Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb amit ilyenkor...

Mi a legjobb amit ilyenkor tenni lehet?

Figyelt kérdés

Tehát anya néhány évig dolgozott egy bölcsödében, amit utált így augusztustól táppénzen volt miközben keresgélt munkát. Múlthéten talált egyet, így a régi munkahelyén fel is mondott, mivel ez majd milyen jó lesz, és az lett belőle, hogy túl sokat kell sétálnia, szóval ezt sem akarja csinálni.

Apa pedig egy hónapban jó ha 3x elmegy dolgozni, és így is 200 ezer körül keres. Mások szétdolgozzák magukat nemhogy 200 de 100 ezerért is...

A lényeg, hogy folyamatosan megy a veszekedés. Tegnap is az volt, hogy anya elkezdett belekötni apába, hogy semmit nem csinál, és elég gyanus a munkahelye, hogy szinte a semmiért kap ennyi pénzt stb.

Ma pedig anya délután 1ig nem volt hajlandó felkelni, mert annyira fájt a lába, hogy össze kellett magát szednie. Utána ismét elkezdett veszkedni, ezúttal mamámmal, mert apa nem akart belefolyni. Most az volt a baja, hogy mama bement hozzá megkérdezni mi a baja, anya mondta, hogy rosszul van, erre mama kiment a szobából. És ezen sértődött meg hogy nem beszélt vele.

Valamikor olyan is volt, hogy anya ismét nem volt hajlandó felkelni délig azzal az ürüggyel hogy "sz_r az élet". Szokás szerint elkezdett kiabálni mamával, engem is elkezdett lehordani, én meg 5 perc után inkább bementem a szobámba.

Van egy nővérem és egy bátyám. Nőverem Bp-n lakik, de neki is elég kilátástalan a helyzete, mert egy tanfolyamba kezdett bele, aminek semmi értelme és munkát sem biztos hogy szerez vele. Úgy volt hogy a tanfolyamnak decemberben már vége de még mindig tart.. Mondtuk nővéremnek hogy ez egyre csak húzódik, az állása nem biztos, és így feleslegesen dobjuk rá ki a pénzt, de ő annyira szereti, hogy nem tudjuk róla lebeszélni.

Bátyám még velünk lakik, egyetemen tanul, mellette néha-néhandolgozik, de anyáék a háta mögött arról beszélnek, hogy jó lenne ha elköltözne mert közel van a 30hoz stb.

Már annyira nem bírom az itthoni helyzetet hogy még iskolában is szívesebben vagyok..

(Bocsánat ha túl hosszú lett)

17/L


2015. febr. 26. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Sok semmirekellő egyrakáson.

Tanulj jól, menj államilag finanszírozott egyetemre. Mellette lehet dolgozni és így megszabadulsz tőlük. Ha nem rájuk ütöttél és szorgalmas vagy, nem lesz gondod.

2015. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem bántásból írom, de ha édesapád 3 nap munkával ennyit keres (ami egyébként 5 főre édeskevés sajnos), akkor az vagy durván illegális, vagy valami olyan fokú szakértelmet kívánó munka amit alig páran képesek elvégezni az országban, de én inkább az elsőre tippelnék. Ez napi 60-70.000 ft, azaz havi szinten 5 napos munkahéttel kb. 1,2-1,4 millió...


Édesanyád valószínűleg tudja, honnét jön a pénz, ezért megy a veszekedés. Ő maga pedig ha nem is súlyos depressziós, de mindenképpen úgy tűnik, hogy eléggé maga alatt van, és az állapota csak romlik.


Ha bárkin is segíteni akarsz, akkor támogasd édesanyádat, beszéld rá valami sportra vagy aktív tevékenységre, hobbira, amitől megjönne az életkedve, és mellette segítsd a munkakeresésben és legyél ott neki érzelmileg.

2015. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!