Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg egy parazita lennék?

Tényleg egy parazita lennék?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, van egy diplomám, kétéves munkaviszonyom, egy viszonylag jól kereső férjem, egy lakáshitelem, a szívem alatt pedig egy héthónapos gyermek. Tervezve. Örülök neki, hogy az állam lehetővé teszi, hogy 2 évig magam nevelhessem. Sőt, nem szeretnénk egynél megállni, legalább 3-mat de inkább 4-et tervezünk. Nem lesz belőlük valami munkakerülő senki, hanem dolgos, tanult emberek lesznek, adófizetők, akik hasznos tagjai a társadaáomnak. (Nem mintha a társadalom számára szülném őket, de attól ez még igaz).


A kérdésem: ez tényleg olyan elítélendő? Az, hogy igénybe fogjuk venni a gyedet és a családi pótlékot, ahogy sok kedves kérdező szülei szintén igénybe vették? Vagy csak az szüljön, aki örökölt lakást, van kocsija és biztosítani tudja a gyermekének a külföldi nyelvtanulást? Egyáltalán hogy jön bárki ahhoz, hogy elítéljen érte?


2010. febr. 7. 09:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2010. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Azért 30 évesen szülni sokkal nagyobb hülyeség mint egy kevésbé biztos családi és anyagi háttérre gyereket vállalni a megfelelő és egészséges korban. Szerintem Te csinálod jól. (Sosem szeretnék 4 gyereket (gondolom így most) de neked ez a vágyad, nincs beleszólásom, a többi részben egyetértek veled)
2010. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Te gondolokozol normálisan.
2010. febr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Veled értek egyet!! Nem mindig "másokból" kell kiindulni, mert az minek szül , meg ez minek szül, meg mire szül? Ha arra várnék, hogy "majd miután beindul a karrierem" meg " majdha kb. 4 év múlva tudok venni lakást, meg autót". Ez butaság, hogy "szülni a semmibe". Az szülhet így, akinek nincs semmmi igénye arra, hogy gyereket neveljen, csak "lesz".És az igényen van a hangsúly nem a "lesz" szón ! Ahova gyerek születik és két felelős ember vállalja ott lesz a gyereknek. A magyar így is fogy, pedig a dolgozó ember "adja" a gyed, gyes alapját. Ez mindig így volt. Most az én gyerekem "szorul rá", ha meg felnő és munkába áll, tőle vonnak le pénzt.
2010. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki azt a kérdést kiírta nem olyan jellegű segélyre gondolt, mint pl. a gyes. Alanyi jogod igénybe venni az államtól kapott gyermek után járó támogatásokat.

Azért tényleg vannak lusta, dologkerülő emberek, ez tény, ezt te sem tagadhatod. Ha úgy élsz, ahogy leírtad, biztos, hogy nem gondol rólad senki semmi rosszat.

Nem igazán értem, hogy miért vetted magadra ezt a kérdést, amit belinkeltél. Te is átlátod, hogy nem rólad beszélt, nem gondolod?

2010. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem értitek azt a kérdést, hogy csak fogom a fejem.
2010. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Na, akkor válaszolj Tte a kérdésre, ha már ügyesen megértetted azt velünk ellentétben.
2010. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Túlspirázod az előző kérdést. Kiforgatod a szavakat, hogy a magad térfelére gurítsd a labdát. Olvasd el rendesen. Nem ilyen emberekre gondolt mint te vagy én, akik dolgozunk, keresettel rendelkezünk...stb. Hanem az olyanokra, akiknek szó szerint semmijük sincsen, még munkaviszonyuk sem, aztán még élősködnek valamelyik örömszülő nyakán, úgy, hogy ők akarják megmondani a tutit...stb.
2010. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kérdés azokhoz szólt, akik hisztiznek 5 gyerek után, hogy nincs semmijük. Neked van állásod, biztos jövedelmetek, az nem nektek szólt, csak mert fiatal vagy. A GYED és a családi pótlék teljesen normális, úgysem abból fogtok megélni. Itt most nem arról van szó, hogy anyósod nyakára szülöd őket, és tápszerért könyörögsz itt. Így normális.
2010. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az nem elítélendő, ha valaki igénybe veszi a gyedet és a családi pótlékot, ezért nem is szólt soha senki. Az általad belinkelt kérdésnél sem ezek a dolgok voltak kidomborítva. Szerintem - és ezzel nem árulok el nagy titkot - a hozzászólók többségének akiket nem értesz, pusztán azzal van a baja, ha valaki folyvást panaszkodik.

Nincs pénzem erre, meg arra,

most akkor hogyan vegyek cipőt/ruhát/játékot a gyerekemnek,

miért nem ad többet az állam, ennyiből nem lehet megélni,

miért nem adnak lakást, mert önerőből nem tudok hozzájutni

anyósom miért nem húzza meg magát és fogja be a pofáját a saját lakásában, hiszen én már szültem egy gyereket a fiának


És még sorolhatnám... Nekem azzal van a gondom, ha valaki úgy vállal gyereket, hogy nem gondolja át, úgy van vele, hogy majd lesz valahogy. Na én ezt nem bírom, mert talán nem egy pici gyereknek az életével kellene játszani. Szerintem téged senki nem bántana emiatt, a kérdésedből kitűnik, hogy foglalkoztál a piszkos anyagiak oldalával is, hogy ne csak felnőjenek a gyerekeid, hanem azért alkalomadtán nyaralni is vihesd őket, főiskolára/egyetemre mehessenek, stb. Szóval szerintem teljesen rendben vagy, legalábbis az én értékrendem szerint.

2010. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!