle gyógyszer nélkül, csak teát szürcsölgetve.

A férjem viszont megsértődött, mert szerinte nem kell a gyereket orvoshoz vinni egy sima köhögéssel és náthával, és az exneje szerint sem.

Igaza van, és nagy kérés volt tőlem, hogy figyeljenek oda jobban a betegségekre?



2014. dec. 23. 05:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Igazad van. Szerintem felelőtlen.
2014. dec. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

Még komolyabb fertőző betegséget is kaphatsz, ami nem csak terhesen, de felnőttnek akár halálos kimenetelű is lehet, míg gyereknek nem. Rubeola, bárányhimlő, EBV, stb.

Nem tudom, hány osztályt végzett a férjed?....

Mert egy 6 éves gyerek higiéniai tájékozottságát sem éri el a tudása.

És ez akkora baj, hogy nem segít rajta, ha beszél egy védőnővel, vagy ha jársz terhesgondozásra, a kezelőorvosoddal. Korábban nem jött elő ez a hiányossága pl. az együttéléssel vagy a szexuális együttléttel kapcsolatos higiénés ismeretekben?

2014. dec. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A férjemnek egyetemi diplomája van.

Pusztán csak annyi a baj, hogy abba nem gondol bele, hogy attól, hogy a gyerek viszonylag könnyen viseli a betegséget, nem lázas, nem szenved, attól engem még megfertőzhet komolyabban. Sajnos ő ezta kérést ellene és a gyereke ellen irányuló személyes támadásnak értékelte, pedig nem annak szántam, csak nagyon nem hiányzott így karácsony előtt egy jó kis nyavalya, amiből nem tudok kikeveredni.

2014. dec. 23. 05:59
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Ha annyi alapműveltsége sincs, hogy a terhesnőkre és a magzatokra komolyan veszélyes lehet egy fertőző beteg, akkor nagyon nagy gáz van vele, mivel már van másik gyereke.


Mindenféle szövődmények lehetnek ilyenekből.


Felelőtlen és nem gondolkozik.


(Sok buta végzett egyetemen és ismerek olyat akinek csak 6 általánosa van de nagyon okos)


Nem bántad meg, hogy olyan férfivel vállaltál gyereket, akinek olyan kicsi gyereke van egy másik nőtől, hogy az még óvodás? Nekem elhamarkodottnak tűnik ez a dolog.

2014. dec. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Költőnő? ***** válasza:
88%
bunkóság, mert tudhatná, h terhes nőnek és babának lehetőleg semmilyen betegséggel nem megyünk a közelébe! Ezt azért illenék tudnia. Mert pontosan: 1 nehezebb mindenből kijönni gyógyhatású készítmények nélkül. 2. szövődmény is kialakulhat.
2014. dec. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogja fel a dolgokat vagy rosszabb, nem érdekli.
2014. dec. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Ennek is többooldala van, mint mindennek.

Teljesen igazad van,mhogy tudnotok kell, ha beteg a gyerek, sőt egy gyereket is kezelni kell.

Jogos,mhogy bánt,mhogy úgy érzed semmibevesznek,mhogy dühös vagy, mert terhesen fertőztek meg, és szenvedsz emiatt.

Másrészt megértema férjedet arről a reszről,mhogy neki gyereke, a sajatotoktól sem utazhatsz el majd ha beteg, akkor sem. Ha. Éppen a 2. Babátokat várjátok.

Az nem jogos,mhogy nem is,eri be, hogy ha valami így fr,tőz, az nem egy "sima nátha köhögés"


Én meghallgatnám,mhogy te hogyan is közôlted ezt, és azt is,mamit ő mondott, mert mterhesen az emebr hajlamos felnagyítani dolgokat és hamarabb sértődni, de ez akkor is igaz, hogyha az ember gyerekét támadjak, és a fejed is érezhette úgy..


Szerintem félig van csak igazad.. Pl abban, hogy igenis jobban figyeljenek a gyerekre és rad is.. De az elutazás az eleg fura lenne..

2014. dec. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert köhög a gyerek és folyik az orra én sem viszem orvoshoz. Mi lesz ha megint terhes leszel? Akkor kirakod a saját gyerekedet is?
2014. dec. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%
Ha ennyire elvakult mindennel, ami a gyerekével kapcsolatos, én bocs, de inkább otthagytam volna, mint hogy családot alapítsak veled. Ki az az elmebeteg, aki nem tudja, hogy terhes nő közelébe nem viszünk felesleges beteg gyereket? Persze, a sajátod is lehet majd beteg, de ha kivitelezhető, hogy ne menjen a közeledbe, akkor nem felesleges hiszti tényleg elkerülni a bajt. Szép életed lesz, ha ennyire semmibe vesz a gyereke mellett...
2014. dec. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem jogosan haragszik rad a ferjed, en is haragudnek.

A terehesseg az egy allapot, nem szukseges karanten, barhol elkaphatsz barmit. Az utcara sem mesz???

Ha a ferjed lenne beteg elzavarnad otthonrol?

Amugy meg ha tudtad, hogy nathas, kohog a gyerek, miert nem viseltel maszkot?? Persze konnyebb ha nem megy a gyerek, nem kell vele foglalkoznod.

Azt meg vedd tudomasul, hogy a ferjednek az elso gyereke mindig elotted lesz.

2014. dec. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!