Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet akadalyozni hogy...

Meg lehet akadalyozni hogy anya ferje "kapjon"anya halala utan a lakasbol?

Figyelt kérdés

Anyukam regen kb 10 eve osszejott egy ferfival.Annak a ferfinek 1.000000 Ft-ja volt csak anyanak pedig sajat lakasa.Ugy dontottek hogy osszekoltoznek.Elcsereltek anyu regi lakasat ami 3.200000Ft-ot szamitott bele ebbe a lakasba amit 4.200000 Ft-ert hirdettek akkor.Anya ferje csak 1 milliot adott bele,de anya amilyen hulye volt rairatta a felet...Anyuval gondolkodunk ezen mert nagyon beteg anyu..es ha esetleg megtortenne..akkor mi lenne utana.En 18 eves vagyok es van egy batyam aki 38 eves,vab csaladja.Anyut a ferje pedig kihasznalja nagyon...minden teren..Lehet valamit tenni hogy neki ne jarjon a lakas tobb mint fele? (Mivel anyu ferje meg abbol az 50%bol is kapna elvileg ami nekunk jar...)

Nem a penzre hajtok mert szeretem anyut nagyon..de azert nekem sem lesz mindegy hogy kb 15% jutna ram a tobb milliobol (egyetem finanszirozasara menne el..) amit anyu ferje lenyul ugy hogy o anno alig adott ebbe a lakasba..

Plusz tesom a felesegevel es a kisbabajaval iszonyat rosst korulmenyek kozott elnek..nekik is szukseguk lenne arra a par milliora


2014. dec. 27. 16:16
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Anya sem akarna hogy kapjon ebbol a lakasbol (persze 50%ot ugyis megkapja...) mert evekig kihasznalta anyat..nem szereti egyaltalan..
2014. dec. 27. 16:19
 2/38 A kérdező kommentje:
Huuu bocsi a szoismetlesert,fogalmazasi-helyesirasi hibakert..de nagyon siettem leirni. :)
2014. dec. 27. 16:24
 3/38 anonim ***** válasza:
69%

Ha férje anyukádnak, akkor a haszonélvezet jár neki. De ha jól tudom, az új törvény szerint egy gyereknyi tulajdonjog is.

Amíg a férj él, ti nem kaptok semmit a lakásból, sőt, csak akkor költözhettek oda, ha ő megengedi.

2014. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Én nem bántásból írom, de ha már ilyen kérdések gyötörnek titeket anyuddal, akkor miért nem használjátok az internetet?

Ha ügyvédhez nem is akartok menni, de 2 kattintással mindent meg lehet tudni a törvényes örökléssel kapcsolatban, hogy mikor, mit örököl a gyermek/gyermekek vagy az özvegy az elhunyt után.


Gyorsan meg is kapnád a választ, hogy a fél ingatlan ami az anyud férje nevén van az az övé. Így fél ingatlan nem kerül öröklésre.

AHogy azt is megtudnátok az internet segítségével, hogy a másik fél ingatlant a törvényes öröklés sorrendjében első helyen a lemenő egyenes ági rokonok öröklik. Vagyis a gyerekek.

Mivel vannak gyerekek így az özvegy kiesik az ingatlan örökségéből, de jár neki mint özvegy a holtig zartó haszonélvezet, A törvényes öröklés sorrendjében első helyen a lemenő egyenes ági rokonok öröklési jogi igényei szerepelnek.


Lásd:

[link]

2014. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Hat en meg mindig itt lakom mivel erettsegi elott allok. Akkor kikene koltoznom??
2014. dec. 27. 16:33
 6/38 anonim ***** válasza:
13%

Akár meg lehet, akár nem, neked ebbe gyakorlatilag semmi beleszólásod nem lesz!


Illetve egyetlen egy tutibiztos módon lehet!


Ha anyád még életében rádiratja az egész lakást!


Ha ezt nem teszi meg , akkor érdemes lenne elgondolkodnod hogy mégis miért nem?!

2014. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
Anyud férjének jár a ház értékének a fele,mert az ő nevén van, más semmi több.
2014. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

4.-es

Igen ilyen kerdesek gyotornek mert mint irtam anyum beteg es /persze most nem ez a legelso helyen allo problemank/ muszaj erre is gondolunk,foleg tesomek anyagi helyzete miatt...

De koszonjuk azert!.

2014. dec. 27. 16:36
 9/38 anonim ***** válasza:
69%

Anyud adja be a válópert, sürgősséggel, mert írod, hogy nagyon beteg. Indok az legyen, hogy nem akar a gyűlölt ember feleségeként meghalni.

Ha megvolt a válás, akkor nincs haszonélvezeti jog.A fél tulajdon megilleti, mert az ő nevén van, de semmi más.

2014. dec. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Hogy irathatna rank az egesz lakast ha a ferje neven van a fele??

Az meg ilyenbe nem menne bele az zicher.

Igen nyilvan nem lesz beleszolasom meg kozom sincs hozza ahogy te irod de mivel anyu kerte hogy nezzunk ennek utana,igy megis van...

2014. dec. 27. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!