Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van nők napja, ha...

Miért van nők napja, ha férfiak napja nincs?

Figyelt kérdés
Vagyis van férfiak napja is, de majdnem mindenki leszarja. Bezzeg a nők napját sok nő szerint tilos elfelejteni.
2010. febr. 4. 21:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mikor van férfiak napja?
2010. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy azért van nőnap, mert régen a nőket nem tekintették "embernek". Most ezt úgy gondolom, hogy nem volt választójoguk, meg minden, hogy egy csomó dologhoz nem volt joguk. És aztán jött az egyenjogúság, és a nők előtt ezzel tisztelgünk, mint egy normális, jogaival élő ember.
2010. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallotam még férfiak napjáról.És az apák napjáról is csak hallottam,de sehol nem szokták ünnepelni.Pedig apa nélkül nincsenek anyák,és egy gyereknek apja is van,nem csak anyja.
2010. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Jogos a kérdés, de csak a tényleg jó férfiak számára. A nők sok áldozatot hoznak a társadalomnak. Szülés, terhesség, kisgyerekfelügyelet. Nagy lelki erővel bírnak, emocionálisan érzékenyebbek mint a férfiak. Hamarabb segítenek, és itt nem a pénzre gondolok. Amúgy meg hülyeség általánosítani. Aztán ott van h a nőnap vhol a nők szépségének elismerése a férfiak részéről.

De nem az számít h nő vagy v férfi, hanem h milyen ember! Szóval ember napot nem akarunk bevezetni?

2010. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom férfi vagy, kedves kérdező. Vagy inkább fiú. Tudod te, micsoda emberfeletti teljesítmény egy gyermek kihordása, megszülése? Tudod te, milyen nyomasztó tud lenni, hogy hosszú hónapokra le kell mondanod MINDEN saját igényedről, mert ki kell szolgálnod azt a kis tehetetlen, pöttöm kis emberkét, aki a világrajött? Hogy milyen szülés után a tükörbe nézni, és elszörnyedni, mennyire megváltozott a tested? Lóg a melled, egy számmal nagyobb a lábad? A hasadon ujjnyi vastag vérvörös csíkok, lúdtalp, gerindferdülés?

Na ezért.

2010. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Amit leírtál, azért szerintem inkább az anyák napja van. :)

2010. febr. 4. 22:16
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejeztem be a mondtatot: szóval ezért van nők napja! :)
2010. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

22.16.Eltúlozza a dolgot.Nekem is van 3 gyerekem,és felneveltem őket.Soha nem éreztem sem a terhességet,sem a gyerekekkel való foglalkozást emberfelettinek.-Ez csak a mai nők egyrészének a szokása.Majomszeretettel nevelik a gyereket,aki leköti minden percüket,ezér tartják emberfelettinek a gyereknevelést.És ha törödnének a férjükkel is,akkor a gyereknevelés is közös teher lenne.

Évezredeken kerezstül szültek az anyák,és nem érezték emberfelettinek .Nem kellene eltúlozni a dolgot.

Az Anyák napja tisztelet az anyák előtt,de az apák is megérdemelnének ennyit.

2010. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg a nők napját sok nő szerint tilos elfelejteni..., de fel ne merjék őket köszönteni, mert aztán:))
2010. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
mert az év többi 354 napja a férfiak napja, tekintve, hogy patriarchiális társadalomban élünk...
2010. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!