Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kiszurt velem a parom!...

Nagyon kiszurt velem a parom! Mik a lehetosegein?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok es Angliaban elunk! Az utobbi ket honapban kisebb anyagi gondjaink akadtak, egesz pontosan eltolodott, hogy az anyasagit megkapjam (jelenleg nincs jovedelmem)! A parom fizetesebol elunk, de nem szukolkodunk, es 1-2 het kerdese az egesz! o viszont allandoan e fejemhez vagja, hogy nem akar engem eltartani, es elege van, hogy en nem keresek semmi penzt! Allandoak a vitak, es legutobb azt mondta, hogy nem akar tovabb velem elni! Sajnos a szulesig mar nem tudok hazamenni sem! De ha haza is mennek mik lennenek otthon a lehetosegeim? Kaphatnek valamilyen juttatast? Teljesen tanacstalan vagyok es elkeseredett!
2008. aug. 26. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
ha hazajösz szerintem ugyanugy megkapsz mindent mint kint csak sajnos kevesebet,volt bejelentett melohelyed?mert akkor itthon kapsz gyedet.Amugy meg bocs hogy ezt mondom a párod egy bunko,én minnél elöbb ott hagynám a helyedbe,ha nem érti meg a helyzetet,szerintem ö is benne volt hogy baba legyen és ha most nem érti meg a pénz csuszást akkor mi lesz késöbb?várd meg a szülést és gyere haza.szoritok,irj mi van veled.gratulálok a babohoz,fel a fejjel
2008. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ket eve vagyunk ittkint! Rendes bejelentett munkaviszonyom volt! Szerintem az otthoni GYED-et nem kaphatom, mivel nem otthonra adozta, fizettem a tb-t stb. Igen o is benne volt, hogy legyen baba, sot meg o vetette fel a kerdest! Ennyit arrol, hogy joban-rosszban... Mikor neki nem volt munkahelye 2-3 honapig en nem problemaztam, hogy csak az en fizetesenbol elunk raadasul akkor meg otthon eltunk alberletben es autoreszletet is kellett fizetnunk, mindezt egy hazai fizetesbol!
2008. aug. 26. 15:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet a párod baja?Próbáld meg ezt megkérdezni.Munkahelyén vannak gondok?Vagy talán másik nő van a dologban?Szerintem annyit tehetsz,hogy ezt megpróbálod kideríteni,de attól függetlenül bunkó,ha így viselkedett.

Sok sikert a babához!

2008. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid, rokonaid nem tudnak segíteni?

Ettől a pasastól még az anyaotthon is jobb, ne haragudj! Hogy tud így viselkedni valaki egy kiszolgáltatott terhes nővel?

Az nem derült ki, hogy mi baja van a párodnak, miért ilyen szemét? Nem tudom, kitől kérhetnél anyagi segítséget, de gondold végig az összes rokonodat, barátodat, aztán ha megszületett a pici, és már utazhattok, inkább gyertek haza, azért mégiscsak nagyobb biztonságban vagy itthon!

2008. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyszeruen annyi, hogy nem akar felelosseget vallalni, es nem olyan lesz az elete, mint elotte! Ezt igy kerek perec megmondta a szemembe! Jol esett!
2008. aug. 26. 16:28
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

szia én úgy tudom hogy ha hazajössz, és a lakhelyeden bejelentkezel akkor kapsz gyest.

de az lenne a legjobb ha az interneten rákeresnél a lakóhelyeden található önkormányzatra ott megkeresnéd az elérhetőségüket (email cím pl.)és megkérdeznéd tőlük hogy mik a kilátásaid ilyen esetekben.

sok sikert kívánok

2008. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is hagyd ott a picsába!Egy ilyen bunkó alak nem érdemel meg téged!

Meg kellene értenie hogy nem dolgozhatsz és igen is felelősséggel tartozik mert az övé is lesz a gyerek.

A nővéremnél is ez a helyzet.De a nővéremnek 5 gyereke van.Az önkormányzathoz vagy kihez kellett mennie és bejelentette hogy a férje nem akarja fizetni a gyerektartást és a gyerektartást levonták a keresetéből.

2008. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

szia na újra én vagyok (aki az internetes dolgot javasolta)

szóval nővérem mondta hogy ha hazajössz,akkor biztos hogy kapsz támogatást a baba után

szia

2008. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is Angliában élek, szintén babát várok és nálunk is volt szó róla, hogy ha megszületik a baba, akkor hazamegyünk. (Én a férjemmel együtt.)

Most a párod viselkedéséhez és élethez való hozzáállásához nem szeretnék hozzáfűzni semmit, inkább mondom, amit én megtudtam.

Ha van hol, akkor érdemesebb itt maradni. Ahogyan te is mondtad: itt dolgoztál, itt van bejelentett munkaviszonyod, itt fizettél biztosítást, a maternity pay-t csak akkor kapod meg, ha hivatalosan maradsz is. Ha jól értelmezem, akkor te még nem kaptál semmit, gondolom akkor kezdik el folyósítani, amikor megszületik a baba. Nem tudom, hogy mi volt a csúszás oka, de ha valami nem világos, akkor minél hamarabb menj be a munkáltatódhoz és tisztázzátok a helyzetet, mert ő kezd el fizetni. Hat hétig a fizetésed 90%-át, majd a 39. hétig az alap kötelező maternity pay-t, ami 120 font alatt van picivel egy héten. Ez nem sok, de ha vidéken élsz és vannak olyan barátaid, akikkel összeköltözhetsz, akkor nehezen, de ki tudsz belőle jönni.

Az első három hónapban pedig egyáltalán nem lesz más választási lehetőséged, mint itt maradni, hiszen a baba születése előtt hazajönni már nem tudsz (repülőre nem engednek fel, a kocsiutat pedig nehogy bevállald, mert lehet, hogy akkor Franciaország közepén fog megszületni a babád), a baba születése után viszont meg kell várni, amíg készen van az útlevél, és ez minimum kettő, de inkább három hónap.

Sajnos abban, hogy utána, otthon milyen segélyekre vagy jogosult (a normál gyedre biztosan nem) nem tudom megmondani, de valamit biztosan kapni fogsz egyedülálló anyaként, amiből talán ki tudsz jönni egy jó nagy adag szülői és családi támogatással.

Ügyes legyél!

2008. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedve utolso valaszolo! Nagyon orultem, hogy irtal! Maternity Pay-t sajnos nem fogok kapni, a Maternity Allowance-re adtam be az igenylest! A munkam minosege miatt 3 honapot voltam tappenzen, es valoszinuleg ezert nem talaltak elegendonek a fizum! Sajnos nincsenek helyi baratok, igy egymagam kell ezt a helyzetet megoldanom! Ha nem nagy keres, tudnank e-mailben ertekezni? Elore is koszonom!
2008. aug. 26. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!