Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom miért nem akar velem...

Párom miért nem akar velem külföldre jönni? Minden jel arra mutat, hogy mennünk kellene. Még is viszolyog a gondolattól. Már arra is gondoltam, hogy nem bízik bennem, azért nem akar jönni?

Figyelt kérdés
Nekem van egy alúl fizetett állásom,netto 90 ezret keresek,igaz ő jobban keres mint én,kb a dupláját,de már 7 éve ott van a cégnél és nagyon nem szereti már csinálni,már nem olyan a légkör mint régen.Lehet hamarosan leépítések is lesznek,ő is érzi a változást a levegőben,hogy valami nem ok.Már feszült a munkahelye miatt,nem szívesen jár be,ahogy fogalmazott,elege van a cégből és az ottani emberekből.Ahol viszont élünk,ennél jobb lehetőséget nem fog találni,és én sem nagyon.Mivel mint ketten beszélünk idegen nyelven,már régebben felvetettem a gondolatot mi lenne ha külföldre mennénk.Van egy lakásunk igaz,de csak a fele a mienk,mivel örököülte,így a másik fele a keresztapjáé,amit hamarosan ki kell fizetni,kb 4 millió forint.Így muszáj lenne hitelt felvenni,aminek em nagyon örülök.Lenne lehetőség szálloda munkára menni asuztriába,ahol a szállást kaját állnák nekünk és nagyon jó pénzt kereshetnénk vele.Hogyan vegyem rá,hogy jelenleg ez lenne a legjobb megoldás számunkra?Sok ismerősöm dolgozott,dolgozik így kint,nagyon jó pénzt keresnek ha párba mennek ki.Ketten havonta 700-800 ezret meg lehet keresni és szinte mindent félre lehet tenni,2 év alatt nagyon jól meglehetne ebből alapozni a jövőnket.Miért nem látja be,hogy ez lenne a legjobb megoldás?
2015. ápr. 5. 08:50
 1/10 A kérdező kommentje:

Én 32 vagyok ő 30 éves 2 éve együtt élünk.

Ami még lemaradt,hogy szeretnénk majd gyereket 3 év múlva kb,sokszor beszéltünk már erről,ez a munka tökéletes lenne a feltételek megteremtéséhez.Nem tudom miért nem látja be.

2015. ápr. 5. 08:53
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy fél a honvágytól.

Már csak azért gondolom, ezt mert ha engem valaki elhívna, hogy költözzek el külföldre, akkor minden porcikám tiltakozna.

2015. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ma 08:56


Tudom hogy ez nem egyszerű és a legtöbb embrbe félelem van egyből és viszolyog tőle,de én már voltam kint régebben.Tudom hogy megéri a dolog,mert nagyon jó pénzt kereshetnénk.Ha 2 évet rá szánnánk,a jövőnket megtudnánk alapozni,nem kellene hitel és a biztonságot megtudnánk teremteni magunknak.Mondta hogy tőlem szeretne gyereket,de én itthon nem tudom megteremteni a feltételeket ennyi pénzből,muszáj lenne összdugni a fejünket,a jövőnk miatt.Nem akarja belátni.De még is hogyan tudnám belátásra bírni és arra hogy ne féljen ennyire ettől az egésztől,hiszen csak a javunkat szolgálná és a jövőnket?

2015. ápr. 5. 09:00
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Menj ki egyedül, ő meg maradjon itthon...legalábbis egy ideig. Itt csak te keresel viszonylag keveset.
2015. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Több oka is lehet annak, hogy nem szeretne a párod külföldre menni dolgozni:


Nem szeretné elhagyni (még ideiglenesen sem) a megszokott környezetét, a barátait, a családját.

Nem szeretné feladni a jelenlegi állását úgy, hogy 2 év múlva nem tudja, mire jön vissza? Mint Te is írtad, Ő dupla annyit keres itthon, mint Te, tehát neki sokkal több a vesztenivalója a külföldre költözéssel, mint neked. Amikor visszatértek, milyenek lesznek az esélyek a munkába állásra itthon? Tapasztalatom szerint 90EFt-os állást jóval könnyebb feladni, mint ennek dupláját, hiszen sokkal nehezebb a visszatérés a kiindulási szintre.

Ezen kívül is lehet számos oka. Pl az sem mindegy, melyikőtök a férfi, melyikőtök a nő?

