Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beperelhetem a bankot? (hosszú...

Beperelhetem a bankot? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

A történet:

2000-ben meghalt az apósom.A temetés után a közjegyző tudatta velünk,hogy apósom semmi vagyonnal nem rendelkezett.Az összes örökség 1 havi nyugdíja volt,és az örökség részéig fennálló tartozások.Volt 2 havi villany,és 1 havi lakbért tartozása.(ezt ki kellett fizetnünk,mert a nyugdíj mint örökség fedezte)Volt a banknál 200.000 forint hitel tartozása,de ezt biztosítással vette fel.A bank nem követelt akkor semmit,hisz a biztosító rendezte velük.Megkaptuk a közjegyzői végzést,és lezártnak tekintettük az ügyet.DE!2 év múlva a bank apósomnak írt levelében követelt 30.000 forint tartozást.Mi felhívtuk őket,hogy az após 2 éve halott,és mi nem sokkal a halála után személyesen vittük be a bankba a kártyáját,le adtuk a halotti anyakönyvi kivonat másolatát,kérve,hogy töröljék a rendszerből..Arra hivatkoztak,hogy a rendszerben még benne van,így újra küldjük el neki a halotti anyakönyvi kivonatot,és a közjegyzői végzésről a papírt.Elküldtük.Majd 1 év múlva újra ez az eset történt.Újra elküldtük a papírokat,és reménykedtem,hogy végre csak törlik a rendszerből..majd újra ismétlődött.. 2005-ben a férjem nevére jött egy levél a banktól,hogy mint az elhunyt örököse fizesse ki az apja tartozását!Megint jeleztük,hogy nincs mit fizetni,mert az após ügye lezárt ügy..Megint kellettek a többször beküldött papírok,ígérve,hogy már többet nem zaklatnak minket evvel..2006.októberében a férjem újra kapott levelet de már a behajtó cégtől,hogy az apósnak tartozása van,és fizessen majdnem 60.000 forintot.Itt már dühös lettem.Végül abban maradtunk,hogy 2007.januárjában amikor hazamegyünk látogatóba,(külföldön tartózkodunk)személyesen bevisszük a behajtócég irodájába a halotti anyakönyvi kivonatot,és a közjegyzői papírt.Bevittük!Ott egy hölgy amikor átvette,mondta,hogy evvel ők lezártnak tekintik az ügyet,és törlik a rendszerből.Másnap bementünk a bankba,és mindketten véglegesen felmondtuk a bankkal a szerződést.Így 2007 óta semmilyen kapcsolatban nem vagyunk a bankkal.Végre vége van!!Gondoltam én!2009-ben megint írt a bank a férjemnek a szokásos szöveggel.Apja tartozását az örökösnek rendezni kell,mert ha nem..etc..Itt már sírva fakadtam,és felhívtam őket megint,hogy miért csinálják ezt.A válasz,hogy ők nem kaptak semmit a behajtócégtől,így a rendszer még mindig úgy veszi,hogy él az ügy..Felhívtam a behajtócéget is,ők igazolták,hogy igen látják az iratokat ,és ők nem értik a bankot hisz lezárták régen az ügyet.Majd 2 órás telefonálás úgy zajlott mint egy pingpong játszma,Hívjam fel a bankot,majd a bank mondta,hogy hívjam a behajtócéget.(Itt szereztem pár ősz hajszálat)A behajtócég embere végül tájékoztatott,hogy minden banknak van egy embere aki hetente egyszer elmegy a behatócég irodájába az iratokért.Szóljak a banknak,hogy küldjék az emberüket,és ők átadják az összes adatot.Újra hívtam a bankot,végül úgy zárult,hogy többet nem fognak zaklatni,mert amint megkapták a papírokat lezárják ők is az egészet.Örülhetek??NEM! Múlt héten újra kaptunk a banktól levelet!!Mivel nem tudom a tartalmát,újra felhívtam őket,hogy megmondjam elegem volt,és be fogom őket perelni zaklatásért(mert szerintem ez már az!)A hölgy jegyzőkönyvet vett a panaszomról,és adott egy iktatószámot,hogy evvel tudok érdeklődni,hogy hol tart az ügy jelenleg!De már nem merem felhívni őket,sőt inkább elegem lett,bele fáradtam!

Mielőtt felhívnám újra a bankot kész tények elé akarom állítani őket.

A kérdésem az:

-hogy én mint magánember tehetek-e feljelentést a bankkal szemben?

-Mit tudok tenni,hisz amit már kellett rég megtettem..

-Köteles vagyok újra és újra igazolni a tényeket amit már lassan 10 éve csinálom?

-Rágalmazásért vagy zaklatásért perelhetek-e?

Nem akarunk ügyvédet,mert tudjuk,hogy igazunk van,és túl mentek egy bizonyos határon,de ez már nekünk is sok!!

Köszönöm,hogy elolvastátok,és válaszoltok.

37/N


2010. febr. 24. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

En a helyedben elmennek a kozjegyzohoz, es tole kernek segitseget. O hivatalbol intezkedne es a bank vegre leszallna rolatok.

Miert akarsz pert inditani a bankkal, ha azt irod, hogy mar eleged van? Ha elinditasz egy pert veluk, akkor meg jobban eleged lesz!

