Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyeim, mit kéne tennie egy...

Hölgyeim, mit kéne tennie egy férjnek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mindketten szeretnénk már a feleségemmel gyereket, de megszabtuk, csak akkor jöhet, ha saját lakás lesz. Remélhetőleg egy-másfél éven belül sikerülne, utána próbálkoznánk.

Jól haladunk a gyűjtögetésben, minden rendben lenne, de a nejem egy ideje nagyon bekattan időszakosan. Főleg akkor, ha épp ovulál, legalábbis a ciklikusan érkező voltából gondolom ezt. Olyankor egészen a vérzése megjöveteléig hol bőg, hol totál maga alatt van, meg kesereg, mániákusan számolja a pénzünket, hogy tudja, mennyire vagyunk távol a lakásvásárlástól, aztán "idegbetegeskedik", hogy szerinte rémesen távol van. Gyakran késik neki a ciklusa, akkor meg elkezd reménykedni, hátha terhes, aztán le van törve, mint a bili füle, mikor megjön mégis.

Ha kiderül egy újabb nőismerőséről, hogy terhes, akkor van csak dilizés igazán. Főleg, ha vele egyidős, sőt fiatalabb a hölgyemény.

Azt mondja, őt ez a stressz készíti ki, hogy mindig várnia kell. Azzal jön, mások bezzeg nem idegesítik magukat, megszülik albérletbe a gyereket, és megoldják valahogy, milyen jó nekik. Nem értem ilyenkor, mert ő is azon a véleményen van (vagy csak volt?!), hogy bizonytalan helyre nem vállaljuk. Egyébként mindkettőnknek megbízható munkahelyünk van, az övé igazán ideális szülés szempontjából, mennek is sorban a kolléganői szülni, ami miatt pláne felidegesíti magát.

Attól is tart, hogy szerinte biztos nem fog elsőre teherbe esni, tehát mire a lakásvétel után el is jutunk oda, hogy jöjjön a gyerek, akkor majd még évekig nem lesz neki.

Tényleg nem tudom, mit mondjak, néha odavetem már idegességembe, hogy akkor csináljalak most fel? Amitől persze megsértődik.

Akármennyire próbálom átérezni a helyzetét, tanácstalan vagyok. Ezért fordulok a Hölgyekhez itt, hátha kifejtenék a dolgok miértjét. Női szemmel nézve normális ez a viselkedés? Mit tegyek, hogy jobban megértsem őt? És hogy ő ne idegesítse magát örökké?


2015. márc. 3. 13:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

abban igaza van hogy lehet h évekbe telik

és ha elkezdtek idén év vége felé próbálkozni? ki tudja mikorra sikerül. ha besikerül akkor is időben lennétek a lakásvásárlással nem?!

2015. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Hany eves a feleseged?


Hitelt nem tudnatok felvenni? Esetleg egy olcsobb lakassal beerni?


En megertem a feleseged. Evekig probalkoztunk, mikozben korulottem mindenki teherbe esett, szult.

2015. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

Ha ennyire "idegbeteg" a témától, akkor tényleg nagyobb az esélye, hogy nem fog elsőre sikerülni. A stressz ugyanis a hormonokra is rossz hatással van.

Nőként nem tudok mit mondani. Én nem voltam ilyen. Na jó, lehet, hogy kicsit, amikor már másfél éve próbálkoztunk és még mindig nem sikerült...

2015. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért az nagyon nem mindegy, hogy hány évesek vagytok. Főleg a feleséged.
2015. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem normális, a legtöbb nő ilyen, vagy legalábbis így érez, csak mindenki másképpen tudja moderálni magát. Bennem pontosan ugyanezek a dolgok mennek végbe főleg, hogy már 3 éve folyamatos tervezésben vagyunk, ami nagyon idegőrlő. Viszont én ezt igyekszem magamban tartani, hiszen attól nem lesz jobb ha a férjemet is kikészítem vele.

Ezt mindenki másképpen tudja feldolgozni.

2015. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Első kérdés, hány éves az említett feleség? Mert olyan 30 felett ha még éveket kell várni, akkor szoktak ennyire úgymond megkattanni, mert a biológiai óra csilingel, mint a veszett fene. A hormonok meg nagy úr. Egyébként én nőként csak annyit tudok tanácsolni, hogy tűzzétek ki azt az időpontot, amikor kész vége, elkezditek a próbálkozást és jön a gyerek, amikor szeretne. Egy-másfél évet említettél, Mondd ki neki, bármi lesz, 2016 szeptemberében belevágtok. És tartsd is magad ehhez, tehát nem jön az, hogy na még ha egy kicsit gyűjtenétek, akkor lehetne ilyen csilivili kastély a két-három szobás helyett. Nem tudom, hogy neki számítanak-e az ilyen ígéretek, illetve fontos-e neki a tervezés. Én megnyugodnék tőle ha a párom ezt így elmondaná, főleg, ha előtte megbeszéltük, hogy így lesz, csak nem konkrét időpontokkal.
2015. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
én is megértem a feleséged...egyszerűen már vágyik a babára, fél, hogy nemfog sikerülni...és ez a legrosszabb, várni, mindig várni kell mindenre...szeretne babát ennyi, mértnem beszélsz vele?! attól még most is vállalhattok babát, aztán majd jön a lakás is...
2015. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

26 éves, én 31 leszek. Tehát nem hiszem, hogy annyira sürgős lenne neki.

Lakáshitelt fogunk felvenni az önerőnkhöz, vagyis ő vállalatit, többek közt ezen is stresszeli magát, mert hosszas procedúra, mire megítélik neki, de ha sikerül, nagyon jól járunk vele.

Nem akarunk mi nagy lakást, csak kétszobásat. Nem olyan régóta van lehetőségünk normálisan félrerakni a pénzt, viszont azóta szépen haladunk vele.

2015. márc. 3. 13:27
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem is lehetne korábban is próbálkozni. Ez nem olyan egyszerű. És minél idősebb lesz, általában annál nehezebb teherbe esni.

Nem kell ennyire kiszámítani, hogy csak akkor kezdtek el próbálkozni, ha már konkrétan meg van az új lakás.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért gondolja, hogy terhes lehet, ha késik kicsit, amikor védekeztek? :S

2015. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

Én is hasonlóan voltam vele, végül belevágtunk mi is azzal, hogy "lehet, évekbe telik" (voltak korábban nőgyógyászati gondjaim, ezért is aggódtam), erre elsőre összejött.


Hopp és kopp.


Nem volt egyszerű megoldani, bár

1) mentségemre szóljon, hogy én már 30 fölött voltam, 26 évesen még tudtam várni (bár már akkor is akartam gyereket),

2) előrébb tartottunk, kb. 2 évnyire attól, hogy hitel nélkül vegyünk lakást, így pedig hitellel kellett (1+2-est).


26 évesen úgy sikerült elterelnem a figyelmemet, hogy belefogtam valami új elsajátításába.

2015. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!