Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékenység? Mit gondoltok róla?

Féltékenység? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Egy jó és tartós kapcsolat alapja a bizalom.

Ha ez megvan, akkor kizárt, hoyg féltékeny legyen valaki, ha meg féltékeny, akkor a bizalom hiányzik.

2015. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Féltékenység = betegség
2015. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igaz lehet a dolog ..
2015. febr. 11. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány. Ha féltékeny valaki saját magával nincs tisztában. Ha alapja van, akkor meg lépni kell, nem hisztizni.
2015. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mire érted lépni kell?,
2015. febr. 11. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A féltékenységnek is van sok fokozata.

Valamennyire nyilván féltékeny az ember.

De vannak beteges szintjei is, az ellenőrizgetés, a tiltás, a képzelődés, a belemagyarázás.

2015. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen ebben lehet igaz tényleg csak épp nem tudni hol a határ a dolgok között..
2015. febr. 11. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Alapvetően felesleges és kapcsolatromboló dolog az alaptalan, beteges féltékenység.


Én magamon azt vettem észre, ha már féltékenységet érzek és azt érzem hogy valaki más van a dologban, akkor az sosem volt még alaptalan.

2015. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem érzem így hogy lenne .. Meg bízok is a lányban
2015. febr. 11. 15:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Féltékenységnek mindig van kiváltó oka! Önbizalomhiány--na ezt már rohadtul unom ,mint magyarázatot! Már csak azért is,mert a féltékenység rohamokban tör rá az emberre,nem folytonos,továbbmennék,van olyan ember aki exre nem volt az,jelenlegi párra igen,pedig az önbizalomhiány vagy minden esetben és folyamatosan fennáll vagy nem,ergo nem ez a megfelelő magyarázat! Inkább elfogadom,hogy betegség!

Viszont az tuti,hogy a másik fél generálja megváltozott viselkedéssel,szokásokkal! Lehet,hogy ebben nincs szerepe egy harmadiknak,sőt sokszor maga az alany sincs tudatában,hogy másképp viszonyul a társához,csak hirtelen szembetalálja magát a zöldszemű szörnnyel és baromira nem érti,hogy mi a másik baja! Megoldás szerintem a kommunikáció,de nem az egymás fejének leüvöltése,a vádaskodás és az agresszió--inkább a józan érvelés felé hajlanék!Míg a másik rá nem jön,hogy mekkora ökör és alaptalan a gyanakvás!:) Aki meg csalja a párját,háááááát az meg viselje el amit kap!:)

2015. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!