Egyszerubb lenne a kozjegyzo, en hozza mennek. Ott van nala a hivatalos es a leghivatalosabb! irat, tehat o tud segiteni.

Sajnalom ami tortent, de valoszinu hogy egy fo-fo-fo rendszerbol nem lett a papa torolve.

2010. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát első olvasatra a reakcióm az volt, hogy bemennék a bankba és ráborítanám vkire az asztalt.

Mint laikus az a véleményem, hogy van banki felügyelet, ahol sztem, te tehetsz panaszt.

Én azt tenném, hogy személyesen UTOLJÁRA bemennék a bankba, töröltetném azt amit kell és egy aláírt igazolás nélkül nem jönnék el. Ha ezek után zaklatnának csak el kell faxolni azt a papírt és akkor azzal kitörölhetik....

De ez csak egy laikus véleménye, biztos lesz itt nálam jártasabb!

2010. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A közjegyzőnél már évekkel ezelőtt voltunk.Ő csak annyit tudott segíteni,hogy újra kiállította a hivatalosan lepecsételt,aláírt papírt amiben feketén-fehéren le van írva,hogy tartozás nélkül lezárták az egész ügyet!(a közjegyző csak akkor adhat ilyen papírt ha az örökös minden tartozást kiegyenlít,vagy a közjegyzőnek jelzik,hogy nem tartanak igényt a tartozásra) ez megtörtént!Már gondoltam rá,hogy felborítom az asztalt,de kinek az asztalát?Mint írtam 2007-ben mi is végleg felmondtuk a szerződést a bankkal(ezt is csak úgy lehet megtenni ha minden tartozást le rendezi az ember),és akkor is utána érdeklődtünk az após ügyében.A válasz az volt 2007-ben,hogy amint megküldi a behajtócég a papírokat véglegesen lezárják az ügyet!!

Külföldön tartózkodunk 2007 óta.Nem tudunk csak úgy bemenni a bankba,és őszintén már elegem van,hogy állandóan evvel kell foglalkoznom!

Mi történik ha nagy ívben tojok az egészre?Nem reagálunk sehogy??

2010. febr. 24. 15:06
 4/7 A kérdező kommentje:

Múlt héten kaptuk a levelet megint a banktól.Akkor panaszt is tettem amit jegyzőkönyvbe vett a hölgy..

Mit tehetnék még?

2010. febr. 24. 15:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Én meg feletteshez fordulnék, és követelném, h a szemem láttára töröljék a nyilvántartásból. Perrel fenyegetőzni nem érdemes, a banknak úgyis nagyobb a rutinja az ilyenekben, mint neked, egyszerű embernek. Ráadásul egy banki ügyintéző ehhez nem fog tudni hozzászagolni, a bírósági ügyeket úgysem ő intézni, aki meg igen, azt te is meg tudod keresni. Van jogod kérni a felettes, vagy igazgató, vagy akárki jelenlétét, vagy ilyesmi. Viheted a leveleket, (ha még megvannak), és hát nem tudom... vagy próbálsz nyugodt maradni, és a legnagyobb békében megoldani, vagy kiabálsz és idegeskedsz... Nem tudom, melyik a hatékonyabb (ügyfélszolgálaton dolgozom, és tudom, h ordibálással egyik ügyfél sem jutott még előrébb.)

Szóval sztem fogj meg minden iratot, levelet, végzést, akár még a közjegyzőt is kérheted h segítsen, és vonulj be a bankba az igazadért. (Lehet, h jó nagy hülyeséget mondtam, akkor bocsi...)


ja még vmi: a behajtócég gondolom békén hagy, mi lenne, ha nem is bontanád fel a levelet és figyelmen kívül hagynád?

2010. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élsz, tartozásod nincs, számlád a banknál, ahonnan az összeget letilthatnák nincs, iratokkal tudod bizonyítani az igazadat. Min idegeskedsz?


A helyedben én annyit tennék, hogy MINDENT ami attól a banktól érkezik, egyenest továbbítanék a kukába. Ha akarnak valamit, lépjenek ők! Ha lépnek, és jogi útra terelik az ügyet, elég ott bemutatni a papírokat, kérni egy végzést, ami eltiltja őket a cselekmény folytatásától, és beadni egy ellenkeresetet, amiben kéred az eddig felmerült összes költséged megtérítését kamatokkal. Kb. ennyi. (Valamint megírnám a történetet ide: [link] és CC-zném a PSZAF-nek is.)

2010. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonló eset,de áramszolgáltatóval:

nagyapa halála után kifizettek mindent,eladták már a házat is,átiratták a mérőt,amikor jött a felszólítás egy kisebb összegről mint közüzemi tartozásról(tehát nem az átiratás költsége pl.)!

Az örökösök felhívták a szolgáltatót,akik először kérték elfaxolni a papírokat,következő telefonálásnál azonban már perrel fenyegetőztek!

Erre a család már nem reagált,több éve már ennek,néha jön még számla ugyanarról az összegről (kamat nélkül),amit összetépnek...


Nem merem azt írni,hogy felejtsd el őket,csak leírtam az esetet!

2010. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!