Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek az életét tegyem tönkre?

Kinek az életét tegyem tönkre?

Figyelt kérdés

Van még egy évem a gimiben,de aztán szeretnék továbbtanulni,és szivesen tanulnék más városban,nem bánnám ha kollégista lennék vagy albérletbe kellene laknom..

viszont a probléma ott kezdődik,hogy édesanyám pár évvel ezelőtt meghalt,édesapámat nagyon megviselte a halála,talán még most sem dolgozta fel,és tudom ha elköltöznék itthonról,akkor valamilyen szinten tönkretenném az életét(bár van egy öcsém is)viszont ha maradok akkor a úgy érzem a saját életemet tenném tönkre..

Mi lehet ebben a helyzetben a jó megoldás?


2008. aug. 26. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is tudod:menj nyugodtan. Hétvégente meg szünetben ugyis otthon leszel.
2008. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg az apukáddal hiszen a te jövődről van szó.Azzal nem lesz neki könnyebb hogy magához láncol téged.
2008. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó megoldás szerintem nincsen, talán csak optimális. Neked a saját életedet kell élned, ha úgy érzed, tönkremennél bele, ha otthon maradnál, akkor mindenképp költözz el! Persze, hogy tekintettel kell lenned apukádra, érthető, hogy lelkiismeret furdalásod lenne, ha cserben hagynád. De ez nem az!! Minden embernek meg kell vívnia a saját harcait, viselni a saját fájdalmait! Nem veheted át apukádtól azokat a terheket, amiket neki kell feldolgoznia lelkileg. Akár mindennap felhívhatod, és gyakran meglátogathatod, tehát érezni fogja, hogy szereted, és mellette vagy. Egyébként meg - mivel nyilván ő is szeret téged - nem erőltetne rád, valamit, amiről tudná, hogy neked szenvedést okoz.
2008. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
szerintem apukád tudja, hogy már felnőtt vagy, és ha nem történt volna az a tragédia anyukáddal, akkor is fájdalmas dolog a "különválás". mindenki tudja hogy egyszerűen nem maradhatsz édesapáddal 40éves korodig. ha most nem költöznél el, ekkor majd két év műlva. lehet húzni a dolgot de ha van lehetőséged, akkor felesleges
2008. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat,szerencsére még van egy évem,de valószínűleg úgy lesz ahogy mondtátok,nekem mennem kell..
2008. aug. 26. 19:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van még egy éved, próbáld meg apukádat visszavezetni a világba. Hívjatok társaságot, szerezzetek neki barátokat, akkor meglátod, mosolyogva fog elengedni téged is. Beszélgetni is érdemes lenne erről, mert lehet, hogy ő sem szeretne maga mellé kötni, csak te érzed úgy a búskomorsága miatt.
2008. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak az tud adni, aki tud töltekezni is! Ha maradsz, bezárkózol, könnyen odáig fajulhat a dolog, hogy keserű leszel, és az senkinek nem jó! És egyre nehezebb lenne az elszakadás! Légy önmagad, éld az életedet, szeresd továbbra is apukádat, és nem lesz baj!
2008. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! Neked élned kell a te életedet, apukádnak pedig az övét.Ha nem mennél, akkor a saját életedet tennéd tönkre, hiszen menni szeretnél. apukád biztosan megérti. Tudom, hogy egyikőtöknek sem lesz könnyű, de ennyi idősen nem áldozhatod fel magad! Kitartás!!!
2008. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Hát, a lényeg, hogy az enyémet semmiképp se.
2008. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,már próbáltam erről beszélni vele,de mintha nem értené vagy nem fogná fel,hogy mit akarok én valójában,szerintem ő még mindig leragadt annál,hogy 10 éves vagyok,és ugye egy 10 éves gyerek még nem képes az önálló életre..

pedig valamilyen szinten ezt is be akarom neki bizonyítani,hogy képes vagyok rá,és tényleg úgy érzem,hogy nem birom tovább a bezártságot,és nekem mennem kell tovább..

2008. aug. 27. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!