Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik rám a családom?

Jogosan haragszik rám a családom?

Figyelt kérdés

Most volt a lányom elsőáldozása,amire sem a férjem szülei,sem az én szüleim nem jöttek el.

Nincs 1 hónapja,hogy 20 éve vagyunk házasok,nagy ünnepséget rendeztünk,ami sok időbe és rengeteg pénzbe került.

Megbeszéltük- a kislánnyal is-hogy elsőáldozás után nem rendezünk ünnepi ebédet,hanem mi 4en,apa,anya,ő és tesó csinálunk közös programot.Ő dönthette el,hogy mi legyen.(Természetesen élményfürdő.)

Aztán jött a család részéről a nagy ellenvetés,hogy mégiscsak ünnepeljünk együtt stb,stb.

Megértették,hogy mi nem akarunk ezzel bajlódni,így férjem anyukája szervezte.

Aztán jött szombat délután a nagy pofára esés,hogy minek jöjjenek el a templomba,úgyse férnének el (elfértünk bőven),majd utána náluk találkozunk.

Letaglózott.

Eljött a vasárnap,hívom az én szüleim,hallották,hogy a nászék nem mennek,hát inkább ők se jönnek.

Pipa voltam.

Édesek voltak a kicsik,megható volt és szép.

Utána hazamentünk,összepakoltuk a fürdős cuccot,beszálltunk a kocsiba,anyóséknál kiszálltunk,mondtuk a leányzónak,hogy gyűjtse be az ajándékokat,aztán elmentünk fürdeni.

Sem az én,sem párom szülei nem állnak velem szóba,mert hogy lehet így viselkedni.

18an voltak anyóséknál.Egy se vett részt a misén.

A beteg dédire nem haragszok.


2015. máj. 15. 08:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem e problémádat. Nem akartad, hogy elmenjenek, nem mentek el. Kész.
2015. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
szerintem nem jogos a haragjuk. Ők nem voltak kíváncsiak az unokájukra, mikor s lehetőség adott volt. Jól tettétek hogy inkább fürdőzni mentetek. De én elmondanám nekik hogy nektek is rosszul esett hogy nem mentek el.
2015. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
"Utána hazamentünk,összepakoltuk a fürdős cuccot,beszálltunk a kocsiba,anyóséknál kiszálltunk,mondtuk a leányzónak,hogy gyűjtse be az ajándékokat,aztán elmentünk fürdeni." Ez nagyon gáz.
2015. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Hát.. Azért szerintem ez túlzás volt. Én inkább megmondtam volna a kedves rokonoknak, hogy akkor felejtsük el az ünnepi ebédet , ha annyira nem hajlandóak hogy elmenjenek a templomba. Másrészről meg ők bajlódtak az egész ünneplés megszervezésével, ráadásul szerintem elég"gáz" csak az ajándékokért elmenni.
2015. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Elmondtuk!

És azért mentünk be,hogy ne érhesse szó a ház elejét,hogy nem látták a kis elsőáldozó!

Ahogy ők fogalmaztak.

hát tényleg nem látták,csak 5 percre!

2015. máj. 15. 09:02
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én az ajándékokért sem mentem volna el. Ha nem voltatok képesek arra, hogy részt vegyetek a nektek készült ünnepi ebéden, még akkor is ha ők nem voltak ott a templomban, akkor nektek sem kellett volna csak az ajándékokért beugrani.

Erre mondják, hogy

Egyik kutya másik eb!

2015. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Mi pont nem akartunk nagy "csinnadrattát" ők erősködtek.

Előző és aznap derült ki,hogy nem jönnek.

Ott és akor pedig,hogy a szó-szoros értelmében,rajtunk kívül senki nem jött el!

2015. máj. 15. 09:03
 8/26 mtke ***** válasza:
51%
Miért lenne gáz? Én igaz református vagyok! Konfirmáció után mi sem tartottunk semmit! Nagyszülők mégis ott voltak a templomban és kaptam ajándékot! Ők elvartak a bulit de mrgjelenni nem voltak hajlandóak
2015. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Ebben a helyzetben mindkét oldal viselkedése egyformán rossz volt.

Anyósék nem voltak kíváncsiak a saját unokájukra, csak a családi közös kajálás érdekelte őket.

Anyukádék szintén hibásak voltak hogy nem voltak kíváncsiak a saját unokájuk elsőáldozására, és inkább az anyósék példáját követték.

Ti is hibásak voltatok hogy az ajándékokért ugrottatok be csak hozzájuk, és nem tiszteltétek meg őket azzal hogy közösen esztek a gyereked tiszteletére készített ebédből.

Minden részről az önzőség látszata érvényesül. A valódi mozgatórugókat csak ti és a családotok érti. A gyerkőcöt sajnálom.

A fürdőért nem haragudhatnak rátok, hiszen ez időben ki lett találva és tájékoztatva lettek róla.

2015. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem szóltunk róla,hogy fürdeni megyünk.

Azt lemondtuk,mivel ők közös ebédet szerettek volna.

Gondoltuk ha ez nekik olyan fontos,akkor legyen.

Mi egyáltalán nem akartuk,pont azért,mert úgy gondoltuk az elsőáldozás fontosabb,ne ezzel kelljen vacakolni.

Ezt ki is hangsúlyoztuk.

Erre fogják magukat nem jönnek el,hanem jóízűen sörözgetnek,mintha csak egy sima kertiparty lenne és nem egy FONTOS ALKALOM!!!

Bármikor összejöhetünk kajálni!

Párom szombat este még azt mondta,hogy higgadjak le úgyis ott lesznek,majd ő beszél velük.

Erre vasárnap reggelre behülyítették az én szüleimet is,majd a tepmlomban ráeszméltem,hogy a testvérek se jöttek és és a keresztszölők se!

Ne mondjátok,hogy ez így helyes????!!!!

2015. máj. 15. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!