2015. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Akkor menj ki egyedül.
2015. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
5-ös vagyok, úgy látom, az előző kommentedből, hogy Ő a nő. Egy nő igen sokat kockáztat azzal, ha babatervezés előtt felmondja a jól fizető állását, évekre kimegy külföldre, majd amikor hazajön, nem talál hasonló színvonalú állást és utána elmegy szülni. Sokkal kevesebb pénzt kap így évekig, mintha a mostani munkahelyéről menne szülni.
2015. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Én se mennék a párod a helyében... pláne nem gyermekvállalás előtt. Itt van egy jól fizető állása, ami után elég jó juttatásokat fog kapni, ha szül gyereket. Ha kimentek 2 évre, ezeket mind elveszíti. És utána nem is biztos, hogy talál ilyen állást, pláne nem gyerekkel, viszont ha munkahelyéről megy szülni, és oda visszavárják, akkor nem kell azon aggódnia, hogy hogyan fog munkát találni.

A másik meg, hogy én szállodába nem mennék ki robotolni, nem az én világom, nem bírnék 7ből 7 napot dolgozni reggeltől estig. Nekem is vannak kint ismerőseim Ausztriában, persze mindenki csak a jót látja, hogy mennyi pénzt összeszedtek, meg milyen jó kocsijuk van. De azért 1-2 elmesélte azt is, hogy mennyiszer megalázták, az egészsége tönkrement, huszonévesen a derekával jár kezelésre, a lába visszeres... Nem azt mondom, hogy az ne menjen ki, aki itthon nem talál munkát, de akinek van itthon egy jó és kényelmes munkája, az nem erre vágyik.

Menj ki te egyedül, 2 év nem a világ.

2015. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésem az, hogy oké, tegyük fel kimentek, majd két év múlva hazatértek a lakásotokba és elkezditek az életeteket a "jó pénzetekből", aminek a jó része elmegy a keresztapa kifizetésére. A másik részét feltehetően felélitek addig, amíg új állást nem találtok itthon mindketten. Azt mondod nincs más/jobb lehetőség a környéketeken, mint amiben jelenleg a párod van. Lehet, hogy feszült a légkör (hol nem az olykor?), de jól keres és szerette azt, amit csinál, csak a jelenlegi helyzet miatt nem csípi már. Őszinte leszek, én sem mennék, főleg ha én lennék ebben a jól kereső fél a stabil munkahelyemmel nőként. Így három év múlva meg lenne a lehetőségem, hogy amikor elmegyek szülési szabadságra, csurranjon-cseppenjen egy kis pénz a munkahelyem után, míg ha kimegyünk külföldre két évre és hazatérünk, akkor jó eséllyel a nő már nem fog tudni komolyabban elhelyezkedni mire esedékes lenne a baba.


A másik: Ha szeretem az állásomat, amivel magyar átlagban viszonylag jól is keresek, akkor nem fogok felmondani és kimenni a bizonytalanba mások mocskát takarítani. Akárhogy is nézzük ez egy alja meló és amíg nem vagyok rákényszeredve, addig nem csinálnám. Nem véletlenül keresnek erre "vendégmunkásokat", akiknek kiszúrhatják a szemét havi 800-1000 euróval, mert ők ennyinek is örülnek, hiszen ez is minimum a duplája annak, amit otthon megkeresnek. Ergo, abszolút megértem a párodat, hiszen amiért te lelkesedsz, arról nekem egyáltalán nem az a véleményem, hogy mekkora lehetőség. Azt gondolom, hogy nem csak a pénzt kellene nézni, hanem minden oldalát, előnyét, hátrányát ennek és így dönteni KÖZÖSEN, nem ráerőltetni a másikra az akaratodat. Főleg azon érdemes elrágódni, hogy mi lesz, ha hazajöttök, hiszen a helyzet itt akkor sem lesz jobb feltehetően!


Nem mondom, hogy teljesen hülyeséget beszélsz, csak próbáltam rávilágítani egy másik nézőpontra is.

2015. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igy, hogy menjunk ki, aztan dolgozunk es meglatjuk azert eleg bizonytalan.

Ha a szakmadnak megfeleloen nem tudsz elhelyezkedni, akkor nem mennek ki. Azert tanultal, tanult annyit, hogy turistak alatt cserelgessetek a lepedot?

Onmagaban nem vagyok kulfoldellenes (Parizsbol irok en is, itt elek/dolgozom), de akkor van ertelme ha tisztesseges szinvonalon, jo munkaval, korrekt lakhatassal tudtok megelni.


Mondjuk ha nekem lett volna lakasom, vagy akar csak remeny arra hogy egyszer majd orokolok, akkor nem jottem volna ki.

2015. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!