Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nővére azóta utál,...

A barátom nővére azóta utál, amióta mi együtt vagyunk. Többi lent?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt (mindketten 23 évesek vagyunk, de anyagilag nincs lehetőségünk egy saját lakásra, ezért még otthon élünk, fizetünk is mindketten haza, stb)

a barátom nővére azóta utál, amióta először látott, és ez nem vicc.. állandóan kibeszél, olyanokat mond rám, hogy egy mosást se tudnék beindítani, csak naplopó vagyok, meg ócska ringyó vagyok stb.. a barátommal egyébként ők nem jó testvérek, és a barátom rendszeresen megvéd és veszekszik vele emiatt, de én eddig tűrtem, de már elegem lett, hogy 6 éve ez megy... és megkérdeztem a lányt, hogy ugyan mi a gondja velem, és csak hebegett-habogott, hogy neki nincs velem különösebb baja, meg hogy én ezt honnan veszem... Szóval szerintem ő sem tudja, hogy miért utál, csak simán utál és kész.. de nekem pedig már végtelenül elegem van abból, hogy ráadásul hülyeségeket is mond rólam, mert dolgozok 3 műszakban, szóval véletlenül sem vagyok naplopó.. nem vagyok buta sem, stb.. (pont h ő az, aki 28 évesen annyit tud, hogy ül a nappaliban, nyomkodja a telefonját, meg néha elmegy az Arénába vásárolni... nem dolgozik)

szóval az a helyzet, hogy minden, amit rám mond, az tulajdonképpen őt jellemzi, mégis engem fikáz és ócsárol mindenkinek.. és az ő barátnői meg csak az ő verzióját ismerik, és ők is ostobának tartanak...

a barátommal már spórolunk, hogy "menekülhessünk", de sajnos még muszáj otthon élnünk, máshogy nem megy, de már komolyan besokalltam... :(


2015. jún. 15. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg neeem tudomást venni róla! Akkor talán abbahagyja. A saját hátrányait mutatja rád… Próbálj meg kedveskedni vele stb.

Elég sz*r lehet, hogy ilyeneket terjedzt rolad.

Sztem ez egy bosszú, a testvérére. Tönkre akarja tenni aa kapcsolatotokat és irigy rád/rátok.

Sok sikert! :)

2015. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínű féltékeny rád, épp amiatt amit írtál.. Mindaz amivel téged csesztet, őt jellemzi.


Egyszer olvass be neki rendesen, add ki magadból, a barátodnak valószínű nem lesz ellenvetése, utána pedig próbáld figyelmen kívül hagyni. Elhiszem, hogy nehéz, de mást nem nagyon tudsz tenni.


Nézd levegőnek. Mikor hozzád szól, akkor számolj el 10ig magadban, mielőtt mondanál bármit. És a barátodnak is azt javasolnám, hogy ne veszekedjen emiatt. Megmondanám a nővérnek, hogy azt gondol, amit akar, azt mond, amit akar, semmit nem fog elérni vele, csak magát járatja le.


Mondjátok meg neki mindketten amit gondoltok, utána pedig át kell nézni rajta és nem törődni azzal, hogy miket mond.

2015. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sovany vigasz, de eleg gyakran (vagy csak neha?) elöfordul, hogy a nöt utalja a parjanak/ferjenek csaladja, ezen belül sztem elsö helyen anyos, direkt utana a ferj lanytestvere(i)...

Sztem a kapcsolati fok miatt, azaz mindegy, ki jatszana a szerepedet, nem a szemelyed ellen.

Ezen kivül meg azzal szoktam magam vigasztalni, h masok viselkedese, reakcioi, gondolatai, szavai felett csak nekik maguknak van hatalmuk, az öroluk szol es nem rolam.

Sajnos en sem, masok sem, te sem tudod megvaltoztatni, csak ha sajat maga dönt ugy, akkor fog ez valtozni. Sztem, amennyire ralatok a leirtakbol.

2015. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jó alaposan tedd helyre, de először hozd kellemetlen helyzetbe a családja előtt. Kérdezz rá a munkájára és kicsit lenézően, szánalomra méltóan nevesd ki, hogy még munkahelyet sem talált. Szemét dolog, de azt kapja vissza az ember, amit ad. :D A végén tedd helyre.
2015. jún. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a négyesre, lesüllyedni arra a szintre már szánalmas. Nyilvánvalóan féltékeny rá, mert te 23 évesen sokkal előrébb tartasz az életben és vagy "valaki", míg ő otthon lopja a napot és gyakorlatilag olyna, mint egy gyerek. Sajnálatra méltó az ilyen, viszont ha lemész te is erre a szánalmas szintre, nem feltétlenül fognak egy idő után rád jó szemmel nézni, elvégre a csaj életébe nincs beleszólásod, a szülőknek kéne helyre tenni vagy kivágni már, hogy lehet menni dolgozni akár szalag mellé.
2015. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!