Vigyáznom kéne?

Figyelt kérdés

Kb fél éves figyel a gyámügy, mivel voltak kisebb ügyeim és olyan helyen találtak meg, ahol nem kellett volna lennem(régi, lepukkant gyár). Mielőtt mindenki belémkötne leírnám, hogy miért lettem ilyen. 10 éves koromba belekerültem egy bandába. A szüleim nem foglalkoztak velem. Egész nap az utcán voltam. Ebbe a bandába én vagyok csaj lány. Van 2 velem egykorú fiú, egy 3 évvel idősebb és egy 6 évvel idősebb. Most is velük vagyok. A gyámügy azt mondta, hogy ha találkozok velük és lesznek ügyeim akkor elvisznek intézetbe. Először kerültem őket, de most már megint bandázunk és ezt a gyámügy is tudja. Elfognak vinni?

14/L


Előre is köszönöm:)



2015. jan. 18. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondták, hogy elvisznek, ha megint bandázol. Most megint bandázol, és ők megtudták.

Na, mire tippelsz? Megsimizik a buksid és befonják a hajad, vagy elvisznek?

2015. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már kb 2-3 hónapja tudják mégse volt semmi. Ezért kérdeztem
2015. jan. 18. 10:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked a bandában, vagy csak azt hiszed, hogy jó? Hol vannak a szüleid, a nagymamád? Hol alszol, mit eszel, hogyan tisztálkodsz?
2015. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Reggel 7-kor elmegyek otthonról. Barátomnál eszek, de otthon is szoktam és este 10 körül hazamegyek. Apám külföldön dolgozik. Katona. Anyám nem foglalkozik velem. A nagymamám pedig nem abba a városba lakik, mint én.
2015. jan. 18. 10:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy leszarnak a szüleid, de attól még ne csináld ezt.

A fogalmazásod alapján értelmes lány lehetsz, de ha továbbra is ezt az életmódot folytatod, nem lesz belőled semmi. Tanulj, és ne züllj el a saját érdekedben. Legyen barátod, legalább tudsz valakire támaszkodni. De ne ilyen rossz bandázós, hanem egy normális, akit érdekel a sorsod, nem hagyja hogy 10 ig kint kóborolj.

18l

2015. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Előző: Köszönöm a válaszodat:) jól tanulok, épp tegnap írtam meg a felvételit és kb 82-84 pontom lett. Az ország egyik legjobb gimnáziumába jelentkeztem. Megfogadom a tanácsodat és próbálok változtatni. Mégegyszer köszönöm :)
2015. jan. 18. 10:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj istenem, csak egy kicsit vagy idősebb, mint a lányom...

Ne a gyámügy miatt, hanem magad miatt, ne csináld ezt! Hidd el, ezek a "barátok" nem érnek annyit. Értelmesnek tűnsz. Keress értelmes barátokat. Tanulj. Keres iskolai szakkört, nyelvszakkört főleg ha van. Menj sportolni. Keress olyan barátokat, akik előre visznek. Tanulj, hogy jobb legyen az életed. Ha más nincs, foglald le magad otthon nyelvtanulással. Ajánlom a Duolingo-t, ingyenes nyelvtanulási program, olyan szinte mint egy játék, szinteket lehet elérni. Hasznosabb, mint a bandázás.

Törj ki ebből, amiben most élsz, mert jóra nem vezet. Ha elvisz a gyámügy, nehéz lesz rendbe hozni az életed.

Magadért tedd meg, légyszíves!!!

2015. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, tudod, minden fejben dől el. Erős elhatározás kell, de szedd össze magad, és mond azt, mától minden másképp lesz. Hogy csakazért is megmutatom...nem holnaptól, mától!

Sok sikert!

2015. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. jan. 18. 10:38
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem semmi köze a gyámügynek hozzád, amíg nem érkezik bejelentés!


De ha minden normális, "beleillesz" a társadalomba, akkor nincs miért aggódnod.


Mellesleg tekintsd ezt tapasztalatszerzésnek, ne züllésnek.


Nem kizárólag jó tanulók lesznek sikeres emberek, csak nagyobb rá az esélyük.


De a tapasztaltabbak tudják hasznosítani a rendelkezésre álló tudást!

2015. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!