Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhunyt családtag gyászolása...

Elhunyt családtag gyászolása miatt nem megyek dolgozni/iskolába, akkor azt megérik?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagyapám. A héten nem voltam iskolában, jövőhéten gyakorlatra kellene mennem, de nagyon nehezen viselem a halálát, az agyam teljesen ki van kapcsolva, mellkasi nyomásom van.. szóval nehéz most. Az orvos kiírt a temetésig, szóval papír van róla. Gyakorlati oktatási helyen megértik, hogy ha nem megyek emiatt?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. márc. 22. 14:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
*én
2015. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%

Hű, 9. válaszoló, micsoda tapintatosság... Ezt azért nem kell a másik arcába így beledörgölni, mégha így is van...

Kérdező: ne gubózz be otthon, inkább foglald el magad munkával, sokkal jobb gondolatelterelő és könnyebben lépsz tovább, mintha odahaza bezárkózva gyászolnál, hidd el. Sajnos már 2 hét hiányzást ilyen miatt nem igazán néznek el.

Részvétem.

2015. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Gyászolni nem csak úgy lehet, hogy elvonulsz a világ elől és begubózol magadba."


Van, aki így gyászol, van, aki amúgy. Én diploma előtt vesztettem el a nagyon szeretett nagyimat, ott kellett lennem fejben, különben százezreket bukok és egy évet. Megoldottam, az tartotta bennem a lelket, hogy a nagyim az utolsó napjaiban is, amikor már alig volt magánál, azt hajtogatta, hogy "csak az iskolát csináld!"...


Büszke vagyok, hogy sikerült erősnek lennem, és ő is büszke lenne rám.


De elhiszem, hogy nem mindenki képes erre, vannak más lelki alkatok, ez nem bűn vagy gyengeség, egyszerű tény.

2015. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

# 10


Örülök, hogy neked ilyen atom szilárd lelked van..!! Nekem nincs!


Köszönöm a válaszokat! Elmegyek egy napot, azt ha nem megy, akkor nem megyek be. Nagyanyám halálánál ugyan ez volt, nem tudtam koncentrálni semmire, munkára se, de azért megpróbálom most!

2015. márc. 22. 15:42
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg! Kitartás!


(Amúgy gyakorlat kérdése is, mert nem biztos, hogy pl. szeretném, hogy egy frissen gyászoló, zavart állapotú gázszerelő kösse be a gázt... Na mindegy, csak azoknak írom, akik szerint mindenkinek gyémántkeménységgel kéne mindent viselni...)

2015. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
5-ös rosszul mondja, jár a nagyszülőre, férjem tavaly vette igénybe a nagyanyja halálakor a szabikat.
2015. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Hát én nem kaptam, sem a testvérem. Én nagyaruhazban dolgoztam, ő meg kórházban, csak ertettek hozzá. Bár lehet változott a törvény, mert pár évvel ezelőtt volt.
2015. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog, főleg ha közel álltatok egymáshoz, de van hogy mást kell tenned mint amit a szíved diktál. Kamionoztam magyarországon közel három évet, próbáltam kijutni angliába, és egyszer csak sikerült ismerős, szerencse, és sok minden révén. Szállás pipa, papírok rendbe, munka az enyém. Kirepültem Londonba, munkakezdés előtt egy héttel, próbaidő blablabla, ismerkedek, tanulgatok. Első munkakezdésem előtt pár órával jött egy telefon, meghalt a nagymamám. Hát örlődések, gondolkodások hosszú órákig, és döntöttem, nem megyek a temetésére, túl sokat beleöltem, és bizony pályáztunk egy páran a munkahelyre, nem akarom elrontani, ha már ottvagyok egy éve biztos hazajövök, de így nem. Voltam a családban minden szívetlen bunkó, pénzéhes barom, és amiket el lehet képzelni, de nekem is nehéz volt, nagyon nehéz. De magamban beláttam hogy helyesen cselekedtem.

Az hogy a temetés napján nem mész az oké, ha a halál utáni napon vagy még utána egy napot az is, de hogy 2 hétig az azért szerintem nem normális.

Döntsd el, én a helyedbe bemennék, eltereli a gondolatod, társaságban vagy, majd csak a temetés napján hiányozz.

2015. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18-as: és a munkahely meglett végül legalább?
2015. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19%

és kérdező amúgy mit fogsz csinálni suli helyett addig


tévézel?

2015. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!