Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ausztriában dolgozó férj...

Ausztriában dolgozó férj esetén hogy működik az osztrák családi pótlék fizetése?

Figyelt kérdés

Férjem több mint fél éve dolgozik Ausztriában (nyugati oldalon). Én a gyerekkel itthon maradtam. Az lenne a kérdésem, hogy ez esetben hogy működik az osztrák családi pótlék fizetése?

jár valaki hasonló cipőben?

Olvastam azt is, hogy a családi pótlékkal együtt kerül kifizetésre a gyerekek után járó adókedvezmény, 58,4€/hó.


Férjem beadta már az igénylést a múlt héten a hivatalba (nemtudom ott hívják) és mondták hogy elég hosszú az átfutási ideje.

Ez az 58,4€ is kifizetésre kerül?


2015. jan. 28. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen megkapod azt is,plussz a kulonbozetet. De legalabb egy ev az atfutasa,jo esetben.
2015. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kapod az egészet kintről, ha te itthon nem dolgozol. Ha dolgozol, akkor te kapodd itthon a csp-t, kintről a különbözetet.

A MÁK oldalán nagyon jól le van vezetve, mikor melyik állam miben illetékes.

2015. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsi az kimaradt, hogy én itthon dolgozok, bejelentve, hivatalosan.

És mit jelent ez a gyerek után járó adókedvezmény? Ezt is utalják a családival együtt?

2015. jan. 28. 14:23
 4/7 anonim válasza:
Mindig az előző naptári évre visszamenőleg tudjátok megigényelni. Nagyon macerás folyamat, a MÁK hónapokig ül rajta. Ezen kívül gyakran "eltűnik" a papír. Győrben van pár ügyvéd aki ennek az intézésével foglalkozik. 100€-ért mindent elintéznek, persze elismervényt nem kapsz róla..
2015. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az adókedvezményt nem utalják, hanem annyival kevesebb adót vonnak a férjed fizetéséből, tehát annyival "nő" a fizetése. Ha otthon dolgozol és otthon kapod a családit, akkor kintről különbözetre vagy jogosult. Nálunk 1,5 évig tartott sajnos :( Pedig sokszor bombáztam üzenetekkel, hívásokkal a MÁK-ot, meg a Finazamtot Ausztriában, de sokszor kamuztak (érsd: egyik azt mondja már hónapok óta elküldte, másik azt mondja még nem kapott semmit, és vica versa). Sokáig fog tartani, de ami jár az jár, türelem.
2015. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az adókedvezményt (a többi adócsökkentő tényezővel együtt) célszerű egyszerre februárban "Steuererklärung" benyújtásával érvényesíteni. Ezt be lehet nyújtani formanyomtatványon a területileg illetékes adóhivatalban (Finanzamt) vagy online az adóhivatal honlapján való regisztráció után. (finanzonline.at) ehhez úgy tudom bejelentett osztrák lakcím kell, de ebben nem vagyok biztos.
2015. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha olvassátok még...

Az lenne a kérdésem, hogy az kaphatja, aki kint munkaviszonyban áll vagy akivel itthon élnek a gyerekek? Vagy bármelyik a kettő közül?

Nálatok is leállították a magyar családi kifizetését, amíg ment az elbírálás kint?

Köszönöm!

2017. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!