Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is tilos a szellőztetés?

Nálatok is tilos a szellőztetés?

Figyelt kérdés
Apám rosszul van ha szellőztetünk. Mindig el kezd ordibálni, hogy ő nem azért csináltatta a szigetelést. Mikor még két perce sincs nyitva az ablak már rohan oda becsukni. Anyám amikor főz nem képes bekapcsolni a páraelszívót, mert neki ott ne zöröhjön, ezáltal büdös, állott szag lesz az egész házban még az emeletre is felszorul a szag, de egyszerűen tilos a szellőztetés.

2015. febr. 8. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Neki ez az igényszintje. Szeret az elhasználódott levegőjű, büdös szobában ülni.
2015. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyere, költözz hozzánk. Én állandóan kinyitom az ablakot (pedig a fsz-n lakunk), mert itt a közös ktg-ben van benne a fűtés díja minden hónapban (ugyan annyi évek óta a közös ktg) és teljesen letekert radiátorok mellett is 28-30 fok van. Én már megőrülök tőle, de mások meg fáznak .. :D
2015. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg így akar spórolni, hiszen így nem megy ki a meleg.

Titokban azért ki tudsz szellőztetni. Főleg az emeleten, ott csak nem látja állandóan. A földszinten meg akkor szellőztettek, mikor nincs otthon.

Meg ilyenkor télen nem kell sokáig nyitva hagyni.

2015. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy be sem kellene fűtenünk mert fűtés nélkül is van 23 fok a házban, ha meg fűtünk dög meleg 26-27 fok lesz valamikor 29 is az emeleten...
2015. febr. 8. 14:35
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

El kéne magyarázni apukádnak, hogy ha napi 2x kereszthuzattal iszellőztettek, akkor csak a levegő lesz hűvös, de a falak, bútorok nem hűlnek ki, így a lakás nagyon kevés energiabefektetéssel visszanyeri a hőmérsékletét, és még jó levegő is lesz.

Megpróbálhatsz megegyezni vele, hogy mérjétek meg két kb azonosan hideg napon a fűtésre eső fogyasztást, egyszer úgy, hogy szellőztettek, egyszer meg úgy hogy nem, meglátja, alig lesz különbség.

2015. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Es ha alig szelloztettek vagy nagyon sokat akkor penészes lesz a lakás , szóval egy kis szellőztetés pont jot tesz ;)
2015. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem lehet télen sem ablakot, sőt ajtót sem nyitni! A bejárati ajtót sem! Alig akar kiengedni minket a dolgozó gyerekeit és vejeit, feleségét faterom! Mert hogy bejön a hideg..és többet kapcsol a gáz..... A konyhában 6 emberre főzünk napi szinten, így áll még páraszívó mellett is, a gőz, a pára...de akkor sem lehet szellőztetni. Ennek következtében persze a pára mindenhol lecsapódik, szó szerint tiszta víz a plafon és az ablakok...penészesedik minden...de ez sem gáz, a lényeg, hogy még véletlenül se kapcsoljon be többször a gáz! Borzalmas, hogy mi megy itt! Egyszerűen vannak elmeháborodott emberek....akiket sajnos el kell tűrnünk. Muszájból.
2015. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem szeretnék nálatok lakni és a büdösben üldögélni. Nyisd ki a saját szobádban a többit hagyd rájuk.
2015. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Raadasul a hasznalt levego nem csak fullaszto, de magasabb a paratartalma, es nehezebb, koltsegesebb felfuteni, mint a frisset. Nem is ertem...nem zavarja h reggel pl. oroszlanszag van a lakasban? Ha van kulonnyilo szobad, azt szelloztesd sunyibn, ha megoldhato.
2015. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én meg is halnék ilyen környezetben. Koleszban voltunk így, 4 fős szobában, hogy az ablaknál lévők mindig rinyáltak hogy fáznak.


Én ha tehetem mindig nyitva tartom az ablakot, vagy pár óránként szellőztetek. Még télen is, inkább legyen picit hűvösebb, de friss levegő legyen, egyszerűen csak úgy tudok jól aludni meg bármit csinálni. A 23 fok ráadásul már sok lenne nekem, otthon 18-19 szokott lenni, albérletben 20-22, de 23-nál már jön az hogy fűtés le, ablak kinyit, azt nem is értem hogy ki az aki 29-30 fokot csinál egy lakásban.


De a helyzetet átérzem, nekem is apám olyan, hogy marhaságokon spórolna (mellette meg elissza az összes pénzét). Kedvencem mikor azzal jött hogy 1 darab wc papírral is 2-3x ki lehet törölni ha félbehajtom...komolyan mondom, wc papíron, ami 50-60 forintos tétel...

2015. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!