Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek haza, ha a szerelem...

Költözzek haza, ha a szerelem oda szólít?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. A fővárosban diplomáztam és itt is ragadtam. Dolgozni kezdtem és imádom a munkámat. Nem vagyok egy karrierista típus, de nem szívesen hagynám itt a biztos jót egy bizonytalan jövőért.

Van egy férfi, akibe évek óta szerelmes vagyok és az érzés kölcsönös. Volt egy időszak, amikor együtt voltunk, de végül a távkapcsolat nem nekünk valónak bizonyult. Egyszerűen feszeget belülről, hogy tudom, hogy ő az én nagy őm valószínűleg, még sem tudnék mellette boldog lenni, mert a másik felemet itt hagynám, ha hazaköltöznék.

Ő ugyanúgy van a munkájával, ahogy én. A szülőfalunkban él és a közeli kisvárosba jár dolgozni. Boldog így, szereti azt amit csinál.

Ő nem akar ide költözni, én nem akarok oda, ugyanis amíg ő itt biztosan találna a szakmájának megfelelő munkát, addig én otthon nem valószínű, hogy találnék az enyémben. Sokkal egyszerűbben gondolkodik, mint én és kevesebbre vágyik az élettől, azt is nehezen érti meg, hogy nem azért tanultam 5 évig, hogy utána ne dolgozzak, pedig ő szívesen "eltartana", nem lenne gond, hogy nincs munkám otthon.

Kompromisszumként szóba került egy harmadik város, ahova egyikünket sem köt semmi, előtte viszont együtt kéne élnünk, hogy tudjuk biztosan menne a közös jövő. Azt nem tehetjük meg, hogy hirtelen mindketten felszámoljuk az életünket és a nulláról közöset kezdünk mindkettőnk számára vadi új helyen.

Segítsetek! Ti mit tennétek?



2015. ápr. 1. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Elengedném a srácot. Amiket leírtál, abból én azt veszem ki, hogy tulajdonképpen nem azonosak a céljaitok, nem ugyanazt várjátok az élettől. Írtad, hogy a srác találna a szakmájában 101 másik munkahelyet másik városban is, viszont te annál kevésbé. Ennek ellenére, nem hajlandó mozdulni miattad, neki kényelmes a kis falu, és a hétköznapi megszokott dolgai. Ezek után én nem is gondolkoznék, mert bár írtad, hogy más a hozzáállásotok a karrierhez és az egyéb dolgokhoz is, de valószínűleg nem támogatna téged a céljaid elérésében, vagy a karrieredben, mivel már most nem hajlandó lépni, és még azt akarná, hogy te hagyj ott mindent, és ne is dolgozz.. Szerintem hosszútávon nem lennél vele boldog. De ez csak az én véleményem.
2015. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elsővel.
2015. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondja jól, igen. Ne költözz, és ne légy eltartott se, ne légy kiszolgáltatott.
2015. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

elso jol irja.


nem vagytok egymasnak valok, ennyi.

2015. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ne költözz! Költözzön ő Pestre! Milyen érve van a költözés ellen?
2015. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd.

Te minek költöznél oda, ha ott nincs munka?

Ha ő Pesten biztosan találna munkát, akkor miért nem ő költözik? Azért mert ő nem akarja annyira ezt, mint te.

2015. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A kifogás a család és a barátok jelenléte. Az enyémek is ott vannak többségben, de már itt is sikerült új kapcsolatokat kialakítanom, új barátokat találnom, akikkel eljárhatok erre-arra. Ez neki sem lenne gond szerintem és Budapest nem a világ vége. Ha valami van, 2 óra alatt otthon vagyunk. Így is hazajárok majdnem minden hétvégén.

Megértem valahol, mert 30 éves és még nem élt távol a szülőfalujától, szóval értem hogy „odaragadt”, nekem is nehéz volt a váltás a két környezet között, de nekem a munkám miatt muszáj volt. Hajlik rá, hogyha tényleg úgy látja, hogy jók vagyunk együtt és megéri, akkor keressünk egy harmadik helyet. Én sem tudom hosszútávon elképzelni az életemet Budapesten és ő sem, csak ugye ehhez még is csak valamelyikünknek fel kell adnia önmagát, hogy kiderüljön van e értelme teljesen új életet kezdenünk.

2015. ápr. 1. 13:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagy a vérbe. Van elég férfi Budapesten is...
2015. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Majd az lesz a gàz, ha hazaköltözöl, utàna meg nézel ki a fejedböl, hogy max a helyi csirketelepen kapsz munkàt. Halàlra fogod unni a fejed egyrészt, màSrészt meg ugy fogod érezni, hogy nem azt csinàlod, amihez kedved lenne, amire születtél, nem elég neked az ami ott van.Innen pedig màR csak egy lépés az, h tönkremenjen a kapcsolat is.Szerintem mindig elöre kéne lépni, éS nem pedig visszafele.Ha neki elég ez, ok, de te ne tedd tönkre emiatt az életed.
2015. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
és még annyit tanàcsolnék neke,d hogy soha ne add fel magad senkiért, föleg ne olyanért, akit nem ismersz annyira.Ugyanis sosem lehet tudni, hogy megéRdemli-e az a bizonyos illetö.Te azt tartsd szem elött, hogy neked mi a jo, hidd el, pasit ezerszer könnyebb talàlni, mint egy igazàn jo munkahelyet, ahol azt csinàlhatod, amit szeretsz.
2015. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!